Wycieczka Trójmiasto + Malbork HB

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 940 zł /os. za 3 dni

symbol oferty: WYC-TRO-HB

15.08 - 17.08.2024
3 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
1129 od 940 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1129 zł
13.09 - 15.09.2024
3 dni
PROMOCJA
1129 od 940 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1129 zł
11.10 - 13.10.2024
3 dni
PROMOCJA
1129 od 940 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1129 zł
09.11 - 11.11.2024
3 dni
PROMOCJA
1129 od 940 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1129 zł

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA:


Trójmiasto stanowi zespół trzech miast położonych nad Zatoką Gdańską - Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Charakter każdego z miast jest inny, dzięki czemu całość stanowi bardzo atrakcyjny turystycznie obszar o dużej różnorodności.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Gdańska. Zwiedzanie Starego Miasta - reprezentacyjnej zabytkowej dzielnicy, z przepiękną architekturą i niesamowitą atmosferą. Spacer deptakiem Długiego Pobrzeża ciągnącym się wzdłuż rzeki Motławy, przy którym znajduje się Żuraw Gdański, oryginalny dźwig towarowy używany już na początku XV w., co czyni go najstarszym tego typu obiektem w Europie. Przejście ulicą Długą, zwaną także Traktem Królewskim z charakterystyczną dla miasta Fontanną Neptuna, wznoszącą się w otoczeniu malowniczych kamienic gdańskiej Starówki. Na pierwszy plan wysuwa się Dwór Artusa – który w przeszłości był miejscem spotkań bogatych kupców. W tej części miasta – zwanej Długim Targiem, odbywały się niegdyś ważne uroczystości, tu też rezydowali najbogatsi mieszczanie. Spod gdańskiego Ratusza, blisko już pod gotycką Bazylikę Mariacką, zwaną również ""Koroną Gdańska"", która piastuje miano najwyższej w Europie ceglanej świątyni. W ciągu niemal 160 lat budowy wzniesiono solidną konstrukcję o wysokości 82 m, na którą można wejść po ponad 400 stopniach. Przejście spod Bazyliki deptakiem w stronę Złotej Bramy, wieńczącej Trakt Królewski, mijając bogato zdobiony budynek Wielkiej Zbrojowni z XVII w. pełniący niegdyś funkcję miejskiego arsenału. Przejazd do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Gdańska - Westerplatte – pomnik historii, miejsce gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Dzięki niezłomnej postawie polskich wojsk, które 7 dni broniły półwyspu, Westerplatte stało się symbolem wybuchu II wojny światowej. Podczas wizyty na Westerplatte zwiedzimy pozostałości terenu polskiej składnicy broni, przejdziemy też pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności którego celem jest upowszechnianie ideałów Solidarności, tworzenie kultury dialogu oraz tworzenie społeczności europejskiej. Spacer na Górę Gradową o wysokości 46 m.n.p.m. z punktem widokowym na całe gdańskie Śródmieście. Według legend to tutaj powstał gród dający początek dzisiejszego Gdańska. Już w XVII w. wzniesienie odegrało dużą rolę w obronie przed najazdem Szwedów dzięki wybudowanym tu fortyfikacjom, które kilkukrotnie przebudowywane, broniły miasta aż do końca XIX w. Przejazd do Gdyni – spacer na Skwer Kościuszki, który jest obowiązkowym celem turystycznym w mieście, jest też ulubionym miejscem rozrywki i spotkań towarzyskich mieszkańców Gdyni. Przedłużeniem skweru jest Molo Południowe, przy którym cumują statki żeglarskie oraz zabytkowe okręty, w tym słynne statki-muzea - Dar Pomorza i ORP Błyskawica. W ich sąsiedztwie znajduje się również Akwarium Gdyńskie. Przejazd do Sopotu – miasta o statusie nadmorskiego uzdrowiska. Spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino zwaną Monciakiem, czyli najbardziej znanym sopockim deptakiem z licznymi kafejkami, restauracjami oraz miejskim browarem. Przejście na Skwer Kuracyjny z reprezentacyjnymi budynkami Domu Zdrojowego, Grand Hotelu oraz latarnią morską. Skwer jest częścią naziemną słynnego sopockiego Molo, które stanowi symbol miasta. Drewniana, nadwodna część molo jest najdłuższą tego typu konstrukcją w Europie, prowadząc odwiedzających niemal 500 metrów w głąb zatoki. Spacer po molo jest zalecany nie tylko w celach turystycznych, ale również zdrowotnych, ze względu na wyższe stężenie jodu na końcu pomostu, niż przy plaży. Powrót na miejsce noclegowe na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Malborka - zwiedzanie zamku będącego dawną siedzibą zakonu krzyżackiego. Malowniczo położona nad brzegiem rzeki Nogat gotycka trzyczęściowa twierdza, jest obecnie największym w Europie średniowiecznym zamkiem. Jego budowę, która trwała 30 lat, rozpoczęli Krzyżacy w XIII w., natomiast w ciągu kolejnych wieków twierdza była stopniowo rozbudowywana. Monumentalna i dobrze zachowana budowla wraz z okalającymi ją murami obronnymi, zyskała uznanie w świecie i wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Katowic w godzinach wieczornych/nocnych.

ZAKWATEROWANIE:


2 noclegi - pokoje 2 i 3 os. z łazienkami
(w pokojach 3 os. możliwa dostawka)

OFERTA DLA SINGLI:


Dopłata do pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL) +300 zł

Podobne oferty
Wycieczka Kotlina Kłodzka - Kłodzko - BP INDEX
 • Polska > Kłodzko
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
 • Długość: 2 dni
od 679
569 zł/os.
Wycieczka Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim BP INDEX
 • Polska > Niedzica
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: bez wyżywienia
 • Długość: 1 dni
od 189
159 zł/os.
Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza - BP INDEX
 • Polska > Sandomierz
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
 • Długość: 3 dni
od 1069
889 zł/os.
Wycieczka do Wrocławia - Biuro Podróży INDEX
 • Polska > Wrocław
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
 • Długość: 2 dni
od 700
585 zł/os.