WYCIECZKA SZKOLNA DO LONDYNU- SAMOLOT - 4 DNI:


Londyn dawna stolica imperium, to miasto, w którym jest wszystko, co życie ma najlepszego, jak mawiał Samuel Johnson. To miejsce, które od czasów rzymskiego Londinium po dzisiejsze the City niezmiennie przyciąga i fascynuje, a nowoczesność i wielowiekowe tradycje wzajemnie się przenikają. Dlatego to jedyna okazja, by odbyć podróż dookoła świata (niekoniecznie w 80 dni), nie wyjeżdżając z Londynu. Trzeba tu przyjechać choć raz i odkryć dla siebie to królewskie miasto, bo, jak przekonywał pewien brytyjski kompozytor - „każdy powinien raz w życiu spróbować wszystkiego, oprócz dwóch rzeczy”. Tak twierdził Arnold Bax, kompozytor i poeta. Jakich – tego dowiecie się już na miejscu. Zapraszamy do Londynu!

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem, wylot do Londynu w godzinach rannych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum, spacer po mieście i zwiedzanie. Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; ulicą Whitehall, tworzącą centrum dzielnicy rządowej, mijając Downing Street - siedzibę premierów brytyjskich, dotrzemy do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Czas wolny na wizytę w National Gallery z imponującą kolekcją malarstwa europejskiego. Na koniec przejażdżka na London Eye - największym na świecie diabelskim kole.
Obiadokolacja i nocleg

2 dzień
Śniadanie, c.d. zwiedzania Londynu. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Następnie spacer od Hyde Parku do Pałacu Buckingham – dowiemy się co nam pozostawił Wellington oraz jak mieszka i pracuje królowa. Przez St. James's Park i dzielnicę St. James's (by sprawdzić czym dla Anglików jest tradycja i co dla tutejszej arystokracji znaczy prawdziwa elegancja) dotrzemy do Piccadilly Circus, gdzie zaczyna się londyński West End – dzielnica wszelkiej rozrywki, podzielona na Soho, Covent Garden i Chinatown. Tam każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha: najlepsze kina, rewie i teatry (w tym słynna Opera i Teatr Królewski) oraz kulinarna podróż na krańce świata. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
śniadanie,
Przejazd co centrum Londynu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Figur Woskowych Maddame Tussaud's – to niepowtarzalna okazja by przytulić swojego ulubionego celebrytę. Zamiennie proponujemy wizytę w Museum of London, gdzie w interaktywny sposób można poznać historię i sekrety tego wyjątkowego miasta. Od St. Paul's Cathedral po twierdzę Tower of London rozciąga się the City - najstarsza część miasta, a obecnie dzielnica londyńskiej finansjery. Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia. Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu.
Rejs statkiem po Tamizie do Greenwich – kolebki morskiej potęgi Anglików, miejsca, gdzie wschód dosłownie spotyka się z zachodem lub przejazd „czerwonym autobusem” .Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do British Museum, gdzie podczas indywidualnego zwiedzania można odbyć prawdziwą podróż w czasie i przestrzeni, podziwiając zabytki kultury i sztuki powstałe w ciągu kilku tysięcy lat na wszystkich kontynentach. Na zakończenie Oxford Street, przy której znajdziemy największe domy towarowe, ponad 300 światowych marek i butiki mody, tworzące handlowe centrum Londynu.
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

DODATKOWO PROPONUJEMY :

Dla bardziej zaawansowanych językowo (poziom średniozaawansowany +) proponujemy zamiennie za jeden z punktów programu (np. Muzeum Figur Woskowych) interaktywną zabawę podczas wizyty w London Dungeon. Po mistrzowsku zainscenizowane i odegrane scenki - z Waszym udziałem - to jak podróż w czasie do Londynu w dawnych wiekach, gdzie odkryjecie jego najbardziej mroczne tajemnice. Doskonała zabawa połączona z lekcją historii na żywo pozwoli Wam doświadczyć emocji, jakie towarzyszyły zdrajcom przekraczającym Traitor's Gate w Tower, odbyć bliskie spotkanie z katem i jego "zabawkami", przekonać się jak zaraza i Wielki Pożar zmieniły miasto, czy wreszcie być może rozwiązać zagadkę zabójcy z Whitechapel. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają w podróży przez londyńskie lochy. Czy się odważysz? Koszt dla dzieci do 15 lat 21 GBP, starsi 25 GBP

CENA od 1759,00 PLN/os

CENA ZAWIERA:


Przelot tanimi liniami lotniczymi do Londynu/Luton,
opłaty lotniskowe, opłata za 1 mały bagaż podręczny
opieka pilota
3 noclegi w hotelu turystycznym (np. hotel sieci Ibis, Comfort, pokoje 3,4-osobowe)
3 śniadania, 3 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów ( 1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
transfery lotnisko - hotel - lotnisko

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.
Dopłat za bagaż - cena uzależniona od linii lotniczych i terminu wyjazdu

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW:

normalny ulgowy atrakcja uwagi
£8.80 £4.40 Londyn -komunikacja miejska za dzień, ulgowy dla dzieci do 15 lat
£0.00 £0.00 Londyn-National Gallery wstęp bezpłatny
£0.00 £0.00 Londyn- British Museum wstęp bezpłatny
£0.00 £0.00 Londyn- Muzeum Historii Naturalnej wstęp bezpłatny
£0.00 £0.00 Londyn- Greenwich wstęp bezpłatny
£17.00 £7.00 Londyn- Opactwo Westminster bilet grupowy z wcześniejszą rezerwacją , ulgowy dla dzieci do 18 lat
£24.50 £21.50 Londyn- London Eye bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£34.00 £26.00 Londyn- Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds ulgowy dla uczniów do 25 lat
£27.00 £16.00 Londyn- Tower bilet grupowy, ulgowy dla dzieci do 18 lat
£17.00 £8.00 Londyn- Katedra Św. Pawła ulgowy dla dzieci do 17 lat
£12.00 £8.00 Londyn- Rejs po Tamizie bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£25.00 £21.00 London- Dungeon bilet grupowy, zniżka dla dzieci do 15 lat
£6.00 £6.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy dostosowujemy je do Państwa wskazówek, potrzeb i zainteresowań uczestników a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: imprezy integracyjne, programy animacyjne, bilety do wybranych atrakcji, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania. Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie lokalnej kultury oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi, godzinami lotów lub innych zdarzeń niezależnych od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podanie ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. Zniżki dla grup szkolnych udzielane są po okazaniu paszportu lub listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.)

TOUR GUIDE zestaw słuchawkowy umożliwia łatwy przekaz informacji przez przewodnika lub pilota wycieczki nawet w najbardziej zatłoczonych i gwarnych miejscach. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której uczniowie mają problem z odbiorem wiadomości dotyczących zwiedzanego obiektu lub informacji o miejscach i godzinach zbiórek. Polecamy szczególnie przy dużych grupach!

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.
UWAGA ! Granicę brytyjską będzie można przekraczać na podstawie ważnego dowodu osobistego do 30 września 2021 r. Po tej dacie, przekraczanie granicy możliwe będzie wyłącznie na podstawie ważnego paszportu.

BAGAŻ – Istnieje możliwość dokupienia większego bagażu podręcznego lub bagażu rejestrowanego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 14 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
WIZZAIR – bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm
RYANAIR - bagaż podręczny o wymiarach 40x25x20 cm

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dyspozycyjność hoteli i cena przelotu może ulec zmianie oraz wymaga potwierdzenia w momencie rezerwacji.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol