GRECJA:


Szafirowe morza, piaszczyste plaże, aromatyczne powietrze i smaczne jedzenie...
Magia tego kraju zaczyna działać, kiedy tylko postawisz w nim swoją stopę..

MIEJSCOWOŚĆ:


NEA STYRA - to miasteczko mozaika - położone na północy wyspy Evii, modne wśród ateńczyków, gęsto zabudowane apartamentowcami, tawernami, a wystarczy oddalić się od jego centrum, by znaleźć się wśród pól uprawnych i gospodarstw. Egejskie plaże i zachody słońca - oto atrakcje regionu począwszy od połowy ubiegłego wieku - wtedy Nea Styra stała się współczesnym “resortem" turystycznym. To jednak rejon na swój sposób unikatowy - dziewicze, malownicze krajobrazy nadają mu to miano. To rejon i dla ludzi młodych, i dla rodzin z dziećmi. Dla miłośników historii i dla poszukiwaczy historycznych pamiątek (których w całej Grecji nie brakuje!). To miasto będące w ustawicznym rozwoju - miasto przygód i odkryć - wyprawy kajakami lub statkami kołowymi wzdłuż tutejszych rzek, zabytki z czasów Franków i Bizancjum - oto jego wyróżniki. Obraz różnorodności Nea Styra dopełniają uliczne bazary wieńczące zakończenie zbiorów winogron oraz rodzima produkcja piwa w mikrobrowarach. Miasteczko łączy z Półwyspem Bałkańskim, czyli kontynentalną Grecją przeprawa promowa - z portu Agia Marina powyżej Maratonu biegnie trasa kilkunastu małych promów - siedem z nich dopływa do Nea Styra. W okolicy, czyli w wiosce Styra znajduje się historyczna osobliwość - tzw. smocze domy - neolityczne twory, które są tajemnicą nawet dla archeologów - powstały między XIII i III wiekiem przed naszą erą. Nazwa wskazuje na ich wielkość - musiał tu działać budowniczy o nadludzkich wymiarach! "Smoczych domów" jest dwadzieścia - warto je zobaczyć! A jeśli zaspokoimy naszą turystyczna ciekawość tego mikroświata, warto wpaść do tawerny na pieczonego ziemniaka z serem, pożywić się greckimi przysmakami i wprawić się w jeszcze lepszy nastrój wypijając jeden z bałkańskich trunków.

ZAKWATEROWANIE:


HOTEL VENUS BEACH *** od razu przyciąga uwagę turystów. Położony bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży, oferuje zakwaterowanie w wygodnych bungalowach położonych w ogrodzie z bujną roślinnością. Błękit morza za oknami, zachody słońca nad basenem i pejzaż , jak z planu filmowego - wszystkie atrybuty tego miejsca skradły już serca niejednego turysty. O atrakcje, zarówno w ciągu upalnego dnia, jak i wieczorem zadbają animatorzy. Dopełnieniem całości tego wakacyjnego krajobrazu jest magiczna wyspa Evia.
Pokoje dwuosobowe - typu bungalow - z możliwością dostawki, czteroosobowe (możliwe łóżko piętrowe) wyposażone w - klimatyzację (indywidualnie sterowaną), telewizję satelitarną, telefon, łazienkę (prysznic, WC), lodówkę.
Udogodnienia w hotelu - Bar, bar na plaży, ogród, restauracja, tawerna, parking.
Internet - Dostępny bezpłatnie w pomieszczeniach ogólnodostępnych

WYŻYWIENIE:


Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


KOLEBKA CYWILIZACJI - ATENY
Miasto, którego nie sposób ominąć będąc w Grecji. Zachwycające swoją historią, przepełnione legendami i mitami. Kolebka demokracji i jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy. Będąc w Atenach odwiedzimy między innymi port w Pireusie, największy i najstarszy w Grecji. Następnie przejedziemy do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol - perłę architektury światowej, niegdyś stolicę władzy i kultu religijnego. Zwiedzimy urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy i Plac Syntagma, gdzie będziemy mieli okazję obserwować zmianę warty gwardzistów Evzonów, dzisiejszych "rycerzy greckich". Zobaczymy również Akademię Ateńską, Uniwersytet Ateński i Bibliotekę Narodową oraz zatrzymamy się, by obejrzeć Stadion Olimpijski.
Cena wyjazdu - ok. 53 EUR za os. + opcjonalnie 20 EUR za os. wstęp na Akropol + 5 EUR lokalny przewodnik po Akropolu

DELFY - ANTYCZNA WYROCZNIA
Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynię Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki; Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, - święte Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. W drodze powrotnej zrobimy krótki postój w Termopilach, pod pomnikiem Leonidasa, w miejscu wielkiej klęski, a zarazem wielkiej chwały Sparty, gdzie jeszcze dziś wiatr powtarza słowa: "Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy wierni jej prawom". Wycieczka do Delf to również szansa, aby w trakcie jednych wakacji, odwiedzić wybrzeże egejskie i jońskie (zatrzymamy się w porcie Itea). W drodze do Delf przejeżdżać będziemy obok Arachova, znanego, greckiego kurortu narciarskiego.
Cena wyjazdu - ok. 48 EUR za os. + bilet wstępu ok. 6 EUR/os.

