WYCIECZKA DLA GRUP DO PRAGI PIWNYM SZLAKIEM - 3 DNI:


Czechy to bez dwóch zdań głęboko zakorzeniona kultura picia piwa, mnóstwo browarów i rodzajów tego trunku. Na naszym wyjeździe dowiecie się wiele na temat piwa i kultury picia tego trunku, jak się zachować w czeskim pubie, oraz o wyjątkowych sposobach serwowania piwa w Czechach. Praga ma ponad 20 browarów i niezliczoną ilość piwiarni, zobaczymy kilka z nich o skosztujemy produkowanego tam piwa i poznamy wspaniały klimat „Złotej Pragi” .

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Zamku Karlstein, jednego z najbardziej znaczących zabytków w Czechach. Zwiedzanie potężnego, XIV-wiecznego zamku, który w średniowieczu uzyskał miano skarbnicy całego Cesarstwa Rzymskiego.
Przejazd do największego praskiego piwowaru Staropramen - ikony czeskiego browarnictwa, znanego z powieści J. Haska "Przygody dobrego Wojaka Szwejka". Jest to obowiązkowy punkt programu dla miłośników i smakoszów piwa od 1869 roku, do dziś jest największym praskim browarem . W tym historycznym miejscu, gdzie wciąż waży się piwo, stworzone zostało unikatowe miejsce, gdzie można przyjrzeć się całej tradycji czeskiego browarnictwa. W multimedialnym centrum, wykorzystującym najnowsze rozwiązania technologiczne przeniesiemy się w urzekającą interaktywną podróż w czasie, podczas której odkryjemy sekrety historii Staropramena.
Oczywiście nie opuścimy murów browaru Staropramen bez degustacji dostępnych kilku gatunków tego niepowtarzalnego trunku.
Wizyta w browarii Staropramen to około 50 minut przeżyć dla wszystkich zmysłów.
Przejazd na nocleg w hotelu.
Fakultatywnie : obiadokolacja.

2 dzień
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pragi, zaczynając od Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczymy klasztor na Strahowie z długą tradycją warzenia piwa (XIII w.) i doskonałą jakością produkowanych do dziś piw. Następnie Sanktuarium Loretańskie, uroczysta odprawa warty przed Pałacem Prezydenta, katedra św. Wita z Kaplicą św. Wacława i Kryptą Królewska oraz Zamek Królewski. Przejdziemy Złotą Uliczką do wieży Daliborka.
Dla spragnionych proponujemy przystanek na wizytę w gospodzie „U Cerneho vola”, gdzie można a nawet trzeba spróbować pyszne, wytrawne, ciemne piwo „Velkopovicky Kozel” o karmelowo-kawowym zapachu.
Fakultatywnie: Obiad w praskiej gospodzie Baráčnická rychta, możliwość degustacji różnych gatunków piw min. Svijanský kvasničák, Baráčnický" tuplák , Plzeňský Prazdroj.
Dalej przejdziemy na Małą Stranę, która niegdyś była samodzielnym miastem położonym u stóp Zamku na Hradczanach, z pięknym rynkiem i kościołem św. Mikołaja. Zobaczymy tu najciekawsze miejsca do których z pewnością zaliczyć można: ścianę z graffiti inspirowanymi Johnem Lennonem oraz fragmentami piosenek Beatlesów, Wyspę Kampa - półwysep na Wełtawie z centralnie położonym rynkiem, Praską Wenecję – grupę różnokolorowych domków przeciętą przez Čertovkę – ślepy kanał rzeki Wełtawy. Przespacerujemy się przez Most Karola - najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie .
Powrót na nocleg do hotelu

3 dzień
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu
Ruszamy z Nowego Miasta z tętniącego życiem Placu Wacława - handlowego i administracyjnego centrum miasta, miejsca ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Zobaczymy górujący nad placem gmach Muzeum Narodowego oraz konny pomnik św. Wacława. Następnie przejdziemy Traktem Królewskim od Bramy Prochowej, dalej obok Teatru Stanowego i Karolinum - najstarszego kolegium uniwersyteckiego w Europie Środkowej, aż na rynek Starego Miasta. Poznamy historię jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków czeskiej Pragi - zegara Orloj, zwiedzimy ratusz, kościół św. Mikołaja, pałac Golz-Kińskych, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa.
Na Rynku Staromiejskim czeka nas degustacja czeskiego piwa oraz możliwość zwiedzania Muzeum Piwa. Na „piwnym szlaku” nie możemy też ominąć kultowej piwiarni „U Zleteho Tygra” oraz najsłynniejszego i najstarszego browaru restauracyjnego w Pradze U Fleka z możliwością degustacji flekowskiego ciemnego piwa. Oprócz degustacji piwa i czeskich specjałów proponujemy również zwiedzanie browaru.
W godzinach popołudniowych ruszamy w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA:


