WYCIECZKA SZKOLNA DO 3 STOLIC, BUDAPESZT - BRATYSŁAWA - WIEDEŃ 4 DNI:


Budapeszt znajduje się w czołówce najpiękniejszych miast w Europie. Pełna życia Stolica Węgier daje poczucie zarówno wielkomiejskiego ducha, jak i powiew historii zapisanej w zabytkach. Miasto utworzone zostało w latach 1872-1873 poprzez połączenie trzech miast: Budy i Obudy leżących na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu, który położony był na lewym brzegu tej rzeki.
Często zbywana jako przedsionek Wiednia, Bratysława oczaruje tych, którzy poświęcą jej trochę uwagi. Atrakcyjnie położona nad Dunajem, podobnie jak sąsiadujące metropolie Wiedeń oraz Budapeszt, co roku przyciąga liczne grupy zagranicznych turystów, którzy coraz chętniej wybierają to malownicze miasto jako cel swojej podróży.
Wiedeń natomiast to miasto architektonicznych kontrastów, które znakomicie kształtują jego niepowtarzalny klimat. Liczne galerie, muzea i teatry przypominają też o wiodącej roli Wiednia jako stolicy kultury europejskiej. To tu inspiracji poszukiwali najwięksi artyści i kompozytorzy m.in. Beethoven i Mozart.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie Pesztu: Plac Bohaterów - najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych ( z zewnątrz ), przejazd autokarem 2,5 km aleją Andrassiego – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta z dzielnicą ambasad, Operą otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, Plac Oktogon. Przejazd pod Parlament, spacer do Bazyliki św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża a następnie do placu Vörösmarty gdzie rozpoczyna się deptak Vaci. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Budapesztu . Buda: Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok na Peszt i mosty na Dunaju. Czas wolny na Vaci utca – najbardziej reprezentacyjny deptak miasta z mnóstwem straganów z pamiątkami i zabytkową halą targową Vásárcsarnok. Możliwość zorganizowania rejsu po Dunaju. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Bratysławy, krótkie zwiedzanie miasta: Hrad - czyli bratysławski zamek. To chyba najbardziej znane miejsce w mieście, które znajduje się na każdej pocztówce. Katedra świętego Marcina (Dom sv. Martina) -dawny kościół koronacyjny królów węgierskich. Stare Miasto z prawdziwym labiryntem uliczek. Hlavne namesti, czyli rynek na którym wznosi się XVI-czna fontanna Rolanda, stary ratusz (Stara radnica), z barokową wieżą, Pałac Mirbachov, okrzyknięty najpiękniejszym budynkiem barokowym w Bratysławie. Pałac prymasowski z XVIII w. Powstał on jako siedziba arcybiskupa Esztergomu. Przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg z polskim kościołem. Panorama miasta, przejazd przez Grinzing - dzielnicę winiarzy do pałacu Schonnbrunn - letniej rezydencji cesarskiej rodziny Habsburgów, spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym, ruiny rzymskie, fontanna Neptuna,czas na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie Wiednia. Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński - okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament - gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz- wzorowany na Ratuszu w Brukseli, Plac Marii Teresy z Muzeami Historii Naturalnej i Historii Sztuki, Hofburg - zimowa rezydencja cesarskiej rodziny Habsburgów, Ulica Graben z barokowym kościołem św Piotra w którym w samotności modliła się cesarzowa Elżbieta Bawarska popularnie zwana Sissi, gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek Kärntnerstrasse - wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Opera – trzecia najważniejsza Opera po Metropolitan Opera i La Scali. Przejazd do Polski, powrót w godzinach wieczornych.

CENA:


od 819 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 859 PLN/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 959 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
3 noclegi w hotelu **/*** ( pokoje 2,3 os z łazienkami )
3 śniadania, 3 obiadokolacje
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
15.00 € opłaty programowej(zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy
Ft200.00 Ft200.00 Budapeszt: Bazylika św Stefana
Ft1,000.00 Ft500.00 Budapeszt - Baszta Rybacka
Ft3,500.00 Ft1,900.00 Budapeszt - Parlament
Ft6,400.00 Ft6,400.00 Budapeszt - Kąpielisko Szechenyi
Ft3,200.00 Ft2,500.00 Budapeszt - Kąpielisko Palatinus
Ft3,000.00 Ft3,000.00 Budapeszt - Rejs statkiem po Dunaju
€6.00 €3.50 Wiedeń- Katedra Św. Stefana
€9.00 €4.00 Wiedeń- Opera
€15.00 €7.00 Wiedeń- Pałac Hofburg
€12.00 €0.00 Wiedeń - Skarbiec Cesarski w pałacu Hofburg
€18.00 €8.00 Wiedeń- Pałac Schonbrunn
€14.00 €0.00 Wiedeń - Muzeum Techniki
€12.00 €0.00 Wiedeń- Muzuem Historii Naturalnej
€16.00 €0.00 Wiedeń- Muzeum Historii Sztuki
€5.00 €3.00 Bratysława - wieża Michalska