Podróżowanie w czasie pandemii

 

Podróżowanie z Biurem Podróży INDEX w czasie pandemii Covid-19. Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania:

Czy aby wyjechać za granicę będą wymagane szczepienia lub testy na Covid-19?

Na ten moment nie wiemy, czy będą wymagane testy lub szczepienia. Gdyby takie badania były wymagane a Państwo nie będą chcieli za nie dopłacić, każdy ma prawo przepisać się na inną imprezę gdzie takie obostrzenie nie występuje, lub bez kosztowo zrezygnować z wyjazdu. W tym drugim przypadku gwarantujemy, że wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone w ciągu 14 dni od rezygnacji.

 

Co jeśli przed wyjazdem zachoruję na Covid-19 lub trafię na kwarantannę?

Aby ustrzec się przed konsekwencjami rezygnacji z imprezy, polecamy naszym klientom wykupienie Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z imprezy turystycznej wraz z rezygnacją z powodu trafienia na kwarantannę lub zachorowania na COVID-19. Ubezpieczenie takie oferujemy dzięki współpracy z SIGNAL IDUNA TU S.A a koszt to tylko 5.5 % ceny imprezy (szczegóły TUTAJ).

 

Czy odzyskam pieniądze, jeśli impreza zostanie odwołana z powodu Covid-19?

Jeśli nie będziemy mogli zorganizować danej imprezy z powodu Covid-19 jak i z innego powodu zawsze proponujemy Państwu inną imprezę w tym samym lub podobnym terminie. Jeśli nie zdecydują się Państwo na zmianę, to gwarantujemy, że wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone w ciągu 14 dni od rezygnacji.

 

Czy maseczki są obowiązkowe w czasie imprezy?

Wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania obowiązujących w danym momencie procedur sanitarnych. O aktualne i szczegółowe procedury obowiązujące w poszczególnych krajach można dowiadywać się tuż przed wyjazdem.

 

Co jeśli zachoruję na Covid-19 w trakcie imprezy za granicą?

Każdy z uczestników objęty jest ubezpieczeniem NNW i KL, w ramach którego finansowane są Koszty Leczenia z uwzględnieniem leczenia Covid-19. Ponieważ zdarza się, że leczenie w szpitalu jest bardzo drogie, polecamy naszym klientom podwyższenie kwoty ubezpieczenia KL do 30 000 EUR. Ubezpieczenie takie oferujemy dzięki współpracy z SIGNAL IDUNA TU S.A (szczegóły TUTAJ).

 

Co daje Pakiet Korzystnych Gwarancji i ile on kosztuje?

Każda osoba, która do 30.04.2021 r. założy rezerwację na dowolny wybrany wyjazd z naszej oferty otrzymuje automatycznie i bezpłatnie Pakiet Korzystnych Gwarancji. Pakiet składa się z trzech gwarancji: Gwarancja Spokoju - daje możliwość dokonania bezkosztowej zmiany kierunku lub terminu wyjazdu aż do 30 dni przed jego rozpoczęciem. Gwarancja Niezmienności Ceny - daje pewność, że cena wykupionego przez Państwa wyjazdu nie będzie mogła ulec zwiększeniu. Gwarancja Szybkiego Zwrotu - daje bezpieczeństwo, że otrzymają Państwo od nas zwrot wszystkich wpłaconych środków w ciągu 7 dni (a nie 14 dni) w sytuacji, gdy zamówiony wyjazd zostanie odwołany z jakiegokolwiek powodu (również z powodu pandemii COVID-19) (szczegóły TUTAJ).