WYCIECZKA DLA GRUP DO BERLINA:


Berlin to metropolia kultury i nowych trendów, przyciągająca gości z całego świata. Niepowtarzalną, fascynującą atmosferę tego miasta tworzą renomowane muzea, galerie sztuki, teatry, imprezy kulturalne zasługujące na miano wydarzeń światowej kultury, a także zaskakująca subkultura z jej legendarnym życiem klubowym.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych w kierunku Niemiec. Przyjazd do Berlina. Zwiedzanie miasta zacznie się od Alexanderplatz z zegarem Weltzeituhr podającym aktualny czas w wielu miejscach na świecie. Symbolem placu jest Czerwony Ratusz oraz Wieża Telewizyjna z obrotowym tarasem widokowym. Następnie spacer aleją Unter den Linden z imponującą katedrą protestancką, zamkiem i uniwersytetem. Warto zwiedzić imponujące wnętrza katedry, grobowce oraz spojrzeć na panoramę miasta z widocznej z oddali kopuły o średnicy 33 metrów. Zobaczymy Wyspę Muzeów znaną z niesamowitej antycznej kolekcji z bramą Isztar na czele. Obowiązkowym punktem wycieczki jest przejście przez Bramę Brandenburską obok siedziby niemieckiego rządu - Reichstag. Odwiedzimy także kultowe przejście graniczne Checkpoint Charlie i fragmenty Muru Berlińskiego oraz Potsdamer Platz z supernowoczesną architekturą. Na pożegnanie miasta udamy się reprezentacyjną ulicą Berlina Zachodniego- Kurfurstendamm z kościołem Pamięci, z nietypowo zachowaną wieżą, która przypomina o skutkach wojny. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

DODATKOWE INFORMACJE:


Fakultatywnie: rejs statkiem po Szprewie, wjazd na wieżę telewizyjną lub wieżowiec Panorama, wejście na kopułę Reichstagu, East Side Gallery – galeria obrazów stworzona na fragmencie 1316m pozostałości muru berlińskiego

CENA:


od 139 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 159 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 249 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
15.00 € opłaty programowej (przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€12.00 €0.00 Berlin - Muzeum Pergamon (częściowo w remoncie do 2022, grupy szkolne gratis, wymagana rezerwacja)
€8.00 €4.00 Berlin -Muzeum Techniki zniżka dla młodzieży do 18 lat
€8.00 €5.00 Berlin - Muzeum Historii Naturalnej zniżka dla młodzieży do 18 lat
€9.50 €7.50 Berlin - Muzeum Muru Berlińskiego bilety grupowe, zniżka do 18 lat audio guide j. polski + 5 €
€6.50 €4.50 Berlin - Muzeum DDR bilet grupowy , zniżka dla grup szkolnych
€7.50 €6.00 Berlin - Panoramapunkt zniżka dla dzieci i studentów
€24.50 €14.50 Berlin - wieża TV zniżka dla grup minimum 20 osób, dzieci do 16 lat 8 €
€0.00 €0.00 Berlin - Reichstag -kopuła i taras widokowy dostęp do budynku jest ograniczony i wymaga wcześniejszego zgłoszenia listy imiennej grupy
€22.00 €11.00 Berlin - ZOO i Aquarium bilety grupowe, zniżka dla grup szkolnych
€18.00 €8.50 Berlin - rejs po Szprewie ulgowy dla dzieci do 14 roku życia , 15 % zniżka dla seniorów pow 65 lat

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.