WYCIECZKA DLA GRUP DO PRAGI 2 DNI:


Praga - stolica naszych południowych sąsiadów - Czech, nie bez przyczyny nazywana jest „Złotą Pragą”. Wspaniały klimat tego miasta to efekt harmonii między sztuką romańską, gotycką, barokową, secesją i współczesnością.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru przez Stare Miasto. Przejdziemy od Bramy Prochowej obok perły praskiej secesji - Domu Miejskiego, Traktem Królewskim aż na rynek Starego Miasta. Na rynku staromiejskim zobaczymy jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków czeskiej Pragi - zegar Orloj, ratusz, kościół św. Mikołaja, pałac Golz-Kińskych, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa. Warto udać się stąd na spacer do dzielnicy żydowskiej ze starym cmentarzem, ratuszem, synagogami. Kontynuując zwiedzanie przejdziemy obok Teatru Stanowego i Karolinum - najstarszego kolegium uniwersyteckiego w Europie Środkowej. Zwiedzanie zakończymy na Nowym Mieście na Placu Wacława - handlowym i administracyjnym centrum miasta, miejscu ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich. Zobaczymy górujący nad placem gmach Muzeum Narodowego oraz konny pomnik św. Wacława. Po zwiedzaniu proponujemy czas wolny na tętniącym życiem Placu Wacława pełnym sklepików, restauracji, barów i klubów.
Przejazd do hotelu na nocleg.
Fakultatywnie : obiadokolacja

2 dzień
Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie Pragi, a dokładnie Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczymy klasztor na Strahowie, Sanktuarium Loretańskie, uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenta, katedrę św. Wita z Kaplicą św. Wacława i Kryptą Królewska oraz Zamek Królewski. Przejdziemy Złotą Uliczką do wieży Daliborka i dalej na Małą Stranę, która niegdyś była samodzielnym miastem położonym u stóp Zamku na Hradczanach, z pięknym rynkiem i kościołem św. Mikołaja. Zobaczymy tu najciekawsze miejsca do których z pewnością zaliczyć można: ścianę z graffiti inspirowanymi Johnem Lennonem oraz fragmentami piosenek Beatlesów, Wyspę Kampa - półwysep na Wełtawie z centralnie położonym rynkiem, Praską Wenecję – grupę różnokolorowych domków przeciętą przez Čertovkę – ślepy kanał rzeki Wełtawy. Przespacerujemy się przez Most Karola - najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie. Zwiedzanie zakończymy przy Klementinum, czyli dawnym jezuickim klasztorze i uniwersytecie. Na pożegnanie z Pragą proponujemy niezapomniany rejs po Wełtawie.
Fakultatywnie : obiadokolacja
Wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

CENA:


od 239 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 259 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 339 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
1 nocleg w hotelu *** ( pokoje 2,3 os z łazienkami)
1 śniadanie,
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
400.00 CZK opłaty programowej( zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
35.00 PLN dopłata do obiadokolacji
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy
250.00 Kč 125.00 Kč Praga - Hradczany - trasa B (Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Katedra
250.00 Kč 250.00 Kč Praga - rejs statkiem po Wełtawie
150.00 Kč 80.00 Kč Praga - Biblioteka klasztoru na Strahovie
250.00 Kč 180.00 Kč Praga - Wieża TV Żiżkov
32.00 Kč 16.00 Kč Praga - Petrzin wjazd kolejką
120.00 Kč 65.00 Kč Praga - Petrzin wieża
100.00 Kč 60.00 Kč Praga - Kościół Św. Mikołaja
250.00 Kč 200.00 Kč Praga - ZOO
200.00 Kč 170.00 Kč Praga - Miejski Dom Reprezentacyjny

PROPOZYCJE UROCZYSTYCH WIECZORÓW:


85.00 PLN - UROCZYSTA KOLACJA W HOTELU( zupa, danie główne, deser, zimna płyta , napój : piwo lub inny napój, wynajęcie sali do 24:00 ), DJ + 500.00 PLN/3 godz.

90.00 PLN - OBIADOKOLACJA NA STATKU - rejs 2 godzinny z kolacją bufetową + napój do wyboru (kawa, herbata, piwo, wino, napój bezalkoholowy) 11 zł/sztukę

90.00 PLN - CZESKI WIECZÓR W LOKALNYM BROWARZE - bogate tradycyjne czeskie menu wraz z kuflem piwa w typowym klimacie jednej z najstarszych i największych praskich pijalni piwa ( aperitif, wariacja tradycyjnych przekąsek, danie główne, deser, 1 napój, wieczór od godziny 19:00 do 22:30 dla min. 20 osób ). Opcja nieograniczonej ilości napojów bezalkoholowych, piwa i wina za dodatkową dopłatą 50.00 PLN/os.

120.00 PLN - WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY- niezapomniany wieczór z muzyką na żywo i folklorystycznymi pokazami, bogate menu oparte na oryginalnych czeskich przepisach ( aperitif, zimne przekąski, mieszanka mięs pieczonych, dodatki, wariacje czeskich deserów, kawa, herbata, napoje bez ograniczeń od godz. 19:00 do 22:00 (piwo, wino, napoje bezalkoholowe).

120.00 PLN - WIECZÓR W PIWIARNI U FLEKU - wieczorna obiadokolacja z akompaniamentem muzyki na żywo ( menu: aperitif, zupa, danie główne , deser, kawa, piwo flekowskie ). Opcja ze zwiedzaniem browaru i degustacją piwa za dopłatą 40.00 PLN/os

145.00 PLN - ŚREDNIOWIECZNY SHOW – ZAMEK DETENICE – Zwiedzanie zamku i browaru z degustacją piwa oraz kolacją (3 dania: pieczywo, marynowany ser, wędliny, mięsa, kukurydza z grilla, sosy, jedno piwo lub napój bezalkoholowy) z programem wieczornym: przeniesiemy się z XXI wieku do średniowiecza - specjalnością karczmy jest mięso pieczone na otwartym ogniu i inne wyjątkowe potrawy; zabawę umilą różni muzykanci, tancerki, szermierze i sztukmistrzowie; o podniebienie zadba miejscowy szynkarz, serwujący wyborne naturalne piwo.

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.