WYCIECZKA DLA GRUP NA SŁOWACJĘ:


Słowacja-Orawa Z punktu widzenia bogactwa przyrody Orawie (Orava) nie brakuje niczego. Mała Fatra (Malá Fatra), Góry Choczańskie (Chočské vrchy) a w szczególności Tatry Zachodnie (Západné Tatry) – Rohacze (Roháče) są rajem do uprawiania turystyki. Orawa leżąca w północno-wschodniej części Słowacji przy granicy państwowej z Polską ma też wiele zabytków architektonicznych, z którymi można się zetknąć prawie w każdej miejscowości. Najcenniejszym jest Zamek Orawski (Oravský hrad) wznoszący się na skale nad rzeką Orawą.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Przejazd na słowacką Orawę do Oravskiego Podzamku – poznamy historię oraz ekspozycje muzealne największego i najpiękniejszego zamku na Orawie. W ramach wycieczki krajobrazowej proponujemy przejazd wąskotorową Orawską Kolejką Leśną lub przejazd do Doliny Demianowskiej - najbardziej znanej i najczęściej odwiedzanej doliny Tatr Niskich, o długości 15 km. Dolina jest częścią parku narodowego, w którym oprócz interesujących krajobrazów można podziwiać podziemne piękno jaskiń. Najdłuższy system jaskiń na Słowacji tworzą jaskinie Demianowskie. Przejście jedną z głównych jaskiń tego systemu. Przejazd w okolice Liptowskiego Mikulasza. Zaledwie 4 km od miasta znajduje się Tatralandia− największy słowacki całoroczny kompleks basenów i saun. Pobyt w aquaparku - możliwość korzystania z 14 basenów odkrytych i krytych z wodą termalną, morską i czystą, 6 całorocznych zjeżdżalni, jacuzzi, symulatora surfingu, basenu ze sztuczną falą.
Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

DODATKOWE INFORMACJE:


- Alternatywnie: Park Miniatur Słowacji (Liptovski Jan), Skansen Wsi Orawskiej, Ścieżka w koronach drzew.
- Aktywny wypoczynek i integracja: Paintball; strzelanie z łuku; Mini Golf; Rafting (na torze sportowym lub na rzece), spływy rzeką Wag, Bela, Orawa; jazda kładami (off road); loty spadochronowe w tandemie.
- Jaskinia czynna od maja min. do października- zwiedzanie tradycyjnej trasy zajmuje około 50-60 min. Temperatura powietrza w jaskini waha się od -4°C (jaskinia lodowa) do 7,0 °C.

CENA:


od 95 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 100 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 135 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy
€9.00 €4.50 Oravski Podzamok - zamek zniżka dla dzieci do 15 lat, uczniów, studentów i seniorów
€25.00 €10.00 Besenova- Aquapark zniżka dla grup szkolnych dotyczy przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do 19,99 roku życia 1/10 gratis
€9.00 €8.00 Demianowska Jaskinia Lodowa zniżka dla dzieci do 15 lat większe i mniejsze do 18 lat i studentów
€10.00 €5.00 Demianowska Jaskinia Wolności zniżka dla dzieci do 15 lat
€6.00 €4.00 Zuberec - Skansen Wsi Orawskiej zniżka dla młodzieży do 17 lat, cena nie obowiązuje w sezonie zimowym

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.