WYCIECZKA DLA GRUP DO RUMUNII - SIEDMIOGRODU - 5 DNI:


Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, wciąż jeszcze nie dość odkryta. Różnorodność atrakcji turystycznych przyprawia tu o zawrót głowy: zamki Włada Palownika, kolorowe bukowińskie klasztory, warowne kościoły saskie, orientalne zabytki Dobrudży, polskie wsie na Bukowinie i czeskie w Banacie, secesyjne pałace Oradei i ocalałe od zagłady zabytki Bukaresztu... Niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury - dzikie i piękne góry, krasowe wąwozy, wulkany błotne i Delta Dunaju, w której można zobaczyć... pelikany.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii.

2 dzień
Przyjazd do Rumunii w godzinach porannych. Zwiedzanie zamku Korwinów ( Castelul Corvinilor) - najpiękniejszego gotyckiego zamku w Europie Środkowej. Rezydencja należała do kilku znacznych rodzin węgierskich (Hunyady, Korwin, Bethlen, Apafi, Thokoly ). Przejazd do Alby Iulii gdzie znajduje się twierdza Alba Karolina wraz z towarzyszącymi jej zabytkowymi budynkami użyteczności publicznej: cerkwią, biblioteką, Salą Zjednoczenia oraz renesansowym pałacem. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do miasta Sinaia - zwiedzanie pałacu Peles - dawnej rezydencji letniej królów Rumunii, obecnie muzeum. Kolejnym przystankiem będzie Bran z zamkiem, który znany jest jako rezydencja hrabiego Drakuli. Na zakończenie dnia przejazd do zamku chłopskiego w Râşnov - należy on do unikalnych na skalę europejską tzw. zamków chłopskich ze względu na to, że był budowany przez sam lud. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, a następnie przejazd do Brasova, zwiedzanie miasta: ratusz, cerkiew świętego Mikołaja, mury miejskie, kościół świętego Bartłomieja, Czarny Kościół, pierwsza rumuńska szkoła. Przejazd do Turdy- zwiedzanie jednej z najstarszych kopani soli na świecie. Sól wydobywana była tu już w czasach rzymskich. Trasa turystyczna obejmuje takie atrakcje jak pływanie łódką po podziemnym jeziorze ( dodatkowo płatne) czy przejażdżka na diabelskim młynie ( dodatkowo płatne ), który znajduje się w jednej z komnat kopalni. Ostatnim punktem na wycieczce będzie przejazd do Oradei czyli Wielkiego Waradynu. Zwiedzanie starówki, m.in.: cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

5 dzień
Powrót do Polski w godzinach porannych.

Za dopłatą możemy dodatkowo zaproponować kolację integracyjną ( muzyka na żywo, kieliszek śliwowicy, menu regionalne)

CENA:


od 689 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 749 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 949 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników


CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi w hotelach**/***
2 śniadania, 2 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
15.00 € opłaty programowej(opłata za zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy
RON20.00 RON20.00 Alba Iulia - twierdza
RON60.00 RON60.00 Sinaia - pałac Peles
RON40.00 RON40.00 Bran - pałac
RON12.00 RON12.00 Râşnov - twierdza chłopska
RON10.00 RON10.00 Brasov - Czarny Kościół
RON15.00 RON15.00 Brasov- pierwsza szkoła
RON18.00 RON18.00 Brasov - kolejka na wzgórze Tampa
RON15.00 RON15.00 Sighişoara - cytadela
RON10.00 RON10.00 Târgu Mureş - twierdza miejska
RON40.00 RON40.00 Turda - kopalnia soli


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.