WYCIECZKA DLA GRUP DO 3 STOLIC - BUDAPESZT, BRATYSŁAWA, WIEDEŃ - 4 DNI:


Budapeszt znajduje się w czołówce najpiękniejszych miast w Europie. Pełna życia Stolica Węgier daje poczucie zarówno wielkomiejskiego ducha, jak i powiew historii zapisanej w zabytkach. Miasto utworzone zostało w latach 1872-1873 poprzez połączenie trzech miast: Budy i Obudy leżących na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu, który położony był na lewym brzegu tej rzeki.
Często zbywana jako przedsionek Wiednia, Bratysława oczaruje tych, którzy poświęcą jej trochę uwagi. Atrakcyjnie położona nad Dunajem, podobnie jak sąsiadujące metropolie Wiedeń oraz Budapeszt, co roku przyciąga liczne grupy zagranicznych turystów, którzy coraz chętniej wybierają to malownicze miasto jako cel swojej podróży.
Wiedeń natomiast to miasto architektonicznych kontrastów, które znakomicie kształtują jego niepowtarzalny klimat. Liczne galerie, muzea i teatry przypominają też o wiodącej roli Wiednia jako stolicy kultury europejskiej. To tu inspiracji poszukiwali najwięksi artyści i kompozytorzy m.in. Beethoven i Mozart.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie Pesztu: Plac Bohaterów - najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych ( z zewnątrz ), przejazd autokarem 2,5 km aleją Andrassiego – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta z dzielnicą ambasad, Operą otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, Plac Oktogon. Przejazd pod Parlament, spacer do Bazyliki św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża a następnie do placu Vörösmarty gdzie rozpoczyna się deptak Vaci. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Budapesztu . Buda: Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok na Peszt i mosty na Dunaju. Czas wolny na Vaci utca – najbardziej reprezentacyjny deptak miasta z mnóstwem straganów z pamiątkami i zabytkową halą targową Vásárcsarnok. Możliwość zorganizowania rejsu po Dunaju. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Bratysławy, krótkie zwiedzanie miasta: Hrad - czyli bratysławski zamek. To chyba najbardziej znane miejsce w mieście, które znajduje się na każdej pocztówce. Katedra świętego Marcina (Dom sv. Martina) -dawny kościół koronacyjny królów węgierskich. Stare Miasto z prawdziwym labiryntem uliczek. Hlavne namesti, czyli rynek na którym wznosi się XVI-czna fontanna Rolanda, stary ratusz (Stara radnica), z barokową wieżą, Pałac Mirbachov, okrzyknięty najpiękniejszym budynkiem barokowym w Bratysławie. Pałac prymasowski z XVIII w. Powstał on jako siedziba arcybiskupa Esztergomu. Przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg z polskim kościołem. Panorama miasta, przejazd przez Grinzing - dzielnicę winiarzy do pałacu Schonnbrunn - letniej rezydencji cesarskiej rodziny Habsburgów, spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym, ruiny rzymskie, fontanna Neptuna,czas na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie Wiednia. Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński - okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament - gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz- wzorowany na Ratuszu w Brukseli, Plac Marii Teresy z Muzeami Historii Naturalnej i Historii Sztuki, Hofburg - zimowa rezydencja cesarskiej rodziny Habsburgów, Ulica Graben z barokowym kościołem św Piotra w którym w samotności modliła się cesarzowa Elżbieta Bawarska popularnie zwana Sissi, gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek Kärntnerstrasse - wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Opera – trzecia najważniejsza Opera po Metropolitan Opera i La Scali. Przejazd do Polski, powrót w godzinach wieczornych.

CENA:


od 869 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 919 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1089 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
3 noclegi w hotelu **/*** ( pokoje 2,3 os z łazienkami )
3 śniadania, 3 obiadokolacje
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
25.00 € opłaty programowej(zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy
Ft200.00 Ft200.00 Budapeszt - Bazylika św Stefana
Ft1,000.00 Ft500.00 Budapeszt - Baszta Rybacka
Ft3,500.00 Ft1,900.00 Budapeszt - Parlament wymagana wczesna rezerwacja !
Ft6,200.00 Ft6,200.00 Budapeszt - Kąpielisko Szechenyi brak gratisów dla opieki !
Ft4,000.00 Ft4,000.00 Budapeszt - Rejs statkiem po Dunaju koszt 2500-3000 HUF w zależności od liczebności grupy
€6.00 €3.50 Wiedeń- Katedra Św. Stefana
€18.00 €8.00 Wiedeń- Pałac Schonbrunn zniżka dla grup szkolnych ( 6-18 lat), studenci (19-25 lat )16 €, wstęp do parku bezpłatny
€15.00 €9.00 Wiedeń- Pałac Hofburg zniżka dla grup szkolnych ( 6-18 lat), studenci (19-25 lat )14 €
€14.00 €0.00 Wiedeń - Skarbiec Cesarski w pałacu Hofburg wstęp bezpłatny dla młodzieży do 19 lat
€12.00 €7.00 Wiedeń- Opera
€18.00 €0.00 Wiedeń- Muzeum Historii Sztuki wstęp bezpłatny dla młodzieży do 19 lat
€14.00 €0.00 Wiedeń - Muzeum Techniki wstęp bezpłatny dla młodzieży do 19 lat, studenci 12,50 €
Bratysława - wieża Michalska - ZAMKNIĘTA DO 2023

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.