WYCIECZKA DLA GRUP W GÓRY IZERSKIE 3 DNI:


Góry Izerskie – pasmo górskie w Sudetach Zachodnich, od Karkonoszy oddzielone Przełęczą Szklarską. Tworzy je szereg grzbietów górskich o przebiegu północny zachód – południowy wschód; najważniejsze z nich to: Grzbiet Kamienicki (Kamienica – 974 m n.p.m.), Wysoki Grzbiet (Wysoka Kopa – 1126 m n.p.m. – najwyższe wzniesienie Gór Izerskich).

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do Świdnicy
- zwiedzanie rynku,
- kościół Pokoju.
Przejazd do Wałbrzycha
- zamek Książ.
Przejazd do Kowar
- Park miniatur zabytków Dolnego Śląska lub Sztolnie Kowarskie - Podziemna Trasa Turystyczna,
- obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd w Góry Izerskie
- piesza wędrówka na Stóg Izerski lub wędrówka na Wysoki Kamień.
Przejazd do Szklarskiej Poręby
- Wodospad Szklarki,
- obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Szklarskiej Poręby
- Wodospad Kamieńczyka.
Przejazd do Leśnej
- zamek Czocha.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZWIEDZIĆ (DO WYBORU:


Leśna - zamek Czocha.
Olszyna - zamek Rajsko.
Wycieczka górska po górach Izerskich.
Jelenia Góra.
Zamek Książ.
Świdnica.
Pławna - zamek Śląskich Legend.
Świerzawa - Sudecka Zagroda Edukacyjna.

CENA:


od 353 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 371 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 445 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


2 noclegi
2 śniadania
2 obiadokolacje
przejazd autokarem
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
rezerwacje wstępów
opieka pilota/przewodnika
podatek VAT
ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
zestawów słuchawkowych
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE

zestawy słuchawkowe - 18 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020):


Świdnica Kościół Pokoju - U: 5 zł./os., N: 10 zł./os.
Zamek Książ - U: 32 zł./os., N: 39 zł./os.
Kowary Park Miniatur - U: 23 zł./os., N: 26 zł./os.
Kowary sztolnie uranu - U: 18 zł./os., N: 20 zł./os.
Karkonoski Park Narodowy (wodospady) - U: 4 zł./os., N: 8 zł./os.
Zamek Czocha - U: 25 zł./os.; N: 36 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic. Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wycieczek krajowych uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamożci oraz dokumentu uprawniającego do ewentualnych zniżek. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.