WYCIECZKA DLA GRUP PROMEM - RYGA SZTOKHOLM TALLIN - 5 DNI:


Rejs przez Archipelag Sztokholmskiskładający się z ponad 20 tysięcy wysp i wysepek i sam Sztokholm - jednej z najpiękniejszych europejskich stolic położonej na 14 wyspach i stałym lądzie - który potrafi zaskoczyć i zachwycić, gdzie z powierzchni szwedzkiej stolicy zaledwie jedną trzecią stanowi teren zabudowany, reszta to szlaki wodne, lasy i parki. A do tego Ryga i Tallin kolejne dwie stolice które koniecznie trzeba zobaczyć.

Doskonałą formą podróży do tych cudownych miejsc jest rejs statkiem w czasie którego gwarantujemy:

WYGODĘ - odpoczywamy w nowoczesnych kabinach, a nie siedzimy w autokarze
ROZRYWKĘ – mamy do dyspozycji dyskoteki, baseny, kasyna, sklepy
SMACZNĄ KUCHNIĘ - bogate śniadanie i kolacja w postaci szwedzkiego stołu zaspokoją głód nawet tych najgłodniejszych i każdy znajdzie coś na swój gust
PRZYGODĘ - poznajemy nowe miejsca, regionalne obyczaje, kulturę, i historię

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku granicy z Litwą i dalej na Łotwę. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
Przyjazd do Rygi w godzinach rannych. Zwiedzanie Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic. Spacer rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych - najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu (rejs nocny). Wieczór rozrywki na promie z dyskoteką.
Fakultatywnie: obiadokolacja na statku w formie bardzo bogatego bufetu z napojami

3 dzień
Śniadanie bufetowe na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ratusza miejskiego i Pałacu Królewskiego, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie przejdziemy na Stare Miasto czyli Gamla Stan, przespacerujemy przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy przepiękną gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Następnie udamy się na wyspę Djurgarden, gdzie zwiedzimy Muzeum Vasa, w którym znajduje się wydobyty w 1961 z dna morskiego i doskonale odrestaurowany okręt wojenny. Po zwiedzaniu wrócimy do portu na nasz statek. Wieczór rozrywki na promie z dyskoteką.
Fakultatywnie: obiadokolacja na statku w formie bardzo bogatego bufetu z napojami, nocny rejs do Tallina

4 dzień
śniadanie bufetowe na statku, w godzinach rannych wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök. Spacerem docieramy do Dolnego miasta, w zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru. Po zwiedzaniu czas na posiłek i ostatnie, pamiątkowe zakupy. Po zwiedzaniu czas na posiłek i ostatnie, pamiątkowe zakupy. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

5 dzień
Powrót do Polski w godzinach rannych.

CENA:


od 659 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 719 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 909 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opiekę pilota
2 noclegi na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych w kabinach wewnętrznych 4 osobowych z łazienką wyposażoną w prysznic
2 śniadania na promie w formie bogatego bufetu ,
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
30.00 € opłaty programowej( przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłaty klimatyczne i administracyjne)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
35.00 € obiadokolacja ALL INCLUSIVE na promie ( serwowane w formie bardzo bogatego bufetu: dania na ciepło i zimno, desery, napoje, wino białe i czerwone, piwo, wszystko bez limitu)
12.00 € obiad w Rydze lub Tallinie

Dopłat do innych kabin niż w ofercie :

90.00 PLN dopłata do kabiny 3-os
230.00 PLN dopłata do kabiny 2-os

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

3.00 € Katedra w Rydze
15.00 € Sztokholm Museum Vasa- bezpłatne do 18 lat
3.00 € Tallin mury obronne
1.00 € Tallin Katedra NMP „Toomkirik”
1.00 € Tallin Kościół luterański Ducha Św.

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.