WYCIECZKA DLA GRUP DO PARYŻA I WERSALU - 5 DNI:


Paryż - stolica Francji, kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach. Nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Zapraszamy na fantastyczną przygodę, która dostarczy wielu emocji oraz wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do przyjazd do Paryża. Całodzienne zwiedzanie zaczniemy od symbolu Francji - Wieży Eiffela. Dla chętnych proponujemy wjazd na wieżę, rejs statkiem po Sekwanie lub odpoczynek na Polach Marsowych. Następnie z pobliskiego Placu Trocadero udamy się do centrum historycznego Paryża na wyspę Ile de La Cité. W trakcie spaceru zwiedzimy najciekawsze zabytki kolebki Paryża, min. katedrę Notre Dame, Saint Chapelle, pałac Sprawiedliwości i Conciergerie, Pont Neuf – najstarszy istniejący most w Paryżu. Później zobaczymy najsłynniejszą paryską nekropolię czyli zabytkowy cmentarz Père- Lachaise, na którym pochowani są między innymi Fryderyk Chopin, Jim Morrison czy Edith Piaf.
Przejazd do hotelu, nocleg.
Fakultatywnie : obiadokolacja

3 dzień
Śniadanie. Tego dnia czeka nas wycieczka do Wersalu - miasteczka, położonego zaledwie ok. 20 km od centrum Paryża. Zwiedzimy Pałac wersalski – wizytówkę Francji – okazałą, pełną przepychu barokową posiadłość należącą dawniej do królów Francji. Następnie pospacerujemy po przylegających do pałacu ogrodach. Ogrody wersalskie stanowią kwintesencję ogrodów w stylu francuskim, gdzie prawie wszystko jest zaplanowane - równe ścieżki i aleje, rabaty o geometrycznych kształtach, równo przystrzyżone drzewa i krzewy.
Po południu przejedziemy do dzielnicy Montmartre, jednego z najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. W trakcie spaceru poznamy historię legendarnych kabaretów i miejsc, w których przesiadywała paryska bohema m.in. Place du Tertre, Au Lapin Agile, Plac Pigalle oraz Moulin Rouge. Na zakończenie czeka na nas przepiękna panorama całego Paryża ze szczytu wzgórza oraz zwiedzanie Bazyliki Sacré Coeur.
Fakultatywnie : obiadokolacja

4 dzień
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Ruszamy do centrum Paryża. Zwiedzanie rozpoczniemy przy Łuku Triumfalnym, przejdziemy reprezentacyjną aleją Champs Elysees przez ogrody Tuilieres do Luwru. Zainteresowanym proponujemy zwiedzanie Luwru - jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie lub jedną z najciekawszych i najnowszych atrakcji Paryża !!! centrum sztuki cyfrowej- Atelier Des Lumières.
Na zakończenie przejdziemy do dzielnicy łacińskiej, w której zobaczymy Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii Skłodowskiej Curie i innych zasłużonych dla Francji oraz Sorbonę - najznakomitszy uniwersytet we Francji i jeden z czołowych na świecie.
Po zwiedzaniu odpoczniemy na Placu Saint-Michel i bulwarze Saint-Germain z licznymi restauracjami, kawiarniami i butikami.
W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotna i nocny przejazd tranzytowy przez Niemcy.

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

NOWOŚĆ !!! ATELIER DES LUMIÈRES. Świat wokół się zmienia, sztuka także. Niedawno w Paryżu zostało otwarte niezwykłe muzeum będące centrum sztuki cyfrowej. Nowoczesne muzeum, a dokładniej mówiąc centrum sztuki prezentuje wystawy w formie pokazów i projekcji dzieł najsłynniejszych artystów, a przestrzenne pokazy obrazów wspaniale współgrają z muzyką tworząc niezapomnianą atmosferę.

CENA:

od 699 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 769 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1039 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi, pokoje 2 osobowe (np. hotel sieci Premiere Classe)
2 śniadania (francuskie - na słodko)
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
50.00 € opłaty programowej (zestaw słuchawkowy, opłaty klimatyczne i administracyjne, przejazdy metrem, parkingi)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Dopłat do obiadokolacji, do wyboru
od 18 € obiadokolacja w restauracji self-service z menu 3-daniowym, woda z dystrybutora
od 22 € obiadokolacja w restauracji z obsługą kelnerską z menu 3-daniowym, woda w karafce
od 38 € WIECZÓR FRANCUSKI: kolacja z typową francuska kuchnią, dania do wyboru z karty, na menu składają się: przystawka + danie główne + (degustacja serów 5 €) + deser. Napoje: wino białe, czerwone, piwo bez ograniczenia, muzyka na żywo: akordeon i gitara, stare francuskie szlagiery

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2021):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€52.00 €00.00 Paryż - Karta Muzealna - Paris Museum Pass (w cenie wstęp do: Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Łuk Triumfalny, Panteon, Luwr)

lub pojedynczo kupowane bilety :

€9.00 €2.00 Paryż- Panteon młodzież do 17 lat wstęp bezpłatny,
€17.00 €5.00 Paryż- Luwr młodzież do 26 lat wstęp bezpłatny, konieczna rezerwacja z 4 miesięcznym wyprzedzeniem, opłata rezerwacyjna ok. 4 €/os.
€12.00 €12.00 Paryż- Luwr- dopłata za zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem
€12.00 €0.00 Paryż - Łuk Triumfalny młodzież do 26 lat wstęp bezpłatny

€26.10 €13.10 Paryż- Wieża Eiffela zniżka dla młodzieży do 24 lat
€16.00 €14.00 Paryż - Rejs po Sekwanie zniżka dla młodzieży do 24 lat
€18.00 €5.00 Paryż- Wersal Pałac i Ogród dla grup szkolnych wstęp bezpłatny, opłata rezerwacyjna ok. 4 €/os. W dni kiedy odbywają się koncerty i pokazy fontann wstęp do ogrodów jest płatny 8,5 €/os.


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.