Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego (Szlak Renesansu) HB

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 889 zł /os. za 3 dni

symbol oferty: WYC-REN-HB

16.08 - 18.08.2024
3 dni
PROMOCJA
1069 od 889 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1069 zł
13.09 - 15.09.2024
3 dni
PROMOCJA
1069 od 889 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1069 zł
11.10 - 13.10.2024
3 dni
PROMOCJA
1069 od 889 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1069 zł
09.11 - 11.11.2024
3 dni
PROMOCJA
1069 od 889 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1069 zł

WYCIECZKA SZLAKIEM RENESANSU:


Sandomierz to jedno z najstarszych polskich miast. Świadectwem tysiącletniej historii miasta, jest 120 znajdujących się tu zabytków. O uroku miasta decyduje także malownicze położenie na nadwiślańskiej skarpie i wreszcie wyjątkowy klimat urokliwych uliczek i zaułków.
Kazimierz Dolny nazywany też Kazimierzem nad Wisłą, to miasto perełka. Jego znakiem rozpoznawczym są pięknie zdobione kamienice i artystyczna atmosfera. Nadwiślane miasteczko założone przez Kazimierza Sprawiedliwego, uważane za perłę polskiego renesansu. Dzięki swemu malowniczemu położeniu przyciąga wielu turystów, a także malarzy, zainspirowanych pięknem Kazimierza.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego, leżącego nad błękitną wstęgą Wisły w otoczeniu pól i lasów rozległej Kotliny Sandomierskiej. Znajduje się tutaj jeden z najlepiej zachowanych pałaców renesansowych w Europie. Pierwotny, średniowieczny dwór rycerski rodziny Baranowskich, został rozbudowany w XVI w. i przekazany w ręce zamożnego rodu Leszczyńskich, którym rezydencja zawdzięcza tak bogaty i wytworny charakter. Wokół pałacu rozciągają się ogrody, które z każdej strony rezydencji prezentują inny styl – angielski, włoski oraz francuski. Przejazd do Sandomierza - przejście Podziemną Trasą Turystyczną, chodnikami znajdującymi się pod Starym Miastem, które pełniły rolę składów kupieckich na wino, sól i śledzie oraz rolę ochronną przed nadciągającym wrogiem. Zwiedzanie Bazyliki Katedralnej NMP z XIV wieku ufundowanej przez Kazimierza III Wielkiego oraz Bramy Opatowskiej – jednej z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce, która jest częścią zachowanych średniowiecznych murów obronnych. Podczas spaceru nie zabraknie również przejścia słynnym Uchem Igielnym. Przejazd do miejsca noclegowego, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie Kościoła farnego p.w. św. Jana Chrzciciela. Kościół został ufundowany przez Kazimierza Wielkiego. Przejście na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się przepiękny widok na dolinę Wisły. Zwiedzanie ruin zamku - zespół fortyfikacji miejskich z Wieżą Łokietka. Zamek pełnił funkcję administracyjną,w której przebywał przedstawiciel władcy. Spacer po rynku z zabytkowymi kamieniczkami i studnią, która niegdyś była zdrojem publicznym. Rejs widokowy statkiem po Wiśle. Przejazd do Puław – zwiedzanie Muzeum Czartoryskich zlokalizowanego we wnętrzach klasycystycznego pałacu będącego siedzibą tego magnackiego rodu. Spacer po malowniczym park pałacowym w stylu angielskim pośród drzew pomnikowych do Domku Gotyckiego oraz Świątyni Sybilli - zaaranżowanych przez Izabelę Czartoryską i nawiązujących do minionych epok.. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Lublina, zwanego „Bramą Wschodu” - spacer z Placu Łokietka przez Bramę Krakowską w pozostałościach dawnych murów obronnych na odrestaurowane Stare Miasto, które zachwyca mnogością barwnych renesansowych i klasycystycznych kamieniczek oraz przytulnych kafejek. Możliwość przejścia Podziemną Trasą Turystyczną, która prowadzi piwnicami lubelskiego rynku prezentując historię rozwoju miasta. Zwiedzanie Archikatedry Lubelskiej z oryginalnymi polichromiami z czasów saskich oraz słynącym łaskami wizerunkiem Matki Boskiej Płaczącej. Z Wieży Trynitarskiej przy katedrze rozciąga się piękna panorama miasta. Przejście pod zamek, niegdyś pełniący rolę więzienia, dziś mieszczący siedzibę Muzeum Lubelskiego. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE:


2 noclegi - pokoje 2 i 3 os. z łazienkami
(w pokojach 3 os. możliwa dostawka)

OFERTA DLA SINGLI:

Dopłata do pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL) +200 zł

Podobne oferty
Wycieczka w Tatry - Czerwone Wierchy - BP INDEX
 • Polska > Zakopane
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: bez wyżywienia
 • Długość: 1 dni
od 189
159 zł/os.
Wycieczka do Łodzi - Biuro Podróży INDEX
 • Polska > Łódź
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: bez wyżywienia
 • Długość: 1 dni
od 199
169 zł/os.
Wycieczka Tatry Zakopane - Giewont - BP INDEX
 • Polska > Zakopane
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: bez wyżywienia
 • Długość: 1 dni
od 189
159 zł/os.
Weekend w Sandomierzu i Kazimierzu - BP INDEX
 • Polska > Sandomierz
 • Transport: Autokar
 • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
 • Długość: 2 dni
od 735
610 zł/os.