WYCIECZKA DLA GRUP DO CHORWACJI BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW ( Krka, Split, Trogir, Zagrzeb ) - 6 DNI:


Chorwacja rozpościera się od końca wschodnich krańców Alp, aż po wybrzeże Morza Adriatyckiego, tworząc bajeczny krajobraz - olbrzymich gór, tajemniczych wysp, ukrytych zatok z ciepłym czystym morzem i zabytkowymi pięknymi miasteczkami. Niepowtarzalny klimat sprawia iż jest to idealne miejsce do wypoczynku i czyni z Chorwacji jeden z najpiękniejszych turystycznie krajów Europy.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu postój na obiad we własnym zakresie.
W godzinach wieczornych przyjazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy w okolicach Zagrzebia.

2 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Krka z najpiękniejszymi wodospadami w Europie. Przejdziemy po specjalnie przygotowanych drewnianych kładkach do największej atrakcji parku– wodospadu Skradinski Buk. Podczas spaceru wokół kaskad i jezior z turkusową wodą zobaczymy bogactwo tutejszej przyrody – ryby, płazy, gady oraz ptaki. Następnie odwiedzimy Szybenik, malowniczo usytuowane miasto nad Rzeką Krka. Zobaczymy tu unikatową architekturę i liczne zabytki dzięki którym Szybenik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, min: Katedra Sveti Jakov - najznakomitsza budowla miasta, średniowieczne uliczki, Twierdza św. Michała.
Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie
Wypoczynek nad morzem, plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej
Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie,
Wypoczynek nad morzem, plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej do Dubrownika
Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy perły Wybrzeża Dalmatyńskiego. Pierwszy punkt programu to pełny zabytków Split. Zwiedzimy pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, na konstrukcji którego zbudowano średniowieczne miasto. Dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji Dioklecjana, to dziś uliczki i placyki starówki. Następnie pojedziemy do Trogiru, malowniczo położonego na wyspie miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W czasie spaceru zobaczymy Bramę morską, katedrę św. Wawrzyńca, gotycki pałac Cipiko, ratusz, średniowieczne mury miejskie, wąskie klimatyczne uliczki, urokliwe placyki z kawiarniami oraz charakterystyczny nadmorski deptak. Po zwiedzaniu wracamy na obiadokolację i nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu przejazd do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Przejdziemy spacerem od parku Zrinjevac do Chorwackiego Teatru Narodowego. Zwiedzimy tętniący życiem centralny plac Zagrzebia Ban Jelačić , miniemy sklepy i stragany ustawione na targu Dolac oraz zobaczymy najwyższą w Chorwacji katedrę. Następnie przejedziemy najkrótszą kolejką świata w kierunku starówki. Czas wolny na spacer w zabytkowej części miasta o brukowanych alejach pełnych kawiarni oraz kościołów.
Wyjazd w drogę powrotną. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje oraz jeden dłuższy na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych .

CENA:


od 1089 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1149 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1399 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
5 noclegów w pensjonacie/apartamencie/hotelu ** w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami
5 śniadań, 5 obiadokolacji
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
50.00 € opłaty programowej( przewodnicy, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, wjazdy do miast, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Wycieczek fakultatywnych ( rodzaj wycieczki uzależniony jest od lokalizacji miejsca noclegowego. Wycieczki są realizowane przy min. 35 uczestnikach )
35.00 € rejs statkiem Kornati lub Korcula
30.00 € Dubrownik
35.00 € Medjugorie - Mostar

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy
HRK150.00 HRK60.00 Krka Park Narodowy
HRK45.00 HRK25.00 Split - Pałac Dioklecjana (podziemia)
HRK30.00 HRK30.00 Szybenik - Katedra św. Jakuba
HRK 5.00 HRK05.00 Zagrzeb - kolejka

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.