WYCIECZKA DLA GRUP DO RUMUNII - SIEDMIOGRODU - 6 DNI :


Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, wciąż jeszcze nie dość odkryta. Różnorodność atrakcji turystycznych przyprawia tu o zawrót głowy: zamki Włada Palownika, kolorowe bukowińskie klasztory, warowne kościoły saskie, orientalne zabytki Dobrudży, polskie wsie na Bukowinie i czeskie w Banacie, secesyjne pałace Oradei i ocalałe od zagłady zabytki Bukaresztu... Niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury - dzikie i piękne góry, krasowe wąwozy, wulkany błotne i Delta Dunaju, w której można zobaczyć... pelikany.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Alba Iulia, gdzie znajduje się twierdza Alba Karolina wraz z towarzyszącymi jej zabytkowymi budynkami użyteczności publicznej: cerkwią, biblioteką, Salą Zjednoczenia oraz renesansowym pałacem. Przejazd do Sibiu i zwiedzanie najciekawszych zabytków tego miasteczka o średniowiecznym klimacie: starówka, magistrat Stary Ratusz, most Kłamców i schody Fingerling, plac Huep, kościół ewangelicki, prawosławna Cerkiew Metropolitalna.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie.
Przejazd do miasta Sinaia i zwiedzanie pałacu Peles - dawnej rezydencji letniej królów Rumunii, obecnie muzeum . Następnie zwiedzanie zawieszonego na wysokiej skale, XIV- wiecznego Białego Zamku w Bran, który zdobył swoją sławę jako rezydencja hrabiego Drakuli. Na zakończenie dnia przejazd do zamku w Râşnov należącego do unikalnych na skalę europejską tzw. zamków chłopskich.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Brasova- średniowiecznego miasta z historycznym centrum, w którym zobaczymy rynek wraz z ratuszem, Cerkiew prawosławna, cerkiew św Mikołaja, mury miejskie kościół św. Bartłomieja, Czarny Kościół, pierwsza rumuńska szkoła. Następnie udamy się do miejsca urodzin legendarnego Drakuli - Sighişoary, Spacer po jednym z najbardziej urokliwych miasteczek Siedmiogrodu, zwiedzanie miasta: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Târgu Mureş, gdzie znajduje się twierdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, piękne secesyjne budynki , min. magistrat. Na zakończenie wycieczki przejazd do Turdy i zwiedzanie wspaniałej kopalni soli, która jest jedną z najstarszych na świecie. Sól wydobywana była tu już w czasach rzymskich. Trasa turystyczna obejmuje takie atrakcje jak pływanie łódką po podziemnym jeziorze czy przejażdżka na diabelskim młynie, który znajduje się w jednej z komnat kopalni. Wyjazd w drogę powrotną.

6 dzień
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Za dopłatą możemy dodatkowo zaproponować kolację integracyjną ( muzyka na żywo, kieliszek śliwowicy, menu regionalne)

CENA:


od 839 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 899 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1099 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
3 noclegi w hotelach**/*** (pokoje 2,3-osobowe)
3 śniadania, 3 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
50.00 € opłaty programowej(opłata za zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy
RON20.00 RON20.00 Alba Iulia - twierdza
RON80.00 RON80.00 Sinaia - pałac Peles poniedziałek i wtorek nieczynny
RON45.00 RON45.00 Bran - pałac
RON26.00 RON26.00 Râşnov - twierdza chłopska
RON15.00 RON15.00 Brasov - Czarny Kościół
RON20.00 RON20.00 Brasov- pierwsza szkoła
RON22.00 RON22.00 Brasov - kolejka na wzgórze Tampa
RON15.00 RON15.00 Sighişoara - cytadela
RON26.00 RON66.00 Târgu Mureş - twierdza miejska i pałac
RON60.00 RON50.00 Turda - kopalnia soli łódka dodatkowo 30 RON

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.