WYCIECZKA SZKOLNA DO WROCŁAWIA 1 DZIEŃ:


Wrocław zwany jest miastem stu mostów rozciągających się nad Odrą, drugą co do długości rzeką w Polsce. Jest to miasto o wielowiekowej tradycji, przeplatające kulturę polską, niemiecką i czeską. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata, dzięki czemu w 2016 r. okrzyknięto je Europejską Stolicą Kultury. To tutaj licznych zabytków oraz porządku strzegą Krasnale, które spotkać można na każdym kroku. Warto pójść ich szlakiem, wtedy na pewno dotrzemy w ciekawe zakamarki tego pięknego miasta.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Wrocławia
- spacer po Starym Mieście szlakiem Wrocławskich Krasnali, zwiedzając rynek z ratuszem, kamieniczki „Jaś i Małgosia”, plac Solny, Jatki,
- ZOO + Afrykarium.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

MOŻLIWOŚCI ZWIEDZANIA:


Stare Miasto, Panorama Racławicka, Aula Leopoldina
Centrum poznawcze w Hali Stulecia
Hydropolis - centrum poznawcze na temat wody
Muzeum Pana Tadeusza,
Muzeum Motoryzacji Topacz
Ostrów Tumski, katedra
Ogród Botaniczny
ZOO + Afrykarium
rejs statkiem po Odrze
Pocahontas - wioska indiańska
Sky Tower - taras widokowy
Manufaktura Słodyczy

CENA:


od 74 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 81 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 116 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota/przewodnika
miejsca gratis dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu
ubezpieczenia NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na styczeń 2020):


Panorama Racławicka – U 23zł./os.; nauczyciele 3zł./os.
Aula Leopoldina –U 10zł./os.
ZOO z Afrykarium – U 35zł./os.
Ogród botaniczny – U 10zł./os.
Rejs po Odrze – U 20zł./os.
Sky Tower – U 12zł./os.
Hydropolis – U 17zł./os.
Moviegate: Muzeum światowego kina – U 15zł./os.
Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery – U 15zł./os.
Muzeum Motoryzacji w zamku Topacz – U 10zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki.

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol