WYCIECZKA SZKOLNA DO LONDYNU- SAMOLOT - 4 DNI:


Londyn dawna stolica imperium, to miasto, w którym jest wszystko, co życie ma najlepszego, jak mawiał Samuel Johnson. To miejsce, które od czasów rzymskiego Londinium po dzisiejsze the City niezmiennie przyciąga i fascynuje, a nowoczesność i wielowiekowe tradycje wzajemnie się przenikają. Dlatego to jedyna okazja, by odbyć podróż dookoła świata (niekoniecznie w 80 dni), nie wyjeżdżając z Londynu. Trzeba tu przyjechać choć raz i odkryć dla siebie to królewskie miasto, bo, jak przekonywał pewien brytyjski kompozytor - „każdy powinien raz w życiu spróbować wszystkiego, oprócz dwóch rzeczy”. Tak twierdził Arnold Bax, kompozytor i poeta. Jakich – tego dowiecie się już na miejscu. Zapraszamy do Londynu!

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem, wylot do Londynu w godzinach rannych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum, spacer po mieście i zwiedzanie. Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; ulicą Whitehall, tworzącą centrum dzielnicy rządowej, mijając Downing Street - siedzibę premierów brytyjskich, dotrzemy do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Czas wolny na wizytę w National Gallery z imponującą kolekcją malarstwa europejskiego. Na koniec przejażdżka na London Eye - największym na świecie diabelskim kole.
Obiadokolacja i nocleg

2 dzień
Śniadanie, c.d. zwiedzania Londynu. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Następnie spacer od Hyde Parku do Pałacu Buckingham – dowiemy się co nam pozostawił Wellington oraz jak mieszka i pracuje królowa. Przez St. James's Park i dzielnicę St. James's (by sprawdzić czym dla Anglików jest tradycja i co dla tutejszej arystokracji znaczy prawdziwa elegancja) dotrzemy do Piccadilly Circus, gdzie zaczyna się londyński West End – dzielnica wszelkiej rozrywki, podzielona na Soho, Covent Garden i Chinatown. Tam każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha: najlepsze kina, rewie i teatry (w tym słynna Opera i Teatr Królewski) oraz kulinarna podróż na krańce świata. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
śniadanie,
Przejazd co centrum Londynu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Figur Woskowych Maddame Tussaud's – to niepowtarzalna okazja by przytulić swojego ulubionego celebrytę. Zamiennie proponujemy wizytę w Museum of London, gdzie w interaktywny sposób można poznać historię i sekrety tego wyjątkowego miasta. Od St. Paul's Cathedral po twierdzę Tower of London rozciąga się the City - najstarsza część miasta, a obecnie dzielnica londyńskiej finansjery. Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia. Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu.
Rejs statkiem po Tamizie do Greenwich – kolebki morskiej potęgi Anglików, miejsca, gdzie wschód dosłownie spotyka się z zachodem lub przejazd „czerwonym autobusem” .Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do British Museum, gdzie podczas indywidualnego zwiedzania można odbyć prawdziwą podróż w czasie i przestrzeni, podziwiając zabytki kultury i sztuki powstałe w ciągu kilku tysięcy lat na wszystkich kontynentach. Na zakończenie Oxford Street, przy której znajdziemy największe domy towarowe, ponad 300 światowych marek i butiki mody, tworzące handlowe centrum Londynu.
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

DODATKOWO PROPONUJEMY :

Dla bardziej zaawansowanych językowo (poziom średniozaawansowany +) proponujemy zamiennie za jeden z punktów programu (np. Muzeum Figur Woskowych) interaktywną zabawę podczas wizyty w London Dungeon. Po mistrzowsku zainscenizowane i odegrane scenki - z Waszym udziałem - to jak podróż w czasie do Londynu w dawnych wiekach, gdzie odkryjecie jego najbardziej mroczne tajemnice. Doskonała zabawa połączona z lekcją historii na żywo pozwoli Wam doświadczyć emocji, jakie towarzyszyły zdrajcom przekraczającym Traitor's Gate w Tower, odbyć bliskie spotkanie z katem i jego "zabawkami", przekonać się jak zaraza i Wielki Pożar zmieniły miasto, czy wreszcie być może rozwiązać zagadkę zabójcy z Whitechapel. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają w podróży przez londyńskie lochy. Czy się odważysz? Koszt dla dzieci do 15 lat 21 GBP, starsi 25 GBP

CENA:

od 1 659,00 PLN/os. dla grupy min. 45 uczestników
od 1 699,00 PLN/os. dla grupy min. 40 uczestników
od 1 789,00 PLN/os. dla grupy min. 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przelot tanimi liniami lotniczymi do Londynu/Luton,
opłaty lotniskowe, opłata za 1 mały bagaż podręczny
opieka pilota
3 noclegi w hotelu turystycznym (np. hotel sieci Ibis, Comfort, pokoje 3,4-osobowe)
3 śniadania, 3 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów ( 1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
transfery lotnisko - hotel - lotnisko

CENA NIE ZAWIERA:


Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską, przewodników lokalnych.
Opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN /os
Dopłat za bagaż - cena uzależniona od linii lotniczych i terminu wyjazdu

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW:

normalny ulgowy atrakcja uwagi
£8.80 £4.40 Londyn -komunikacja miejska za dzień, ulgowy dla dzieci do 15 lat
£0.00 £0.00 Londyn-National Gallery wstęp bezpłatny
£0.00 £0.00 Londyn- British Museum wstęp bezpłatny
£0.00 £0.00 Londyn- Muzeum Historii Naturalnej wstęp bezpłatny
£0.00 £0.00 Londyn- Greenwich wstęp bezpłatny
£17.00 £7.00 Londyn- Opactwo Westminster bilet grupowy z wcześniejszą rezerwacją , ulgowy dla dzieci do 18 lat
£24.50 £21.50 Londyn- London Eye bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£34.00 £26.00 Londyn- Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds ulgowy dla uczniów do 25 lat
£27.00 £16.00 Londyn- Tower bilet grupowy, ulgowy dla dzieci do 18 lat
£17.00 £8.00 Londyn- Katedra Św. Pawła ulgowy dla dzieci do 17 lat
£12.00 £8.00 Londyn- Rejs po Tamizie bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£25.00 £21.00 London- Dungeon bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£6.00 £6.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd


REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także – na życzenie – przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki.

CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi. Ewentualne podwyżki nie zależą od Biura Podróży INDEX. Dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

UBEZPIECZENIE – Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE – W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz w biurze.

ŁĄCZENIE GRUP – Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także – na życzenie – przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki.

CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi. Ewentualne podwyżki nie zależą od Biura Podróży INDEX. Dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

UBEZPIECZENIE – Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE – W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz w biurze.

ŁĄCZENIE GRUP – Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol