WYCIECZKA SZKOLNA DO CHORWACJI I SŁOWENII 6 DNI:


Bałkany to miejsce, które ma moc przyciągania, wręcz uzależniania. Przyczyny bywają rozmaite - burzliwa historia i eklektyczna kultura, w której przeplatają się wpływy dwóch największych religii świata i wielu narodowości. A gdy do tego dodać wspaniałą kuchnię Bałkanów, a nade wszystko spontaniczność ich mieszkańców, łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego tak wielu uległo magii tego niepowtarzalnego zakątka Europy. Zapraszamy do odwiedzenia Chorwacji i Słowenii

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Słowenii. Zwiedzanie zaczniemy od Jaskini Postojnej, jednej z największych jaskiń na świecie. Jaskinia liczy 2 miliony lat i stanowi najpiękniejszy zachowany przykład form krasowych. Z przewodnikiem przejdziemy trasą turystyczną , część trasy pokonamy podziemną kolejką. Następnie ruszamy na Wybrzeże Dalmatyńskie z piękną plażą i bogatą historią.
Po przyjeździe na miejsce noclegu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyruszamy do Szybenika, malowniczo usytuowanego nad Rzeką Krka. Zobaczymy tu unikatową architekturę i liczne zabytki dzięki którym Szybenik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, min: Katedra Sveti Jakov - najznakomitsza budowla miasta, średniowieczne uliczki, Twierdza św. Michała. Następnie odwiedzimy najpiękniejsze wodospady w Europie w Parku Narodowym Krka. Przejdziemy po specjalnie przygotowanych drewnianych kładkach do największej atrakcji parku– wodospadu Skradinski Buk. Podczas spaceru wokół kaskad i jezior z turkusową wodą dowiemy się wiele na temat bogatej fauny i flory oraz występujących tu skał osadowych, zobaczymy bogactwo tutejszej przyrody – ryby, płazy, gady oraz ptaki.
Po zwiedzaniu wracamy na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy perły Wybrzeża Dalmatyńskiego. Pierwszy punkt programu to pełny zabytków Split. Zwiedzimy pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, na konstrukcji którego zbudowano średniowieczne miasto. Dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji Dioklecjana, to dziś uliczki i placyki starówki. Następnie pojedziemy do Trogiru, malowniczo położonego na wyspie miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W czasie spaceru zobaczymy Bramę morską, katedrę św. Wawrzyńca, gotycki pałac Cipiko, ratusz, średniowieczne mury miejskie, wąskie klimatyczne uliczki, urokliwe placyki z kawiarniami oraz charakterystyczny nadmorski deptak. Po zwiedzaniu wracamy na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie,wykwaterowanie, krótki czas na plażowanie i zakupy. W godzinach południowych wyjeżdżamy do Plitwickiego Parku Narodowego o unikalnym układzie jezior kaskadowych w krystalicznym błękitno-zielonym kolorze. Przejdziemy trasą prowadzącą przez drewniane kładki łączące jeziora, wodospady i wąskie ścieżki, będziemy podziwiać otaczający nas krajobraz oraz podwodny świat. Czeka nas też krótki rejs statkiem.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

6 dzień
Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach rannych.


CENA:

od 849 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 909 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1159 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
3 noclegi w pensjonacie / hotelu **/***
3 śniadania, 3 obiadokolacje
Opieka pilota
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwację wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.
Opłaty klimatycznej (ok. 1 Euro/doba) - płatne u pilota wycieczki

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na luty 2022r.):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€29.00 €24.00 Postojna Jaskinia zniżka dla grup szkolnych do 15 lat , 26€ grupy młodzieży do 25 lat , wstęp z polskim audioguidem
HRK150.00 HRK60.00 Krka Park Narodowy cena dla grup pow. 20 osob , zniżka dla grup do 18 lat (cena w miesiącach VI, VII, VIII, IX) ( IV, V,X 75 oraz 30 HRK )
HRK250.00 HRK120.00 Plitwicki Park Narodowy cena dla grup pow. 20 osob , zniżka dla grup do 18 lat (cena w miesiącach VI, VII, VIII, IX) ( IV, V,X 160 oraz 50 HRK )
€3.00 €3.00 Szybenik - przewodnik opłata obligatoryjna
€5.00 €5.00 Split i Trogir - przewodnik opłata obligatoryjna

DODATKOWO PROPONUJEMY
€6.00 €6.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol