OBÓZ NARCIARSKO-SNOWBOARDOWY NA SŁOWACJI:


OBOZY NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE – na Słowację, ze względu na poziom trudności tras zjazdowych zapraszamy osoby które samodzielnie i w stopniu dobrym potrafią jeździć na nartach lub snowboardzie i chcą maksymalnie wykorzystać pobyt pod względem szkolenia umiejętności. Nad bezpieczeństwem zjazdów czuwa kadra pedagogiczna z bardzo dobrą umiejętnością jazdy oraz instruktor narciarski. Podczas pobytu wykorzystujemy 5 całodniowych karnetów zjazdowych oraz jazdy nocne Każdy uczestnik objęty jest dodatkowym ubezpieczeniem SKI. Wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu obowiązkowo powinny posiadać kask.


MIEJSCOWOŚĆ:


DONOVALY - miejscowość położona na przełęczy na wysokości 960 m n. p. m. pomiędzy górskimi pasmami Niskie Tatry a Velka Fatra. Jest to bardzo znana narciarska miejscowość na Słowacji. Tereny narciarskie są tutaj znakomicie przygotowane, armatki śnieżne i dopasowane do różnych narciarskich umiejętności. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi śnieg utrzymuje się tutaj do końca kwietnia. Najbliższe wyciągi znajdują się około 100 m od hotelu. Do dyspozycji narciarzy jest 16 wyciągów(krzesełkowych i orczykowych), z tego najdłuższa kolejka krzesełkowa ma 2200 m ,pokonuje różnicę poziomów rzędu 447 m. 18 doskonale przygotowanych tras narciarskich o długości od 150 do 2200 m. Pozostałe 14 wyciągów ma długość od 100 do 793 m. dla początkujących są 3 krótsze wyciągi (70, 100, 200 m). Patrz więcej: www.parksnow.sk.

ZAKWATEROWANIE:


PENSJONAT VESEL położony jest w centrum miejscowości Donovaly w niedużej odległości od wyciągów. Ośrodek idealnie nadaje się do wypoczynku dzieci i młodzieży, posiada 126 pokoi 3,4,5,6 osobowych z łazienkami. W pensjonacie znajduje się też restauracja, zamykana narciarnia oraz sala dyskotekowa i piłkarzyki.

Program narciarsko-snowboardowy

zajęcia na stoku narciarskim , uczymy nauki jazdy na nartach i snowboardzie od podstaw jak i również pogłębiamy wiedzę i umiejętności, zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora w grupach wg poziomu zaawansowania, free style, zawody w slalomie narciarskim, zawody w zjazdach na snowboardzie.

Skipass informacje

opłata za SKI PASS Ski Centrum Donovaly 6 dni obowiązkowa !! , jazda pomiędzy 9:00 a 16:00, możliwość korzystania z dodatkowego wyciągu 17:30 do 21:00 za dodatkową opłatą. www.parksnow.sk, Opłata za karnet 6 dniowy: dzieci 12-18 lat 105 €, młodzież powyżej 18 lat 135 €. Kaucja zwrotna za ski-pass ok. 8 €. Cena karnetu obejmuje jazdę dzienną. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zmiany cen karnetów, dodatkowych opłat np. wypożyczalnia nart (ok. 10-15 Euro/doba),

Należy zabrać

ważną legitymację szkolną, zdjęcie legitymacyjne niezbędne do zakupienia karnetu, plecak na buty na narty lub snowboard, gogle, kask obowiązkowy !!, ochraniacze na nadgarstki dla snowboardzistów. Obowiązkowo każdy uczestnik musi posiadać dowód osobisty /tymczasowy lub Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 latCENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem LUX, dojazd do wyciągów,
- 6 noclegów,
- 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji,
- ubezpieczenie KL i NNW SKI,
- opiekę kadry pedagogicznej i instruktora narciarstwa,
- codzienną naukę jazdy pod opieką kadry,
- atrakcyjny program zajęć po nartach (gry, zabawy, konkursy),

*instruktor snowboardu przy min. 10 osobach,

CENA NIE ZAWIERA:


- karnetu narciarskiego (6-dniowy karnet - ok. 80-135 EUR/os.),
- wypożyczenia sprzętu narciarskiego (ok. 10-15 EUR/os./dzień)
- kaucja zwrotna za ski-pass ok. 8 €

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Katowice Parking CGF ul. Mickiewicza 25-27 08:30 -

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).