od 339 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 369 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 479 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
2 noclegi w hotelu *** ( pokoje 2,3 os z łazienkami )
2 śniadania,
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
400.00 CZK opłaty programowej( zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
65.00 PLN dopłata do 2 obiadokolacji
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja
250.00 Kč 125.00 Kč Praga - Hradczany - trasa B (Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Katedra św. Wita )
250.00 Kč 250.00 Kč Praga - rejs statkiem po Wełtawie
150.00 Kč 80.00 Kč Praga - Biblioteka klasztoru na Strahovie
250.00 Kč 180.00 Kč Praga - Wieża TV Żiżkov
32.00 Kč 16.00 Kč Praga - Petrzin wjazd kolejką
120.00 Kč 65.00 Kč Praga - Petrzin wieża
100.00 Kč 60.00 Kč Praga - Kościół Ś. Mikołaja
250.00 Kč 200.00 Kč Praga - ZOO
200.00 Kč 170.00 Kč Praga - Miejski Dom Reprezentacyjny
270.00 Kč Praga - wizyta w browarii Staropramen
280.00 Kč Praga – Muzeum Piwa

PROPOZYCJE UROCZYSTYCH WIECZORÓW:


85.00 PLN - UROCZYSTA KOLACJA W HOTELU( zupa, danie główne, deser, zimna płyta , napój : piwo lub inny napój, wynajęcie sali do 24:00 ), DJ + 500.00 PLN/3 godz.

90.00 PLN - OBIADOKOLACJA NA STATKU - rejs 2 godzinny z kolacją bufetową + napój do wyboru (kawa, herbata, piwo, wino, napój bezalkoholowy) 11 zł/sztukę

90.00 PLN - CZESKI WIECZÓR W LOKALNYM BROWARZE - bogate tradycyjne czeskie menu wraz z kuflem piwa w typowym klimacie jednej z najstarszych i największych praskich pijalni piwa ( aperitif, wariacja tradycyjnych przekąsek, danie główne, deser, 1 napój, wieczór od godziny 19:00 do 22:30 dla min. 20 osób ). Opcja nieograniczonej ilości napojów bezalkoholowych, piwa i wina za dodatkową dopłatą 50.00 PLN/os.

120.00 PLN - WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY- niezapomniany wieczór z muzyką na żywo i folklorystycznymi pokazami, bogate menu oparte na oryginalnych czeskich przepisach ( aperitif, zimne przekąski, mieszanka mięs pieczonych, dodatki, wariacje czeskich deserów, kawa, herbata, napoje bez ograniczeń od godz. 19:00 do 22:00 (piwo, wino, napoje bezalkoholowe).

120.00 PLN - WIECZÓR W PIWIARNI U FLEKU - wieczorna obiadokolacja z akompaniamentem muzyki na żywo ( menu: aperitif, zupa, danie główne , deser, kawa, piwo flekowskie ). Opcja ze zwiedzaniem browaru i degustacją piwa za dopłatą 40.00 PLN/os

145.00 PLN - ŚREDNIOWIECZNY SHOW – ZAMEK DETENICE – Zwiedzanie zamku i browaru z degustacją piwa oraz kolacją (3 dania: pieczywo, marynowany ser, wędliny, mięsa, kukurydza z grilla, sosy, jedno piwo lub napój bezalkoholowy) z programem wieczornym: przeniesiemy się z XXI wieku do średniowiecza - specjalnością karczmy jest mięso pieczone na otwartym ogniu i inne wyjątkowe potrawy; zabawę umilą różni muzykanci, tancerki, szermierze i sztukmistrzowie; o podniebienie zadba miejscowy szynkarz, serwujący wyborne naturalne piwo.

OBIAD w praskiej gospodzie Baráčnická rychta, możliwość degustacji różnych gatunków piw min. Svijanský kvasničák, Baráčnický" tuplák , Plzeňský Prazdroj. - cena do potwierdzenia.


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.