WYCIECZKA DLA GRUP DO LWOWA I KIJOWA - 6 DNI:


Lwów to miasto, w którym na każdym kroku natknąć się można na ślady dawnej polskości, a język polski w swej szczególnej odmianie, jaką jest gwara lwowska, jest wciąż w powszechnym użyciu. W przeszłości w mieście tym mieszkało wielu wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Adam Grottger. O tym, że znamy slogan "Nie ma jak Lwów" jest wciąż aktualny przekonują liczne rzesze naszych rodaków pragnących odwiedzić miejsce znane dotąd tylko z podręczników historii.
Kijów położony na siedmiu wzgórzach Kijów może zachwycić licznymi atrakcjami, architekturą i fascynującą historią. Górujące nad miastem złote kopuły cerkwi,święte miejsca prawosławia, socjalistyczne budowle i wspaniałe parki i ogrody tworzą wyjątkowy klimat tej tętniącej życiem metropolii.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach wieczornych.Przejazd na przejście graniczne z Ukrainą.

2 dzień
Planowany przyjazd do Lwowa w godzinach rannych. Zwiedzanie najciekawszych zabytków Lwowa, miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. W programie między innymi spacer wokół lwowskiego Rynku, kilka jego najciekawszych kamieniczek ( kamienice Bandinellich, Czarna, Królewska, Dziedziniec włoski ), Ratusz otoczony empirowymi fontannami, apteka-muzeum, gdzie pracował Ignacy Łukasiewicz, Katedra Łacińska z piękną renesansową Kaplicą Boimów, katedra Ormiańska z bogato zdobionym wnętrzem mozaikami Mehoffera i zaułek ormiański. Spacer elegancką aleją Swobody od pomnika Mickiewicza do gmachu Teatru Wielkiego Opery i Baletu i dalej Wałami Hetmańskimi. Po zwiedzaniu czas na pamiątkowe zakupy.
Fakultatywnie : możliwość zamówienia obiadu dla całej grupy. Przejazd do hotelu na odpoczynek i nocleg.

3dzień
Śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszych cmentarzy Lwowa: Cmentarz Orląt Lwowskich i Cmentarz Łyczakowski- obecnie muzeum rzeźby kamiennej i historii kultury pod gołym niebem, gdzie pochowano wybitne osoby kultury polskiej. Są tu groby między innymi Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Banacha, Seweryna Goszczyńskiego, Karola Szajnochy, Artura Grottgera.
Objazd autokarem w trakcie, którego zobaczymy Sobór Przemienienia Pańskiego, polską szkołę, sobór Świętego Jury, kościół Św. Elżbiety, gmach dworca kolejowego. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Kijowa.
Fakultatywnie : możliwość zamówienia obiadu dla całej grupy. Nocleg w hotelu.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Kijowa. Trasę zwiedzania rozpoczynamy w centrum miasta od budynku Uniwersytetu i soboru św. Włodzimierza. W pobliżu soboru zobaczymy gmach Opery Narodowej i średniowieczną Złotą Bramę, która była częścią murów miejskich Kijowa. Następnie zwiedzimy Sobór Sofijski i Monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach. Zejdziemy na Andrejewski Spusk – kijowski Montmartre, pełny sklepów z pamiątkami rękodziełem i sztuką ludową, a później wjedziemy kolejką terenową na Górkę Włodzimierzowską, z której rozciąga się wspaniały widok na rzekę Dniepr i lewobrzeżną część miasta. Zwiedzanie zakończymy na głównym placu miasta - Majdanie Niezależności.
Program fakultatywny ( obiadokolacja , wieczór integracyjny ).Przejazd do hotelu na odpoczynek i nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Kijowa. Na początek czeka nas najpopularniejsza atrakcja turystyczna Kijowa- Pieczerska Ławra. Jest to jeden z najcenniejszych obiektów kultury prawosławnej na świecie, w obrębie którego znajduje się szesnaście cerkwi, seminarium duchowne, klasztor, stara drukarnia. Następnie udamy się na nabrzeże Dniepru do Parku Maryjskiego, gdzie zobaczymy jeden z symboli Kijowa - Łuk Przyjaźni nazywany wśród mieszkańców stolicy po prostu tęczą, stadion Dynamo Kijów, Pałac Maryjski - barokową rezydencję, aktualnie należącą do Kancelarii Prezydenta. Na zakończenie proponujemy rejs statkiem po Dnieprze, jest to okazja aby odpocząć i podziwiać miasto z innej perspektywy i uwiecznić na zdjęciach widziane wcześniej zabytki. Po rejsie możliwość zrobienia ostatnich zakupów i posiłku przy główniej arterii miasta Kreszczatik i na Rynku Besarabsk.
W godzinach wieczornych ruszamy w drogę powrotną.

6 dzień
Przyjazd planowany jest w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 699 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 749 PLN/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 889 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
3 noclegi w hotelu ***(pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami)
3 śniadania, 3 obiadokolacje
opiekę pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
550 UAH opłaty programowej( przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Programu fakultatywnego
Kosztu biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
грн. 40.00 грн. 40.00 Lwów Apteka -Muzeum góra(gratis),podziemia płatne
грн. 50.00 грн. 30.00 Lwów - Kaplica Boimów
грн. 2.00 грн. 2.00 Lwów- dziedziniec włoski
грн. 80.00 грн. 80.00 Lwów - Opera -zwiedzanie
грн. 3.00 грн. 3.00 Lwów Katedra Ormiańska
грн. 5.00 грн. 5.00 Lwów - Katedra Łacińska
грн. 50.00 грн. 30.00 Lwów Cmentarz Łyczakowski
грн.60.00 грн.50.00 Lwów Muzeum Piwa degustacja dodatkowo 50 UAH
грн.0.00 грн.0.00 Kijów sobór św. Włodzimierza wstęp bezpłatny
грн.100.00 грн.60.00 Kijów Sobór Sofijski
грн.0.00 грн.0.00 Kijów Monaster św. Michała Archanioła wstęp bezpłatny
грн.80.00 грн.80.00 Kijów Kijowsko-Pieczerska Ławra 80 UAH, б /). dodatkowo płatny skarbiec 50 UAH i muzeum mikrominiatur 50 UAH
грн.50.00 грн.50.00 Kijów -metro, kolejka