REJS NA WYSPY PETALI ORAZ SNORKELING
Petali to wspólna nazwa dla dziesięciu wysp i wysepek ulokowanych pomiędzy wybrzeżami Evii i kontynentalnej Grecji. Ich egzotyczny charakter zachwyca niemal każdego odwiedzającego . Prestiżowy magazyn National Geographic umieścił je wśród 10 najpiękniejszych destynacji w 2012 roku!
Z portu w Marmari udamy się w niezwykły rejs do archipelagu wysp Petali. Podczas rejsu będziemy rozkoszować się rajskimi widokami. Dla ochłody zażyjemy morskich kąpieli w krystalicznych wodach, mieniących się w wielu odcieniach błękitu i zieleni, a dla chętnych także snorkeling!. Natomiast zachwycające swoją wyjątkową urodą zaciszne plaże, pozwolą nam się w pełni zrelaksować i rozkoszować się promieniami słońca.
Cena wyjazdu - ok. 45 EUR/os.

REJS NA WYSPĘ ANDROS ORAZ SNORKELING

Udamy się do portu Karystos z którego rozpoczniemy nasz rejs na jedną z największych i najbardziej zielonych wysp wśród cyklad. Wyspa Andros urzeka odwiedzających swoimi krystalicznie czystymi wodami oraz malowniczymi plażami. Nasza łódka zakotwiczy w porcie Mpatsi tam czeka nas spacer po urokliwych uliczkach tego nadmorskiego miasteczka. Nie zabraknie również czasu na plażowanie i relaks w ciepłych wodach przy brzegach wyspy Andros.
Cena wyjazdu - ok. 45 EUR/os.

CENA ZAWIERA:


- lot na trasie Kraków Balice - Ateny - Kraków Balice
- transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- 1 sztuka bagażu podręcznego do 8 kg/osoba - max. wymiary 56x45x25cm
- 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 23 kg/osoba w dwie strony
- posiłek na pokładzie samolotu
- 7 noclegów
- wyżywienie zgodnie z ofertą
- ubezpieczenie KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR
- opiekę rezydenta
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- Obligatoryjna opłata - podatek noclegowy 1,50 EUR na pokój za dobę - zbierane przez rezydenta na miejscu
- napoi do obiadokolacji
- wycieczek fakultatywnych

GODZINY LOTÓW:


KRAKÓW --> ATENY
18:00 - 21:20
ATENY --> KRAKÓW
15:55 - 17:15

UWAGA!! GODZINY WYLOTÓW SĄ POTWIERDZANE 3 DNI PRZED TERMINEM IMPREZY!

ZNIŻKI:


dziecko 4-12 lat z 2 os. dorosłymi zniżka ok. 600-650 zł (zależna od terminu)

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
09-07-2020 16-07-2020 8 dni od   2260 zł/os. WYBIERAM
2260 zł/os. 2OS REZERWUJ
2260 zł/os. 3OS REZERWUJ
2260 zł/os. QDBL REZERWUJ
2260 zł/os. TRP REZERWUJ
23-07-2020 30-07-2020 8 dni od   2260 zł/os. WYBIERAM
2260 zł/os. 2OS REZERWUJ
2260 zł/os. 3OS REZERWUJ
2260 zł/os. QDBL REZERWUJ
2260 zł/os. TRP REZERWUJ
30-07-2020 06-08-2020 8 dni od   2260 zł/os. WYBIERAM
2260 zł/os. 2OS REZERWUJ
2260 zł/os. 3OS REZERWUJ
2260 zł/os. QDBL REZERWUJ
2260 zł/os. TRP REZERWUJ
13-08-2020 20-08-2020 8 dni od   2260 zł/os. WYBIERAM
2260 zł/os. 2OS REZERWUJ
2260 zł/os. 3OS REZERWUJ
2260 zł/os. QDBL REZERWUJ
2260 zł/os. TRP REZERWUJ
20-08-2020 27-08-2020 8 dni od   2260 zł/os. WYBIERAM
2260 zł/os. 2OS REZERWUJ
2260 zł/os. 3OS REZERWUJ
2260 zł/os. QDBL REZERWUJ
2260 zł/os. TRP REZERWUJ
27-08-2020 03-09-2020 8 dni od   2260 zł/os. WYBIERAM
2260 zł/os. 2OS REZERWUJ
2260 zł/os. 3OS REZERWUJ
2260 zł/os. QDBL REZERWUJ
2260 zł/os. TRP REZERWUJ

UWAGI:


- UWAGA! GODZINY WYLOTÓW SĄ POTWIERDZANE 3 DNI PRZED TERMINEM IMPREZY!

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych