WYCIECZKA DLA GRUP DO KRAJÓW BENELUXU - 5 DNI:


Benelux to region w Europie Zachodniej powstały z połączenia trzech monarchii: Belgii, Holandii i Luksemburga. Każde państwo posiada odrębną historię, ciekawą kulturę, oryginalne zabytki oraz posługuje się innym językiem! Symbolem Belgii są frytki, czekolada oraz piwo, Holandia znana jest z kwiatów, wiatraków i dzielnicy Czerwonych Latarni a Luksemburg uważany jest za kraj z najlepszymi warunkami do życia. To tutaj mieści się miasto Schengen, gdzie podpisano słynny traktat znoszący kontrole na granicach wewnętrznych.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy do Luxemburga.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Luksemburga - jednego z najmniejszych państw w Europie. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Cytadelę Św. Ducha, która jest pozostałością po murach obronnych średniowiecznego miasta; renesansowy Pałac Wielkiego Księcia - oficjalna rezydencja wielkich książąt Luksemburga oraz słynne fortyfikacje-kazamaty, dzięki którym Luksemburg nazywany był Gibraltarem Północy. Spacer zakończymy na reprezentacyjnym placu d'Armes, niegdyś miejscu parady żołnierzy. Czas wolny na delektowanie się urokliwym małomiasteczkowym klimatem. Przejazd do hotelu na nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Brukseli - stolicy Belgii, miasta piwa, czekolady i frytek. Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy królewskiej Laeken, gdzie znajduje się dzisiejszy symbol miasta - Atomium - olbrzymia konstrukcja modelu kryształu żelaza. Następnym punktem programu będzie spacer po zabytkowym centrum Brukseli. Podczas spaceru zobaczymy m.in. katedrę św. Michała i św. Guduli – gotycki kościół na wzgórzu Treurenberg; Galerie Królewskie św. Huberta – pasaż handlowy z XIX w. w stylu renesansu włoskiego; kościół św. Mikołaja, jeden z najstarszych kościołów Brukseli, który patronuje sklepikarzom i żeglarzom oraz Grand Place uważany za najpiękniejszy rynek Europy, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najważniejszym obiektem Grand Palace jest Maison du Roi tzw. Dom Króla - dawny symbol władzy książęcej, a obecnie siedziba muzeum miejskiego. Dla Brukseli charakterystyczne są domy cechowe żeglarzy i osób zajmujących się ważeniem zboża znajdujące się w historycznym centrum miasta. Zajrzymy też do małego browaru rzemieślniczego tzw. Muzeum Piwa, gdzie warzone są popularne belgjskie piwa IPA i Tonka Stout. Na koniec odwiedzimy siusiającego chłopczyka, czyli tzw. Manneken Pis'a, który jest niekwestionowanym symbolem miasta. Przejazd do hotelu na nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wyjazd autokarem w kierunku Amsterdamu. Na trasie wizyta na farmie serowarskiej i producenta chodaków holenderskich. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Placu Muzeów - Museum Square z najważniejszymi dla miasta placówkami muzealnymi: Royal Coster Diamonds (szlifiernia diamentów), Rijkmuseum (holenderskie Muzeum Narodowe), Stadelijkmuseum (Muzeum Miejskie) czy Muzeum Van Gogha. Indywidualne zwiedzanie wybranego muzeum. Następnie przejście w kierunku kanału Singel, gdzie w okresie wiosennym, pomiędzy placami Muntplein i Koningsplein, mieści się najbardziej znany i jedyny na świecie pływający targ kwiatowy. Kolejnym punktem programu będzie Plac Dam – symbol Amsterdamu i historyczne centrum miasta, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zobaczymy m.in. Bazylikę św. Mikołaja, która ze względu na dawne położenie w linii murów obronnych miasta, nazywana była bazyliką Wewnątrz Murów; Nieuwe Kerk - 600-letni kościół, w którym odbywają się koronacje, ważne uroczystości królewskie i oficjalne wydarzenia państwowe, ale pełni także rolę jednej z najważniejszych hal wystawowych Holandii; Pałac Królewski - jeden z trzech pałaców, gdzie urzęduje para królewska. Indywidualny spacer po najstarszej dzielnicy Amsterdamu – De Wallen z Dzielnicą Czerwonych Latarni, będąca wizytówką nocnego życia Amsterdamu. Zwiedzanie Amsterdamu zakończymy rejsem po kanałach.

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

CENA:


od 789 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 839 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1089 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi w hotelach turystycznych (np. Hotel sieci IBIS, pokoje 2,3 osobowe)
2 śniadania
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
40.00 € opłaty programowej( przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
160,00 PLN dopłaty do 2 obiadokolacji
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€16.00 €6.50 Bruksela- Atomium zniżka dla grupy szkolnej
€3.00 €3.00 Bruksela- Katedra św. Michała i św. Goduli (skarbiec)
€5.00 €5.00 Bruksela- Muzeum Piwa
€19.00 €0.00 Amsterdam- Muzeum Van Gogha młodzież do 17 lat bezpłatnie , opłata rezerwacjuna 45 €/ grupę do 36 os
€18.00 €18.00 Amsterdam- Rejs po kanałach
€0.00 €0.00 Amsterdam- Coster Diamonds wstęp bezpłatny
€21.00 Amsterdam- Browar Heineken
€5.00 €5.00 Amsterdam- Kościół Nieuwe Kerk
€20.00 €0.00 Amsterdam- Rijkmuseum młodzież do 18 lat bezpłatnie

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.