WYCIECZKA SZKOLNA DO LIZBONY - SAMOLOT - 4 DNI:


LIZBONA – stolica i największe miasto Portugalii, położone w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, nad rzeką Tag przy jego ujściu do Oceanu Atlantyckiego. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku , spotkanie z pilotem, wylot do Lizbony. Przejazd do miasta zwiedzanie Lizbony: klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

2 dzień
Zwiedzanie Lizbony. Spacer po centrum miasta: plac handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zamek św. Jerzego w Lizbonie położony jest w jednej z najstarszych części miasta i góruje nad nim. Spacer po Santa Maria de Belém – dzielnicy miasta, położonej w pobliżu ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego.
Powrót hotelu. Kolacja, nocleg.

3 dzień
Przejazd do Sintra - miasto to wraz z pasmem górskim stanowi pejzaż, uznany przez UNESCO za park krajobrazowy, z Pałacem Królewskim i wieloma innym usytuowanymi na wzgórzach. W pobliżu Przylądek Roca - najdalej na zachód wysunięty punkt Europy.
Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do dzielnicy Expo z Oceanarium.
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

CENA:

od 1629zł

CENA ZAWIERA:

Przelot tanimi liniami lotniczymi, bagaż podręczny
3 noclegi
wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TRAVEL ( KL 10 000 EURO, NNW 7 000 PLN)
transfer lotnisko – hotel – lotnisko

CENA NIE ZAWIERA:

Obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) w wysokości 10 zł/os
Dopłaty do bagażu rejestrowanego

WSTĘPY:

Cena nie zawiera biletów wstępu, oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol