WYCIECZKA PROMEM - TALLIN - PETERSBURG - RYGA:


Rejs po Morzu Bałtyckim - zobacz 2 europejskie stolice - Tallin i Rygę oraz północna stolica Rosji Sankt Petersburg

"Istnieją w Petersburgu dość dziwne zakątki. Wydaje się, jakby w te miejsca nie zaglądało to samo słońce, które świeci wszystkim petersburżanom, lecz jakieś inne, nowe, jakby umyślnie zamówione dla tych kątów i przyświeca wszystkiemu innym, specjalnym światłem." F. Dostojewski "Białe noce"

Dlaczego warto wybrać się z INDEXem na tą wycieczkę ?
- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 25 lat !
- Szybki i wygodny przejazd autokarem
- Noclegi na luksusowych statkach wycieczkowych
- Odwiedzisz 2 nadbałtyckie stolice - Tallin i Rygę
- Zwiedzisz „Wenecję Północy” Sankt Petersburg oraz Peterhof zwany rosyjskim Wersalem
- Noclegi na luksusowych statkach wycieczkowych (kabiny 2-4 os.)
- Zwiedzanie z systemem Audio Guide

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Litwę, Łotwę do Estonii.

Dzień 2
Przyjazd do Tallina. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök. Spacerem docieramy do Dolnego miasta, w zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru.
przeprawa promem Tallin-Helsinki, następnie Helsinki- Petersburg.
W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji na statku i skorzystania oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy. Nocleg na promie.
(Dzienna trasa przejazdu od Katowic ok. 1300 km)

Dzień 3
Śniadanie bufetowe na statku, odprawa graniczna, wyokrętowanie z promu, transfer do hotelu. Zwiedzanie Petersburga Zwiedzanie Petersburga: zabytkowy sobór Św. Mikołaja, Teatr Maryjski, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka z niezapomnianymi wnętrzami ozdobionymi mozaikami z kamieni półszlachetnych i bogatymi zdobieniami, „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Na zakończenie dnia rejs po Newie i kanałach Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów). Powrót na nocleg w hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Peterhofu - Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Wokół pałacu rozciąga się park o powierzchni blisko 600 ha. Znajdują się tam 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę. Zwiedzanie parku ze słynnymi fontannami. Powrót do Petersburga i dalsze zwiedzanie, min. Twierdza Pietropawłowska z Katedrą św. Piotra i Pawła, krążownik Aurora. Spacer po Newskim Prospekcie, jednej z najdroższych i najbardziej luksusowych ulic w Rosji. Powrót do hotelu.

Dzień 5
Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów sztuki na świecie. W swoich zbiorach posiada imponującą kolekcję eksponatów gromadzoną już od czasów carycy Katarzyny II. W trakcie zwiedzania będziemy mogli zobaczyć dzieła takich znakomitości jak: Da Vinci, Rembrandt, Rubens, van Dycka, Tycjana, Gauguina, Picasso, Matisse czy Monet, jak również sztukę starożytną z Egiptu i Bliskiego Wschodu, sztukę bizantyjską, kolekcje biżuterii czy broni.
W godzinach popołudniowych zaokrętowanie i przeprawa na trasie Petersburg -Tallin. W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji na statku i skorzystania oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy. Nocleg na promie.

Dzień 6
Śniadanie bufetowe na statku. Przypłynięcie do Tallina. Przejazd do Rygi. Spacer po Rydze, jednej z większych nadbałtyckich stolic. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie spaceru zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych- najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów ,Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia. Po zwiedzaniu czas na posiłek we własnym zakresie i ostatnie, pamiątkowe zakupy.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
(Dzienna trasa przejazdu ok. 300 km)

Dzień 7.
Przyjazd w godzinach rannych/dopołudniowych.

Łączna trasa przejazdu z Katowic ok. 2700 km

- W terminie 11.06.2020 - 17.06.2020 bezpośredni rejs Tallin-Petersburg-Tallin ( bez przesiadki w Helsinkach )

ZAKWATEROWANIE:


2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych
2 noclegi w hotelu w Petersburgu

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania
- w kabinie 2 lub 3 os. z możliwością dokwaterowania (z osobą/osobami tej samej płci) (DOKKBO).

CENA ZAWIERA:


2 noclegi na pokładach luksusowych statków wycieczkowych w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych z łazienką wyposażoną w prysznic,
2 noclegi w hotelu*** w Petersburgu w pokojach 2,3,4-osobowych
4 śniadania
opłaty wjazdowe do Rosji
ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
opiekę pilota
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATA OBOWIĄZKOWA:


30 EUR/os. płatne u pilota (zestaw słuchawkowy lub nagłaśniający, realizacja programu, opłaty klimatyczne i administracyjne)

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:


Dla chętnych bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i komunikacja miejska - ok. 80 EUR/os. (płatne u pilota)

Wieża Kiek in de Kök - Tallin ok. 10 Euro
Twierdza PP - ok. 8 Euro
Sobór Isaaka - ok. 6 Euro
Pererhof-park - ok. 16 Euro
Rejs Newą i kanałami Petersburga - ok. 10 Euro
Ermitaż - ok. 15 Euro
Katedra w Rydze - ok. 3 Euro
Komunikacja miejska - ok. 10 Euro

Obiadokolacje - na statku istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w formie bardzo bogatego bufetu z napojami (z uwzględnieniem diety bezglutenowej czy wegetariańskiej, do wyboru ponad 50 dań, wino, piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji) - Czas posiłku 2-3 godziny, Cena - ok. 35 EUR/os./1 obiadokolacja

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
12-08-2020 18-08-2020 7 dni od   2069    2019 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! WYBIERAM
2069    2019 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! 4OSKBO REZERWUJ
2199    2149 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! 3OSKBO REZERWUJ
2429    2379 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! 2OSKBO REZERWUJ
2429    2379 zł/os. LAST MINUTE - Impreza potwierdzona! DOKKBO REZERWUJ
03-09-2020 09-09-2020 7 dni od   1899    1849 zł/os. FIRST MINUTE WYBIERAM
1899    1849 zł/os. FIRST MINUTE 4OSKBO REZERWUJ
1989    1939 zł/os. FIRST MINUTE 3OSKBO REZERWUJ
2099    2049 zł/os. FIRST MINUTE 2OSKBO REZERWUJ
2099    2049 zł/os. FIRST MINUTE DOKKBO REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać ważne PASZPORTY! Wiza nie jest wymagana w przypadku pobytu w Petersburgu do 72 godzin.

- UWAGA! Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji należy niezwłocznie przesłać do biura dodatkowe informacje dot. dokumentu/-ów tożsamości uczestnika/-ów, którym/-i będzie/będą posługiwać się w trakcie wyjazdu, tzn.:

1. Rodzaj dokumentu: PASZPORT

2. Numer dokumentu:

3. Kraj wydania dokumentu:

4. Data ważności dokumentu:


- Na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny są małe (powierzchnia 8m2), urządzone funkcjonalnie, bez okna. Zapewniona jest pościel i ręczniki. W Petersburgu grupa nie wykwaterowuje się z kabin.

- Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK SILIA oraz SPL pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji, wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką (euro lub korony szwedzkie).

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych