WYCIECZKA DLA GRUP DO SZWAJCARII I POD MONT BLANC - 6 DNI:


Szwajcaria to położony w sercu Europy kraj, słynący z oszałamiających górskich pejzaży, baśniowych zamczysk, doskonałych muzeów i galerii, wspaniałej architektury oraz zamiłowania do folkloru i sera. Wjeżdżając do niej od wschodu, na granicy z Austrią i Niemcami oczaruje nas jedno z najpiękniejszych europejskich jezior - malownicze jezioro Bodeńskie. Majestat alpejskich szczytów z Mont Blanc na czele dominuje z kolei na zachodniej granicy z Francją.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd nocny na trasie około 1100 km.

2 dzień
Przyjazd do Konstancji nad jeziorem Bodeńskim. Miasto zostało założone przez cesarza Konstancjusza w III wieku n.e. jako rzymska twierdza. W okresie średniowiecza Konstancja stanowiła stolicę największej diecezji katolickiej na północ od Alp. Wśród wielu atrakcji miasta zobaczymy mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, katedrę, ratusz z historycznymi freskami oraz rynkiem starego miasta. Wyjątkowy jest Konzilgebäude miejsce wyboru papieża Marcina V i osądzenia czeskiego reformatora Jana Husa. Następnie udamy się na punkt widokowy wodospadu Rheinfall na granicy szwajcarsko-niemieckiej, który ze względu na swój rozmiar nazywany jest europejską Niagarą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Gruyeres. Będzie tam możliwość podejrzenia procesu powstawania najsłynniejszego sera szwajcarskiego. Po pokazie odwiedzimy sklep firmowy i zwiedzimy miasteczko. Udamy się dalszą podróż do malowniczo położonej Lozanny, znajdującej się na zboczach góry Jorat na północnym brzegu Jeziora Genewskiego. Możliwość zwiedzania Muzeum Olimpijskiego, katedry Notre-Dame uważanej za najpiękniejszy kościół gotycki w Szwajcarii, zamku biskupiego oraz zabytkowego gmachu uniwersytetu. W międzyczasie będzie można zobaczyć fontannę Sprawiedliwości oraz ratusz. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Chamonix, stolicy Alp Francuskich. Wjazd na szczyt Aiguille di Midi (3842 m n.p.m) położony w samym centrum Masywu Mont-Blanc. Taras widokowy oferuje spektakularne widoki 360° na najwyższy szczyt Alp oraz inne alpejskie szczyty 3 państw. Opcjonalnie proponujemy czas wolny w Chamonix. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż jeziora Genewskiego do Genewy. Podczas spaceru po mieście będzie można podziwiać zegar kwiatowy, pomnik reformacji oraz starówkę. Dla chętnych możliwość wejścia do wnętrz katedry świętego Piotra oraz Muzeum Zegarów Patek-Philippe. Dzień zakończy rejs po Jeziorze Genewskim. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

6 dzień
Przyjazd w godzinach południowych

DODATKOWE INFORMACJE:


- Alternatywnie: zwiedzanie Zurychu; przejazd słynnymi pociągami panoramicznymi (różne trasy);
- zwiedzanie fabryki czekolady Callier,
- J. Bodeńskie i Wyspa Kwiatów Mainau
- Montreux i Queen Studio Expierience – studio nagrań;
- wjazd na Pilatus (2.132 m n.p.m.)- najbardziej stromą koleją zębatą świata
- Aktywny wypoczynek i integracja: kolacja w regionalnej restauracji
- W wysokich partiach gór temperatura w lecie może spaść poniżej 0 °C.

CENA:


od 1039 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1109 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1399 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
3 noclegi w hotelu ze śniadaniami, pokoje 2,3-osobowe
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
30.00 CHF opłaty programowej( przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, taxa miejska i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
250.00 PLN dopłata do pakietu 3 obiadokolacji
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy
CHF5.00 CHF3.00 Rheinfall - wodospad zniżka dla grup pow. 30 osob
CHF0.00 CHF0.00 Montreux - Queen Studio Expierience bezpłatnie
CHF10.50 CHF6.00 Chillon – zamek bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat , audioguide w j. polskim + 5 CHF
CHF20.00 CHF7.00 Lozanna - Muzeum Olimpijskie bilet grupowy , zniżka dla grup do 16 lat ,dodatkowo audioguide 5 CHF( FRE-ENG-GER )
CHF5.00 CHF2.00 Lozanna - katedra bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 16 lat
CHF15.00 CHF12.00 Genewa- rejs po J. Genewskim zniżka dla grup szkolnych
CHF10.00 CHF0.00 Genewa - Muzeum Zegarów Patek-Philippe bezpłatnie młodzież do 18 lat
CHF6.00 CHF5.00 Gruyeres – pokaz serowarstwa bilet grupowy, zniżka dla dzieci i młodzieży oraz seniorów
CHF7.00 CHF4.00 Genewa - katedra św. Piotra zniżka dla dzieci do 16 lat

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.