BOŚNIA I HERCEGOWINA:


Meczety i cerkwie, synagogi i kościoły. Ośnieżone góry i skąpane w słońcu winnice, turkusowe rzeki i adriatyckie plaże. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko mieści się w kraju sześciokrotnie mniejszym od Polski - Bośni i Hercegowinie.

NEUM:


Neum to małe miasteczko położone na wschodnim wybrzeżu morza adriatyckiego o charakterystycznym łagodnym śródziemnomorskim klimacie. Miasto to oddziela północną część Chorwacji od południowej. Położone jest na kilkukilometrowym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami. Wprawdzie nie jest to miasto należące do Chorwacji, jednak posiada równie chorwacki klimat, a to za sprawą licznych turystów przemierzających ten odcinek Bośni i Hercegowiny w drodze do Dubrownika. Neum wkomponowane jest w malowniczy, górzysty krajobraz. To jedno z miejsc, gdzie występuje największa ilość słonecznych dni w roku. W samym Neum znajduje się wiele niedrogich sklepów (strefa wolnocłowa), uroczych tawern i barów, w których serwuje się doskonałą bałkańską kuchnię. Neum słynie z czystych kamienisto - żwirkowych plaży, przy których znajdują się zarówno wielkie luksusowe hotele, prywatne apartamenty jak i rodzinne pensjonaty. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej. Największą zaletą Neum jest wysoki standard hoteli przy stosunkowo niskich cenach.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel Orka **** - jest 4-gwiazdkowym biznesowym obiektem, ulokowanym w spacerowej odległości od plaży. Hotel Orka oddaje do użytku gości swoje dźwiękoszczelne pokoje od 2010 roku. Hotel Orka dysponuje 45 pokojami wyposażonymi w mini bar, telewizję z kanałami satelitarnymi. Z niektórych pokoi znajduje się widok na Wybrzeże Adriatyckie. Łazienki wyposażone są w prysznic, suszarkę do włosów i bezpłatne przybory toaletowe.

WYŻYWIENIE:


9 śniadań i 9 obiadokolacji

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, Przejazd przez Czechy, Austrię, Chorwację.

2 dzień
Przyjazd do Hotelu w godzinach południowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2-10 dzień
Wypoczynek, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku kraju, nocny przejazd przez Chorwację, Austrię.

12 dzień
Przejazd przez Czechy. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA ZAWIERA:


- 9 noclegów w Hotelu Orka **** - pokoje 2,3 osobowe z łazienkami,
- 9 śniadań i 9 obiadokolacji
- opiekę pilota i rezydenta,
- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
- ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 EUR, NNW - 7000 zł i bagaż – 800 zł,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATA OBLIGATORYJNA:


opłata klimatyczna i meldunkowa - 35 EUR/os. płatna w autokarze - opłata płatna od każdego uczestnika (również od dzieci)

DOPŁATY FAKULTATYWNE:


wycieczki fakultatywne

ZNIŻKI:


Dzieci do 3 lat – opłata stała 360 zł bez świadczeń
Dzieci od 3 do 12 lat jako 3cia osoba w pokoju - zniżka 120 zł

UWAGI:


- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych