WYCIECZKA DLA GRUP DO SŁOWENII I CHORWACJI:


Chorwacja rozpościera się od końca wschodnich krańców Alp, aż po wybrzeże Morza Adriatyckiego, tworząc bajeczny krajobraz - olbrzymich gór, tajemniczych wysp, ukrytych zatok z ciepłym czystym morzem i zabytkowymi pięknymi miasteczkami. Niepowtarzalny klimat sprawia iż jest to idealne miejsce do wypoczynku i czyni z Chorwacji jeden z najpiękniejszych turystycznie krajów Europy.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Słowenii. Zwiedzanie zaczniemy od Jaskini Postojnej, jednej z największych jaskiń na świecie. Jaskinia liczy 2 miliony lat i stanowi najpiękniejszy zachowany przykład form krasowych. Z przewodnikiem przejdziemy trasą turystyczną, część trasy pokonamy podziemną kolejką. Następnie ruszamy na Wybrzeże Dalmatyńskie z piękną plażą i bogatą historią.
Po przyjeździe na miejsce noclegu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Szybenika, malowniczo usytuowanego nad Rzeką Krka. Zobaczymy tu unikatową architekturę i liczne zabytki dzięki którym Szybenik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, min: Katedra Sveti Jakov - najznakomitsza budowla miasta, średniowieczne uliczki, Twierdza św. Michała. Następnie odwiedzimy najpiękniejsze wodospady w Europie w Parku Narodowym Krka. Przejdziemy po specjalnie przygotowanych drewnianych kładkach do największej atrakcji parku– wodospadu Skradinski Buk. Podczas spaceru wokół kaskad i jezior z turkusową wodą zobaczymy bogactwo tutejszej przyrody – ryby, płazy, gady oraz ptaki.
Po zwiedzaniu powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy perły Wybrzeża Dalmatyńskiego. Pierwszy punkt programu to pełny zabytków Split. Zwiedzimy pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, na konstrukcji którego zbudowano średniowieczne miasto. Dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji Dioklecjana, to dziś uliczki i placyki starówki. Następnie pojedziemy do Trogiru, malowniczo położonego na wyspie miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W czasie spaceru zobaczymy Bramę morską, katedrę św. Wawrzyńca, gotycki pałac Cipiko, ratusz, średniowieczne mury miejskie, wąskie klimatyczne uliczki, urokliwe placyki z kawiarniami oraz charakterystyczny nadmorski deptak. Po zwiedzaniu wracamy na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie,wykwaterowanie, krótki czas na plażowanie i zakupy. W godzinach południowych wyjeżdżamy do Plitwickiego Parku Narodowego o unikalnym układzie jezior kaskadowych w krystalicznym błękitno-zielonym kolorze. Przejdziemy trasą prowadzącą przez drewniane kładki łączące jeziora, wodospady i wąskie ścieżki, będziemy podziwiać otaczający nas krajobraz oraz podwodny świat. W czasie zwiedzania przewidziany jest również krótki rejs statkiem.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

6 dzień
Planowany przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach rannych.

CENA:


od 779 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 839 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1069 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
3 noclegi w apartamentach lub hotelach
3 śniadania, 3 obiadokolacje
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
50.00 € opłaty programowej( przewodnicy, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, wjazdy do miast, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy
€25.80 €20.60 Postojna - jaskinia zniżka dla młodzieży do 25 lat, dzieci do 15 lat 17 Eur
HRK150.00 HRK60.00 Krka Park Narodowy
HRK250.00 HRK120.00 Plitwicki Park Narodowy cena dla grup pow. 20 osob , zniżka dla grup do 18 lat (cena w miesiącach VI, VII, VIII, IX) ( IV, V,X 160 oraz 50 HRK )

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.