WYCIECZKA SZKOLNA AUTOKAREM – RYGA, SANKT PETERSBURG, TALLIN - 8 DNI:


Petersburg to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast w Rosji. Petersburg przyciąga turystów z wielu powodów. Jedni przyjeżdżają zobaczyć architekturę miasta, inni ze względu na jego historię, a jeszcze inni po to, aby poznać bogatą kulturę. Są tu niezwykłe muzea i świątynie, w tym znany na całym świecie Ermitaż. Dawna zimowa rezydencja carów to obecnie muzeum, w którym znajduje się około 3 milionów eksponatów. Miejscem z niesamowitą historią jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego i Twierdza Pietropawłowska.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku granicy z Litwą i dalej z Łotwą. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie spaceru zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych - najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Zamek Ryski, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.
Przejazd w kierunku Sankt Petersburga, po drodze postój w Narwie na krótki spacer i obiadokolację.
Przyjazd do Sankt Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień
śniadanie
Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, letniej rezydencji carskiej- Carskiego Sioła. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny ze słynną Komnatą Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga.
Powrót do Sankt Petersburga, zwiedzanie - Nabrzeże Piotrogrodzkie i krążownik „Aurora”. Twierdza Pietropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, z cerkwią pod wezwaniem Piotra i Pawła.
Rejs po Newie i kanałach miejskich w trakcie, którego można się przekonać dlaczego Petersburg nazywany jest Wenecją Północy.
Obiadokolacja, nocleg

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do Peterhofu - Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Wokół pałacu rozciąga się park o powierzchni blisko 600 ha. Znajdują się tam 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę. (bez zwiedzania wnętrz pałacowych).
Powrót do Petersburga. Zwiedzanie Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów sztuki na świecie. W swoich zbiorach posiada imponującą kolekcję eksponatów gromadzoną już od czasów carycy Katarzyny II. W trakcie zwiedzania będziemy mogli zobaczyć dzieła takich znakomitości jak - Da Vinci, Rembrandt, Rubens, van Dycka, Tycjana, Gauguina, Picasso, Matisse czy Monet, jak również sztukę starożytną z Egiptu i Bliskiego Wschodu, sztukę bizantyjską, kolekcje biżuterii czy broni.
Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga. W programie min. Ławra św Aleksandra Newskiego, gdzie znajdują się szczątki Aleksandra Newskiego. Cerkiew Zbawiciela Na Krwi, Newski Prospekt – jedna z najdroższych i najbardziej luksusowych ulic w Rosji, pomnik Katarzyny II, katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej, nabrzeże Pałacowe, pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany”, Katedra pod wezwaniem św. Izaaka z niezapomnianymi wnętrzami ozdobionymi mozaikami z kamieni półszlachetnych i bogatymi zdobieniami.
Po zwiedzaniu , przejazd do Estonii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Narwie.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Tallina. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek (twierdza) z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, pod wezwaniem zwycięskiego księcia z Nowogrodu Aleksandra Newskiego, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök". Spacerem docieramy do Dolnego miasta, gdzie zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata, z tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z częściowo zachowanym Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru.
Po zwiedzaniu czas na posiłek we własnym zakresie i ostatnie, pamiątkowe zakupy.
Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

8 dzień
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

DODATKOWE UWAGI:


DOKUMENTY Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać ważne paszporty, przy realizacji w/w programu można skorzystać z bezpłatnej e-wizy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.gov.pl/web/dyplomacja/rosja
Od 1 października 2019 r. Federacja Rosyjska wprowadziła możliwość ubiegania się o wizę jednokrotną w celu biznesowym, turystycznym lub humanitarnym (kontakty sportowe, kulturalne, naukowo-techniczne), drogą elektroniczną pod adresem - www.evisa.kdmid.ru. Otrzymana e-wiza uprawnia do wjazdu tylko do Sankt Petersburga i obwodu leningradzkiego.
Wniosek można złożyć samodzielnie lub za naszym pośrednictwem w cenie 30 zł/os.

CENA:

od 1539,00 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1599,00 PLN/os. przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1839,00 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
opiekę pilota
5 noclegów w hotelach **/*** , pokoje 3 -4 osobowe
5 śniadań, 5 obiadokolacji
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.
opłaty za pośrednictwo wizowe

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):


normalny ulgowy atrakcja uwagi
€5.00 €5.00 Tallin przewodnik
€2.00 €2.00 Tallin mury obronne
€1.00 €1.00 Tallin Katedra NMP „Toomkirik”
€1.00 €1.00 Tallin Kościół luterański Ducha Św.
€10.00 €6.00 Tallin Wieża Kiek in de Kök
€18.00 €18.00 Petersburg przewodnik
€8.00 €5.00 Petersburg- Twierdza Pietropawłowska młodzież do 16 lat
€6.00 €3.00 Petersburg - Sobór Isaaka młodzież do 16 lat
€16.00 €8.00 Petersburg- Pererhof - park młodzież do 16 lat
€10.00 €8.00 Petersburg rejs Newą
€15.00 €9.00 Petersburg Ermitaż młodzież do 16 lat
€10.00 €10.00 Petersburg - komunikacja miejska
€3.00 €3.00 Ryga przewodnik
€3.00 €3.00 Ryga Katedra
€12.00 €12.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol