WYCIECZKA DLA GRUP DO BUDAPESZTU - 1 DZIEŃ:


Pełna życia Stolica Węgier daje poczucie zarówno wielkomiejskiego ducha, jak i powiew historii zapisanej w zabytkach. Budapeszt położony jest nad rzeką Dunaj, w północnej części kraju. Miasto utworzone zostało w latach 1872-1873 poprzez połączenie trzech miast: Budy i Obudy leżących na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu, który położony był na lewym brzegu tej rzeki. Budapeszt jest miastem, gdzie na każdym kroku spotyka się coś zaskakującego, zabytki o wielowiekowej historii, gwarne bulwary, romantyczne zaułki, eleganckie restauracje, nastrojowe winiarnie, kafejki i cukiernie.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie Pesztu: Plac Bohaterów - najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych ( z zewnątrz ), aleja Andrassiego – najbardziej reprezentacyjna ulica miasta z ambasadami, Operą. Przejście pod Parlament, spacer do Bazyliki św. Stefana - największej świątyni Budapesztu, a następnie do placu Vörösmarty gdzie rozpoczyna się deptak Vaci – najbardziej reprezentacyjny deptak miasta z mnóstwem straganów z pamiątkami i zabytkową halą targową Vásárcsarnok.
Następnie zwiedzanie Budy: Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski.
Wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach nocnych.

CENA:


od 110 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 125 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 189 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
5500.00 HUF opłaty programowej( zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
50.00 PLN dopłata do obiadokolacji w restauracji na mieście
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
Ft200.00 Ft200.00 Budapeszt - Bazylika św Stefana
Ft1,000.00 Ft500.00 Budapeszt - Baszta Rybacka
Ft2,000.00 Ft1,500.00 Budapeszt - Kościół Macieja zniżki dla młodzieży do 18 lat i seniorów pow. 65 lat
Ft4,000.00 Ft4,000.00 Budapeszt - Rejs statkiem po Dunaju koszt 2500-3000 HUF w zależności od liczebności grupy
Ft450.00 Ft450.00 Budapeszt - metro 1 przejazd - opcjonalnie

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.