ZIELONA SZKOŁA W CHORWACJI – 10 DNI:


Zielone Szkoły to przede wszystkim możliwość przeniesienia szkoły z czterech ścian w morską scenografię i przeprowadzenia ciekawych lekcji, które na długo pozostaną w pamięci uczniów. Wspólne podróże, poznawanie nowych miejsc oraz praktyczne zajęcia to też skuteczny sposób, żeby nauka stała się pasją.
Pobyt na Chorwackim Wybrzeżu daje wiele możliwości, pozwala połączyć zwiedzanie, wypoczynek i naukę w wakacyjnej scenerii w przyjemnych hotelach lub pensjonatach położonych w pobliżu morza i plaży. Przepiękne widoki, wyspy, zatoki, ciepłe czyste morze oraz zabytkowe miasteczka czynią z Chorwacji jeden z najpiękniejszych krajów Europy.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Słowenii. Zwiedzanie zaczniemy od Jaskini Postojnej, jednej z największych jaskiń na świecie. Jaskinia liczy 2 miliony lat i stanowi najpiękniejszy zachowany przykład form krasowych. Z przewodnikiem przejdziemy trasą turystyczną , część trasy przejedziemy podziemną kolejką. Następnie ruszamy na Wybrzeże Dalmatyńskie z piękną plażą i bogatą historią.
Po przyjeździe na miejsce noclegu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3-6 dzień
Śniadanie,
zajęcia edukacyjne, plażowanie.
Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych.
obiadokolacja, nocleg

7 dzień
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy perły Wybrzeża Dalmatyńskiego. Pierwszy punkt programu to pełny zabytków Split. Zwiedzimy pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, na konstrukcji którego zbudowano średniowieczne miasto. Dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji Dioklecjana, to dziś uliczki i placyki starówki. Następnie pojedziemy do Trogiru, malowniczo położonego na wyspie miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W czasie spaceru zobaczymy Bramę morską, katedrę św. Wawrzyńca, gotycki pałac Cipiko, ratusz, średniowieczne mury miejskie, wąskie klimatyczne uliczki, urokliwe placyki z kawiarniami oraz charakterystyczny nadmorski deptak. Po zwiedzaniu wracamy na obiadokolację i nocleg.

8 dzień
Śniadanie,
zajęcia edukacyjne, plażowanie.
obiadokolacja, nocleg

9 dzień
Śniadanie,wykwaterowanie, krótki czas na plażowanie i zakupy. W godzinach południowych wyjeżdżamy do Plitwickiego Parku Narodowego o unikalnym układzie jezior kaskadowych w krystalicznym błękitno-zielonym kolorze. Przejdziemy trasą prowadzącą przez drewniane kładki łączące jeziora, wodospady i wąskie ścieżki, będziemy podziwiać otaczający nas krajobraz oraz podwodny świat. Czeka nas też krótki rejs statkiem.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

10 dzień
Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach rannych.

CENA:

od 1 395 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1 459 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1 739 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
7 noclegów w pensjonatach/hotelach **/*** (pokoje 3,4 os z łazienkami )
7 śniadań , 7 obiadokolacji,
ubezpieczenie Signal Iduna
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych ,
10 PLN Obowiązkowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
1 € Opłaty klimatycznej
wycieczek fakultatywnych

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€31.00 €20.00 Postojna Jaskinia zniżka dla grup szkolnych do 15 lat , 26€ grupy młodzieży do 25 lat , wstęp z polskim audioguidem
HRK185.00 HRK125.00 Plitwicki Park Narodowy cena zależna od terminu
€6.00 €6.00 Split i Trogir - przewodnik opłata obligatoryjna

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


REJS STATKIEM
Całodzienna podróż wzbogacona rybnym obiadem i śpiewem. Zapierający dech w piersiach widok wybrzeża, kameralne zatoczki, cisza i błogi spokój wyspiarskich miejscowości, kamienne domy, bujna śródziemnomorska roślinność i wszechobecny zapach morza sprawią, że na długo zapamiętacie tę wyprawę. Rejs daje także możliwość wypoczynku na plaży. Cena - 30 €/os.

DUBROWNIK - miasto białych marmurów, czyli sławna „Perła Adriatyku”, jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji. To jedna z najlepiej zachowanych twierdz kupieckich średniowiecza. Dubrownik do dnia dzisiejszego jest unikalnym zabytkiem architektury, który został wpisany na listę zabytków UNESCO, a na dodatek kręcono tu znany serial „Gra o tron”. Cena - 40 €/os.

PROGRAMY I OFERTY ZIELONYCH SZKÓŁ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań oraz wieku uczniów. Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, dodatkowe posiłki, wycieczki fakultatywne, wyższy standard zakwaterowania.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY ZIELONYCH SZKÓŁ kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA ZIELONEJ SZKOLE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu. Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI ZIELONYCH SZKÓŁ można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol