WYCIECZKA DLA GRUP PROMEM - RYGA SZTOKHOLM TURKU HELSINKI TALLIN WILNO TROKI - 7 DNI:


Rejs przez Archipelag Sztokholmski składający się z ponad 20 tysięcy wysp i wysepek i sam Sztokholm - jednej z najpiękniejszych europejskich stolic położonej na 14 wyspach i stałym lądzie - który potrafi zaskoczyć i zachwycić. A do tego Finlandia i Helsinki najdalej na północ położona stolica kontynentalnej Europy, Estonia i klimatyczny Tallin z zachowanymi najdłuższymi w Europie murami obronnymi oraz Ryga miasto ze starówką wpisaną na listę UNESCO.

Doskonałą formą podróży do tych cudownych miejsc jest rejs statkiem w czasie którego gwarantujemy:

WYGODĘ - odpoczywamy w nowoczesnych kabinach, a nie siedzimy w autokarze
ROZRYWKĘ – mamy do dyspozycji dyskoteki, baseny, kasyna, sklepy
SMACZNĄ KUCHNIĘ - bogate śniadanie i kolacja w postaci szwedzkiego stołu zaspokoją głód nawet tych najgłodniejszych i każdy znajdzie coś na swój gust
PRZYGODĘ - poznajemy nowe miejsca, regionalne obyczaje, kulturę, i historię

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku granicy z Litwą i dalej na Łotwę. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.*

2 dzień
Przyjazd do Ryga w godzinach rannych. Zwiedzanie Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic. Spacer rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych- najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia.
Fakultatywnie: obiad na mieście lub obiadokolacja bufetowa na promie. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom, rejs nocny z Rygi do Sztokholmu. Wieczór rozrywki na promie z dyskoteką.

3 dzień
Śniadanie bufetowe na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ratusza miejskiego i Pałacu Królewskiego, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie przejdziemy na Stare Miasto czyli Gamla Stan, przespacerujemy przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy przepiękną gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Następnie udamy się na wyspę Djurgarden, gdzie zwiedzimy Muzeum Vasa, w którym znajduje się wydobyty w 1961 z dna morskiego i doskonale odrestaurowany okręt wojenny. Po zwiedzaniu powrót do portu i zaokrętowanie na statek.
Fakultatywnie : obiadokolacja bufetowa na promie, nocny rejs do Turku. Wieczór rozrywki na promie z dyskoteką.

4 dzień
Po wczesnym śniadaniu na statku, wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Wieczór rozrywki na promie z dyskoteką.
Fakultatywnie: obiad na mieście lub obiadokolacja bufetowa na promie Zaokrętowanie, nocny rejs do Tallina.

5 dzień
Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök. Spacerem docieramy do Dolnego miasta, w zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rygi.

6 dzień
śniadanie
Przejazd do Wilna. Zwiedzanie rozpoczynamy od spaceru po zabytkowym centrum miasta, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie zwiedzania : Ostra Brama z wejściem do kaplicy z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cela Konrada, ratusz, Uniwersytet założony przez Stefana Batorego, miejsca, w których mieszkali i tworzyli A. Mickiewicz, J. Słowacki, J.I Kraszewski, Cz. Miłosz i S. Moniuszko. Następnie przejdziemy spacerem po klimatycznych ulicach Starówki z pałacami Zawadzkich, Paców, Ogińskich, Chodkiewiczów aż do placu Katedralnego z Archikatedra Wileńską. Zwiedzanie katedry z Kaplicą Królewską, która jest miejscem pochówku wielkich książąt litewskich i królów oraz królowych polskich.
Fakultatywnie: obiad na mieście
Nocleg w Wilnie lub okolicy.

7 dzień
śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Trok - zwiedzanie średniowiecznego Zamku Wielkich Książąt Litewskich mającego opinię najbardziej fotogenicznego zamku w krajach nadbałtyckich. Dla chętnych rejs po jeziorze „Galve”, a następnie degustacja miejscowych karaimskich specjałów jak kibiny.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
Powrót w godzinach nocnych.

*Istnieje również możliwość zorganizowania noclegu tranzytowego w pierwszym dniu ( za dopłatą ok. 130 zł /os ). W takim przypadku wyjazd planowany jest we wczesnych godzinach rannych

CENA:


od 1029 PLN/os.przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1089 PLN/os.przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1319 PLN/os.przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opiekę pilota
5 noclegów ( 2 noclegi w hotelach *** ( pokoje 2,3-os ) , 3 noclegi na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinach wewnętrznych 4 osobowych
5 śniadań
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH:

40.00 € opłaty programowej (zestaw słuchawkowy ,przewodnicy , opłaty klimatyczne i administracyjne)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Dopłat do obiadokolacji
35.00 € obiadokolacja all incLusive ( serwowane w formie bardzo bogatego bufetu: dania na ciepło i zimno, desery, napoje, wino białe i czerwone , piwo, wszystko bez limitu) POLECAMY !!!
12.00 € obiadokolacja w Rydze, Helsinkach lub Tallinie w restauracji na mieście

Dopłat do innych kabin niż w ofercie:

120.00 PLN/os. dopłata do kabiny 3-os
320.00 PLN/os. dopłata do kabiny 2-os

Kosztu biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€3.00 €3.00 Ryga- Katedra
€15.00 €0.00 Sztokholm- Museum Vasa ( 150 SEK) młodzież do 18 lat bezpłatnie
€3.00 €3.00 Helsinki- kościół w skale
€1.50 €1.00 Tallin- Kościół św. Ducha
€1.50 €0.50 Wilno- Uniwersytet im. Stefana Batorego - dziedzińce zniżka dla uczniów i studentów
€3.00 €1.50 Wilno- Uniwersytet im. Stefana Batorego - dzwonnica zniżka dla uczniów i studentów
€6.00 €4.00 Wilno- Archikatedra Wileńska Podziemia katedry
€8.00 €4.00 Troki- zamek zniżka dla uczniów, studentów i seniorów
€1.00 €1.00 Troki- Świątynia Karaimska ofiara
€12.00 €7.00 Troki- rejs statkiem 1 godz. Rejs+ 2 kibiny i rosół w czasie rejsu: 15 €., Rejs + 1 kibin i rosół: 12 €


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.