WYCIECZKA DLA GRUP NA SYCYLIĘ 9 DNI

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, owiana starożytnymi mitami i uwikłana we wciąż żywe historie mafijne. Ekscytująca i urokliwa, z budzącą respekt Etną, dzikimi plażami, zacisznymi zatokami i słonecznymi winnicami. Uliczki Syrakuz, Palermo i Taorminy prowadzą do świątyń, amfiteatrów i pałaców przypominających o wpływach greckich, arabskich, normańskich i bizantyjskich... Istny kulturowy tygiel, feeria zapachów, spektakularnych widoków oraz smaków kuchni zakrapianej wybornymi oliwą i winem. Sycylię chce się chłonąć wszystkimi zmysłami!

1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień
Przyjazd do Werony w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczniemy od przejazdu autokarem wzdłuż renesansowych murów obronnych Werony, mijając cztery monumentalne bramy - Porta Nuova, Porta Palio, Porta San Zeno, Porta Trento, które w XVI wieku prowadziły do miasta. Zobaczymy również Arco dei Gavi (Łuk Gawich) i Castelvecchio - zamek rodziny Della Scala. Następnie przejdziemy przez stare miasto spacerując śladami Romea i Julii, mijając kilka przepięknych zakątków- dziedziniec Cortile del Tribunale, który w średniowieczu stanowił część imponującego kompleksu mieszkalnego rodziny Della Scala, Arche Scaligere - wspaniałe grobowce rodziny Della Scala i ich maleńki kościółek Santa Maria Antica. Zobaczymy Piazza dei Signori i Piazza delle Erbe, malownicze place, na których w średniowieczu toczyło się życie miasta. Później odwiedzimy Dom Julii Capuleti i zakończymy wycieczkę na Piazza Bra jednym z największych na świecie rzymskich amfiteatrów z I wieku.
Po zwiedzaniu wyjazd w dalszą drogę , przejazd nocny przez Włochy.

3 dzień
W godzinach przedpołudniowych przyjazd na nocleg na Sycylii.
Odpoczynek po podróży i plażowanie, spacer po okolicy, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
śniadanie. Wycieczka na Etnę - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Wyjazd autokarem na wysokość 1800 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku.
Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
śniadanie. Wyjazd do Syrakuz. Zwiedzanie wykopalisk archeologicznych: teatru greckiego wykutego w skale i w czasach świetności mieszczącego nawet 15 tysięcy widzów, Rzymskiego Amfiteatru, Kamieniołomów .
Powrót na obiadokolacje i nocleg.

6 dzień
śniadanie, wycieczka fakultatywna Palermo i Monreale lub plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie i krótki czas na plażowanie. W godzinach przedpołudniowych wyjazd w kierunku Taorminy - jednego z najsłynniejszych kurortów sycylijskich. Zwiedzanie miasteczka, między innymi przepiękne ruiny starożytnego teatru, pałace pochodzące z ostatnich czterech stuleci.
W godzinach wieczornych wyjazd w dalszą drogę w kierunku Rzymu.

8 dzień
Przejazd do Rzymu i zwiedzanie miasta : Spacer śladami starożytnych Rzymian: Koloseum -najsłynniejszy amfiteatr świata, Forum Romanum, Capitol miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska. Następnie Plac Wenecki i pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie część barokowa miasta: Plac Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego , Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi.
Na zakończenie czas na drobne zakupy oraz posiłek we własnym zakresie.
Wyjazd w kierunku Polski.

9 dzień
Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:


od 1359 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1449 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1749 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników


CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
4 noclegi w wiosce turystycznej lub hotelu **/*** (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami)
4 śniadania, 4 obiadokolacje
opieka pilota
ubezpieczenie Signal Iduna
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
65.00 € opłaty programowej (opłata za przewodników, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, przeprawę promową, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€4.50 €1.00 Werona- Balkon Julii cena dla grup pow. 15 osob, zniżka dla dzieci do 14 lat
€8.50 €1.50 Werona - arena cena dla grup pow. 15 osob, zniżka dla dzieci do 14 lat
€18.00 €2.00 Rzym - Colosseum, Forum Fomanum, Palatyn Grupy szkolne -opłata rezerwacyjna 2 €
€2.00 €2.00 Rzym- Panteon
€50.00 €50.00 Palermo i Monreale - wycieczka fakultatywna