Wycieczka do Grecji HB

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 1529 zł /os. za 6 dni

symbol oferty: WYC-GRE-HB

30.04 - 05.05.2024
6 dni
LAST MINUTE IMPREZA POTWIERDZONA
1889 od 1529 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1589 zł
28.05 - 02.06.2024
6 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
1889 od 1589 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1889 zł
25.06 - 30.06.2024
6 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
1989 od 1689 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1989 zł
13.08 - 18.08.2024
6 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
2289 od 1989 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1589 zł
10.09 - 15.09.2024
6 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
1889 od 1589 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1889 zł
01.10 - 06.10.2024
6 dni
PROMOCJA IMPREZA POTWIERDZONA
1889 od 1589 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1889 zł
06.11 - 11.11.2024
6 dni
PROMOCJA
1889 od 1589 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1889 zł

WYCIECZKA DO GRECJI:


Historia Grecji to historia narodu ale także Europy czy Świata. To język, literatura, kultura, cywilizacja i wiara. Już podczas pierwszego spotkania człowiek staje się przywiązany do Grecji nawet nie wiadomo kiedy to się staje, jak to się dzieje. Najlepszy sposób by poznać ten kraj i zrozumieć jego mieszkańców to po prostu przebywać z nimi. Grecy potrafią się śmiać, bawić się i cieszyć drobnostkami, potrafią w pełni przeżyć każdą minutę swojego życia.

KAMENA VOURLA:


Kamena Vourla (w czasach Homera znana jako Thronion) ulokowana jest u stóp góry Knymis na południowym krańcu zatoki Malijskiej. Miasteczko rozwija się od 1939 roku kiedy zostało tu utworzone centrum hydroterapii im. Asklepiosa. Kamena Vourla zawdzięcza swą międzynarodową sławę, przybywającym tu od lat sześćdziesiątych, osobistościom znanym z filmów, muzyki i polityki. Tutejsze termalne kąpieliska rozsławione zostały nie tylko w Grecji ale i całej Europie. Obecnie Kamena Vourla to kosmopolityczny kurort wakacyjny oferujący unikalną kombinację pięknych plaż, termalnych źródeł, SPA i górskich tras spacerowych z spektakularnymi widokami.

JEDŹ DO GRECJI Z INDEXiEM:


- Spokój i rodzinna atmosfera
- Zabytki greckiego świata
- Najpiękniejsze plaże w Europie
- Idealna pogoda od maja do października
- Wyśmienita kuchnia i ciekawa kultura

Dlaczego warto wybrać się z INDEX'em na tę wycieczkę?
- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 30 lat!
- Wyżywienie 2 x dziennie
- Wypoczniesz na pięknych plażach Morza Egejskiego
- Zwiedzisz słynne zabytki Aten - Akropol, Świątynię Zeusa
- Odwiedzisz najbardziej spektakularne klasztory świata - Meteory oraz Termopile
- Zjesz pysznego Gyrosa

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

2 dzień
Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m. in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, a następnie przejazd do Aten – zwiedzanie centrum Aten na czele z Akropolem - perłą architektury światowej Wejście na Akropol z przewodnikiem płatne dodatkowo przy rezerwacji wycieczki. Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzoni, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez Greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się i pisze ikony – święte greckie obrazy. W drodze powrotnej wizyta w Termopilach - miejscu, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. To również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnym wodospadzie (koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy). Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie i wykwaterowanie.Czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (opcja dodatkowa), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą fauną, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Bułgarię/Macedonię, Serbię, Węgry.

6 dzień
Powrót do Polski w godzinach popołudniowo - wieczornych.

ZAKWATEROWANIE:


3 noclegi w hotelu - pokoje 2 i 3 os. z łazienkami
(w pokojach 3 os. możliwa dostawka lub łóżko piętrowe)

Przykładowe obiekty noclegowe
Hotel Sissi
Hotel Marvy
Hotel Violetta

W terminie wycieczki 13-18.08.2024 r. noclegi w miejscowości Calamos w Hotelu Dolphin (https://dolphinhotel.gr/)

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju
- na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL) - dopłata +300 zł

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:


Wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób. Wycieczka organizowana jest przez greckiego kontrahenta Biura Podróży INDEX.

REJS NA GRECKIE SESZELE - Rejs wśród małych wysp i wysepek zwanych Greckimi Seszelami połączony z plażowaniem. Ten malowniczy kompleks wysp o pochodzeniu wulkanicznym urzeka od pierwszego wejrzenia lazurem morza i pięknymi, usypanymi z rozdrobnionych muszli plażami. Składa się z siedmiu wysp i wysepek, z których dwie największe posiadają zorganizowane plaże oraz beach bary. Greckie Seszele stanowią również dom dla fok Monachus Monachus, które chętnie towarzyszą przepływającym statkom. Bogata fauna i flora dna morskiego doceniana jest przez fanów snorkelingu oraz nurków.
Cena wyjazdu - ok. 22 EUR/os.