WYCIECZKA DLA GRUP DO PARYŻA I ZAMKÓW NAD LOARĄ - 5 DNI:


Paryż - stolica Francji, kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach. Nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Dolina Loary, historyczna kraina Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków. Dawna siedziba królów, w której niegdyś kwitło życie towarzyskie, a dziś możemy podziwiać kunszt rzeźbiarzy, architektów, malarzy czy ogrodników tamtych osławionych lat.
Zapraszamy na fantastyczną przygodę, która dostarczy wielu emocji oraz wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Paryża. Całodzienne zwiedzanie zaczniemy od symbolu Francji - Wieży Eiffela. Dla chętnych proponujemy wjazd na wieżę, rejs statkiem po Sekwanie lub odpoczynek na Polach Marsowych. Następnie z pobliskiego Placu Trocadero udamy się do centrum historycznego Paryża na wyspę Ile de La Cité. W trakcie spaceru zwiedzimy najciekawsze zabytki kolebki Paryża, min. katedrę Notre Dame, Saint Chapelle, pałac Sprawiedliwości i Conciergerie, Pont Neuf – najstarszy istniejący most w Paryżu.
Na zakończenie przejdziemy do dzielnicy łacińskiej, w której zobaczymy Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii Skłodowskiej Curie i innych zasłużonych dla Francji oraz Sorbonę - najznakomitszy uniwersytet we Francji i jeden z czołowych na świecie.
Po zwiedzaniu odpoczniemy na Placu Saint-Michel i bulwarze Saint-Germain z licznymi restauracjami, kawiarniami i butikami.
Przejazd do hotelu, nocleg.
Fakultatywnie : obiadokolacja

3 dzień
Śniadanie. Jedziemy na całodzienną wycieczkę autokarową w Dolinę Loary, w czasie której zobaczymy dwa z zamków uznanych za kolebkę renesansu francuskiego. Zaczniemy od Amboise, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych zamków w historii Francji wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, związany z życiem Leonardo da Vinci. Imponująca budowla rozciąga się nad samym brzegiem Loary. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie najbardziej romantyczny zamek Doliny Loary- Chenonceaux. Tu proponujemy zwiedzanie wnętrz jedynego w swoim rodzaju renesansowego „zamku na rzece” oraz spacer wysadzaną platanami aleją do ogrodów zamkowych.
Przejazd do hotelu, nocleg.
Fakultatywnie : obiadokolacja

4 dzień
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Ruszamy do centrum Paryża. Zwiedzanie rozpoczniemy przy Łuku Triumfalnym, przejdziemy reprezentacyjną aleją Champs Elysees pełną ekskluzywnych restauracji i sklepów. Po krótkim spacerze docieramy do Placu Concorde, ogrodów Tuilieres i dawnego pałacu królewskiego - Luwru. Zainteresowanym proponujemy zwiedzanie Muzeum Luwru - jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie lub jedną z najciekawszych i najnowszych atrakcji Paryża !!! centrum sztuki cyfrowej- Atelier Des Lumières.
Po południu przejedziemy do dzielnicy Montmartre, jednego z najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. W trakcie spaceru poznamy historię legendarnych kabaretów i miejsc, w których przesiadywała paryska bohema m.in. Place du Tertre, Plac Pigalle oraz Moulin Rouge. Na zakończenie czeka na nas przepiękna panorama całego Paryża ze szczytu wzgórza oraz zwiedzanie Bazyliki Sacré Coeur.
W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotna i nocny przejazd tranzytowy przez Niemcy.
Fakultatywnie : obiadokolacja

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 809 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 879 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1159 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi, pokoje 2 osobowe (np. hotel sieci Premiere Classe)
2 śniadania (francuskie - na słodko)
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
50.00 € opłaty programowej (zestaw słuchawkowy, opłaty klimatyczne i administracyjne, przejazdy metrem, parkingi)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Dopłat do obiadokolacji, do wyboru
od 18 € obiadokolacja w restauracji self-service z menu 3-daniowym, woda z dystrybutora
od 22 € obiadokolacja w restauracji z obsługą kelnerską z menu 3-daniowym, woda w karafce
od 38 € WIECZÓR FRANCUSKI: kolacja z typową francuska kuchnią, dania do wyboru z karty, na menu składają się: przystawka + danie główne + (degustacja serów 5 €) + deser. Napoje: wino białe, czerwone, piwo bez ograniczenia, muzyka na żywo: akordeon i gitara, stare francuskie szlagiery

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€52.00 €0.00 Paryż - Karta Muzealna - Paris Museum Pass (w cenie wstęp do: Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Łuk Triumfalny, Panteon, Luwr) zniżka dla młodzieży do 25 lat

lub pojedynczo kupowane bilety :

€11.50 €2.00 Paryż- Panteon młodzież do 17 lat wstęp bezpłatny, opłata rezerwacyjna ok. 2 €/os. , młodzież powyżej 17 lat 5 €, 1/15 opiekun gratis.
€17.00 €5.00 Paryż- Luwr młodzież do 26 lat wstęp bezpłatny, konieczna rezerwacja z 4 miesięcznym wyprzedzeniem, opłata rezerwacyjna ok. 4-5 €/os.
€12.00 €12.00 Paryż- Luwr- zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem
€13.00 €0.00 Paryż - Łuk Triumfalny młodzież do 26 lat wstęp bezpłatny
€26.80 €13.40 Paryż- Wieża Eiffela zniżka dla młodzieży do 24 lat
€16.00 €14.00 Paryż - Rejs po Sekwanie zniżka dla młodzieży do 24 lat, 1/15 opiekun gratis
€19.00 €15.50 Chenonceau - zamek zniżka dla młodzieży do 18 lat, zwiedzanie z audioguidem
€13.50 €9.20 Amboise- zamek zniżka dla młodzieży do 18 lat, zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem typu tablet

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.