WYCIECZKA SZKOLNA DO PARYŻA I ZAMKÓW NAD LOARĄ - 5 DNI:


Paryż - stolica Francji, kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach. Nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Dolina Loary, historyczna kraina Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków. Zapraszamy na fantastyczną przygodę, która dostarczy wielu emocji oraz wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Paryża. Całodzienne zwiedzanie zaczniemy od symbolu Francji - Wieży Eiffela. Dla chętnych proponujemy wjazd na wieżę, rejs statkiem po Sekwanie lub odpoczynek na Polach Marsowych. Następnie z pobliskiego Placu Trocadero udamy się do centrum historycznego Paryża na wyspę Ile de La Cité. W trakcie spaceru zwiedzimy najciekawsze zabytki kolebki Paryża, min. katedrę Notre Dame, Saint Chapelle, pałac Sprawiedliwości i Conciergerie, Pont Neuf – najstarszy istniejący most w Paryżu.
Na zakończenie przejdziemy do dzielnicy łacińskiej, w której zobaczymy Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii Skłodowskiej Curie i innych zasłużonych dla Francji oraz Sorbonę - najznakomitszy uniwersytet we Francji i jeden z czołowych na świecie.
Po zwiedzaniu odpoczniemy na Placu Saint-Michel i bulwarze Saint-Germain z licznymi restauracjami, kawiarniami i butikami.
Po obiadokolacji przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Jedziemy na całodzienną wycieczkę autokarową w Dolinę Loary, w czasie której poznamy dwa z zamków uznanych za kolebkę renesansu francuskiego. Zaczniemy od Amboise, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych zamków w historii Francji wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, związany z życiem Leonardo da Vinci. Imponująca budowla rozciąga się nad samym brzegiem Loary. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie najbardziej romantyczny zamek Doliny Loary- Chenonceaux. Tu proponujemy zwiedzanie wnętrz jedynego w swoim rodzaju renesansowego „zamku na rzece” oraz spacer wysadzaną platanami aleją do ogrodów zamkowych.
Po obiadokolacji przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Ruszamy do centrum Paryża. Zwiedzanie rozpoczniemy przy Łuku Triumfalnym, przejdziemy reprezentacyjną aleją Champs Elysees przez ogrody Tuilieres do Luwru. Zainteresowanym proponujemy zwiedzanie Luwru - jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie lub jedną z najciekawszych i najnowszych atrakcji Paryża !!! centrum sztuki cyfrowej- Atelier Des Lumières.
Po południu przejedziemy do dzielnicy Montmartre, jednego z najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. W trakcie spaceru poznamy historię legendarnych kabaretów i miejsc, w których przesiadywała paryska bohema m.in. Place du Tertre, Plac Pigalle oraz Moulin Rouge. Na zakończenie czeka na nas przepiękna panorama całego Paryża ze szczytu wzgórza oraz zwiedzanie Bazyliki Sacré Coeur.
W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotna i nocny przejazd tranzytowy przez Niemcy.

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 845 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 915 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1205 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
2 noclegi, pokoje 3 osobowe (Hotel sieci Premiere Classe)
2 śniadania (francuskie - na słodko)
2 obiadokolacje (w restauracji „self service”)
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów, ewentualnych przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (ok. 10 EUR)


ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€26.10 €13.10 Paryż- Wieża Eiffela zniżka dla młodzieży do 24 lat
€16.00 €14.00 Paryż - Rejs po Sekwanie zniżka dla młodzieży do 24 lat, 1/15 opiekun gratis
€9.00 €2.00 Paryż- Panteon młodzież do 17 lat wstęp bezpłatny, opłata rezerwacyjna ok. 2 €/os. , młodzież powyżej 17 lat 5 €, 1/15 opiekun gratis.
€17.00 €5.00 Paryż- Luwr młodzież do 26 lat wstęp bezpłatny, konieczna rezerwacja z 4 miesięcznym wyprzedzeniem, opłata rezerwacyjna ok. 4-5 €/os.
€12.00 €0.00 Paryż - Łuk Triumfalny młodzież do 26 lat wstęp bezpłatny
€19.00 €15.50 Chenonceau - zamek zniżka dla młodzieży do 18 lat, zwiedzanie z audioguidem

DODATKOWO PROPONUJEMY
€6.00 €6.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd
€10.00 €10.00 Paryż- Luwr- zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem
€15.00 €10.00 Paryż- Atelier Des Lumières zniżka dla młodzieży do 25 lat
€13.10 €7.70 Amboise- zamek zniżka dla młodzieży do 18 lat, zwiedzanie z wirtualnym przewodnikiem typu tablet

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol