ZIMOWISKO W SUDETACH:


Nie tylko latem można się dobrze bawić! Na naszych zimowiskach poznacie piękne góry w zimowej szacie. Będziecie mieli okazję nie tylko poszaleć na śniegu, zwiedzić okolicę, ale też doskonale bawić się biorąc udział w naszych nowych zimowych programach tematycznych! A to wszystko w super atmosferze, pod opieką naszej najlepszej kadry! Zimowa przygoda czeka na Was!

KOTLINA KŁODZKA:


Kotlina Kłodzka - to jeden z atrakcyjniejszych rejonów turystycznych w Polsce. Znajdziecie tu zabytkowe uzdrowiska, parki narodowe, blisko stąd do Czech i Pragi. Jest to też kraina starych sztolni, malowniczych jaskiń, tajemniczych zamków i nieodkrytych dotychczas skarbów. Wyciągi narciarskie w Masywie Śnieżnika i Zieleńcu oferują doskonałe warunki narciarskie.

CZARNA GÓRA:


Czarna Góra - jeden z najpopularniejszych, dużych ośrodków narciarskich w Polsce położony w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika, we wsi Sienna, na ziemi kłodzkiej. Trasy narciarskie o długości ponad 10 km położone są na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.). Ośrodek narciarski w swojej ofercie posiada - 3 koleje linowe, 7 wyciągów orczykowych, 6 tras narciarskich i dwa pola narciarskie. Ponadto rejon ten oferuje liczne trasy do narciarstwa biegowego i skiturowego. Od 2015 roku stacje narciarskie w Czarnej Górze, Lądku Zdroju i Kamienicy oferują wspólny skipass obejmujący cały Ski Region Śnieżnik. Bezpłatny skibus przewozi narciarzy pomiędzy stacjami.
Strony www ośrodków narciarskich
www.czarnagora.pl
www.skiregionsnieznik.pl

ZAKWATEROWANIE:


ZAKWATEROWANIE:


W pensjonacie w cichej i spokojnej okolicy Stronia Śląskiego niedaleko Czarnej Góry. Uczestnicy maja do dyspozycji komfortowe pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia są zaaranżowane wygodnie i ze smakiem. Dodatkowo do dyspozycji gości: stół do ping ponga, bilard, piłkarzyki, świetlica.

PROGRAM "SURVIVAL - TAJEMNICZE SUDETY!" W CENIE:


A w programie m. in.
- zajęcia z orientacji w terenie i zasad przetrwania zimą,
- budowa schronienia zimą – iglo (o ile pozwoli pogoda),
- rozpalanie ogniska zimą,
- w co się ubrać i co zabrać do lasu zimą (nie tylko żeby było ciepło, ale też żeby skutecznie „zniknąć”),
- specyficzne zagrożenia zimowe i jak ich unikać,
- elementy pierwszej pomocy,
- gra terenowa „poszukiwanie Złotego Pociągu” z wykorzystaniem wykrywacza metalu.

WIEK UCZESTNIKÓW:


8-17 lat

CENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem LUX,
- 6 noclegów,
- 6 śniadań, 6 kolacji, obiad,
- ubezpieczenie NNW,
- opiekę kadry pedagogicznej, pilota-kierownika,
- wycieczka do Kłodzka, zwiedzanie Starego Miasta,
- realizację programu zimowiska - gry i zabawy na śniegu, zawody sportowe, konkursy z nagrodami, wycieczki po okolicy,
- realizację programu Survival – Tajemnicze Sudety.

CENA NIE ZAWIERA:


- karnety narciarskie,
- wypożyczenie sprzętu narciarskiego,
- wycieczka do Pragi +80 zł

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 07:45 60 PLN
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 08:00 50 PLN
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 07:15 70 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 09:45 -
Jastrzębie-Zdrój Dworzec Arki Bożka, ul. Podhalańska 7:15 50 PLN
Katowice McDonald's ul. Ofiar Katynia 5 k. Praktiker 09:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 05:03 90 PLN
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 07:15 60 PLN
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 04:45 110 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 11:00 -
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 05:45 100 PLN
Poznań dworzec PKP - parking ul. Dworcowa 08:30 100 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 08:00 50 PLN
Radom dworzec PKP - parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 04:00 100 PLN
Rybnik Stacja BP obok Mc Donald's, ul. Budowlanych 4 07:45 50 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 04:00 120 PLN
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 08:15 40 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 05:30 100 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 08:15 40 PLN
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 02:15 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 12:30 80 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć na zbiórkę wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!

- Każde dziecko które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT!!! Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik z uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego. Dodatkowo - do dyspozycji uczestników obozu narciarskiego - w grupie jest instruktor narciarski, który czuwa nad postępami w nauce jazdy na nartach.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec.html znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).