WYCIECZKA DLA GRUP DO PRAGI - 3 DNI:


Praga - stolica naszych południowych sąsiadów, nie bez przyczyny nazywana jest Złotą Pragą. Wspaniały klimat tego miasta to efekt harmonii między Pragą romańską, gotycką, barokową, a współczesną, a także zamiłowanie jej mieszkańców i tych, którzy do niej przybywają, do najlepszego napoju o barwie bursztynu.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru przez Stare Miasto. Przejdziemy od Bramy Prochowej obok perły praskiej secesji - Domu Miejskiego, Traktem Królewskim aż na rynek Starego Miasta. Na rynku staromiejskim zobaczymy jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków czeskiej Pragi - zegar Orloj, ratusz, kościół św. Mikołaja, pałac Golz-Kińskych, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa. Kontynuując zwiedzanie przejdziemy obok Teatru Stanowego i Karolinum - najstarszego kolegium uniwersyteckiego w Europie Środkowej. Zwiedzanie zakończymy na Nowym Mieście na Placu Wacława - handlowym i administracyjnym centrum miasta, miejscu ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Zobaczymy górujący nad placem gmach Muzeum Narodowego oraz konny pomnik św. Wacława. Po zwiedzaniu proponujemy czas wolny na tętniącym życiem Placu Wacława pełnym sklepików, restauracji, barów i klubów.
Przejazd do hotelu na nocleg.
Fakultatywnie : obiadokolacja

2 dzień
Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie Pragi zaczynając od Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczymy klasztor na Strahowie, Sanktuarium Loretańskie, uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenta, katedrę św. Wita z Kaplicą św. Wacława i Kryptą Królewska oraz Zamek Królewski. Przejdziemy Złotą Uliczką do wieży Daliborka i dalej na Małą Stranę, która niegdyś była samodzielnym miastem położonym u stóp Zamku na Hradczanach, z pięknym rynkiem i kościołem św. Mikołaja. Zobaczymy tu najciekawsze miejsca do których z pewnością zaliczyć można: ścianę z graffiti inspirowanymi Johnem Lennonem oraz fragmentami piosenek Beatlesów, Wyspę Kampa - półwysep na Wełtawie z centralnie położonym rynkiem, Praską Wenecję – grupę różnokolorowych domków przeciętą przez Čertovkę – ślepy kanał rzeki Wełtawy. Przespacerujemy się przez Most Karola - najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie. Zwiedzanie zakończymy przy Klementinum, czyli dawnym jezuickim klasztorze i uniwersytecie.
Fakultatywnie : obiadokolacja w restauracji lub wizyta w najsłynniejszym i najstarszym browarze restauracyjnym w Pradze „U Fleku” i degustacja flekowskiego ciemnego piwa oraz zwiedzanie browaru.
Nocleg w hotelu.

3 dzień
Śniadanie. Kontynuujemy zwiedzanie Pragi, a dokładnie praskiego Starego Miasta i jego nabrzeży. Zaczniemy od Rudolfinum, czyli siedziby Filharmonii Narodowej w Pradze i galerii sztuki współczesnej. Stąd udamy się na spacer do dzielnicy żydowskiej ze starym cmentarzem, ratuszem, synagogami. Na pożegnanie z Pragą proponujemy rejs statkiem po Wełtawie. Jest to wspaniała okazja, aby zobaczyć miasto z innej perspektywy i uwiecznić na zdjęciach widziane wcześniej zabytki.
W godzinach popołudniowych ruszamy w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA:


od 339 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 369 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 479 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
2 noclegi w hotelu *** ( pokoje 2,3 os z łazienkami )
2 śniadania,
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
400.00 CZK opłaty programowej( zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
65.00 PLN dopłata do 2 obiadokolacji
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja
250.00 Kč 125.00 Kč Praga - Hradczany - trasa B (Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Katedra św. Wita )
250.00 Kč 250.00 Kč Praga - rejs statkiem po Wełtawie
150.00 Kč 80.00 Kč Praga - Biblioteka klasztoru na Strahovie
250.00 Kč 180.00 Kč Praga - Wieża TV Żiżkov
32.00 Kč 16.00 Kč Praga - Petrzin wjazd kolejką
120.00 Kč 65.00 Kč Praga - Petrzin wieża
100.00 Kč 60.00 Kč Praga - Kościół Ś. Mikołaja
250.00 Kč 200.00 Kč Praga - ZOO
200.00 Kč 170.00 Kč Praga - Miejski Dom Reprezentacyjny


PROPOZYCJE UROCZYSTYCH WIECZORÓW:


85.00 PLN - UROCZYSTA KOLACJA W HOTELU( zupa, danie główne, deser, zimna płyta , napój : piwo lub inny napój, wynajęcie sali do 24:00 ), DJ + 500.00 PLN/3 godz.

90.00 PLN - OBIADOKOLACJA NA STATKU - rejs 2 godzinny z kolacją bufetową + napój do wyboru (kawa, herbata, piwo, wino, napój bezalkoholowy) 11 zł/sztukę

90.00 PLN - CZESKI WIECZÓR W LOKALNYM BROWARZE - bogate tradycyjne czeskie menu wraz z kuflem piwa w typowym klimacie jednej z najstarszych i największych praskich pijalni piwa ( aperitif, wariacja tradycyjnych przekąsek, danie główne, deser, 1 napój, wieczór od godziny 19:00 do 22:30 dla min. 20 osób ). Opcja nieograniczonej ilości napojów bezalkoholowych, piwa i wina za dodatkową dopłatą 50.00 PLN/os.

120.00 PLN - WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY- niezapomniany wieczór z muzyką na żywo i folklorystycznymi pokazami, bogate menu oparte na oryginalnych czeskich przepisach ( aperitif, zimne przekąski, mieszanka mięs pieczonych, dodatki, wariacje czeskich deserów, kawa, herbata, napoje bez ograniczeń od godz. 19:00 do 22:00 (piwo, wino, napoje bezalkoholowe).

120.00 PLN - WIECZÓR W PIWIARNI U FLEKU - wieczorna obiadokolacja z akompaniamentem muzyki na żywo ( menu: aperitif, zupa, danie główne , deser, kawa, piwo flekowskie ). Opcja ze zwiedzaniem browaru i degustacją piwa za dopłatą 40.00 PLN/os

145.00 PLN - ŚREDNIOWIECZNY SHOW – ZAMEK DETENICE – Zwiedzanie zamku i browaru z degustacją piwa oraz kolacją (3 dania: pieczywo, marynowany ser, wędliny, mięsa, kukurydza z grilla, sosy, jedno piwo lub napój bezalkoholowy) z programem wieczornym: przeniesiemy się z XXI wieku do średniowiecza - specjalnością karczmy jest mięso pieczone na otwartym ogniu i inne wyjątkowe potrawy; zabawę umilą różni muzykanci, tancerki, szermierze i sztukmistrzowie; o podniebienie zadba miejscowy szynkarz, serwujący wyborne naturalne piwo.

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.