WYCIECZKA DLA GRUP DO ŁODZI 3 DNI:


Łódź to miasto przemysłowe w środkowej Polsce, od wieków związane z włókiennictwem, po którego latach świetności zostały zabytkowe budynki ciekawie komponujące się z nowoczesną architekturą miasta. Łódź nazywana jest również stolicą polskiej kinematografii to właśnie z tutejszej Wyższej Szkoły Filmowej wywodzą się takie sławy jak Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski, czy Krzysztof Kieślowski. Wreszcie to w łódzkim Studiu Filmów Rysunkowych SE-MA-FOR zrodził się Miś Uszatek, Kot Filemon czy Zaczarowany Ołówek.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Łodzi
- Cmentarz żydowski i dom przedpogrzebowy,
- ulica Piotrkowska - Aleja Gwiazd, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Fotel Jaracza, Pomnik Lampiarza,
- Experymentarium,
- warsztaty w Exprerymentarium,
- obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Łodzi
- Muzeum Włókiennictwa,
- Centrum Nauki i Techniki EC1,
- Planetarium EC1,
- obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Łodzi
- Manufaktura,
- Muzeum Fabryki,
- Muzeum Miasta Łodzi w pałacu Izraela Poznańskiego.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZOBACZYĆ (DO WYBORU):


Muzeum Kinematografii.
ul. Piotrkowska (zabytkowe kamienice, Promenada Gwiazd, Ławeczka Tuwima i inne).
Pałac Poznańskiego - galeria.
Cmentarz żydowski.
Manufaktura.
Muzeum Fabryki.
Eksperymentarium.
Planetarium na terenie elektrowni EC1.
Lipce Reymontowskie - Muzeum Regionalne, zagroda ludowa, wioska indiańska - ""Indianie Świata"".

CENA:


od 348 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 362 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 422 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


2 noclegi
2 śniadania
2 obiadokolacje
przejazd autokarem
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
rezerwacje wstępów
opieka pilota/przewodnika
podatek VAT
ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
zestawów słuchawkowych
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE

zestawy słuchawkowe - 18 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020 r.):


Centrum Nauki EC1 - U: 22 zł./os., N: 29 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic. Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wycieczek krajowych uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamożci oraz dokumentu uprawniającego do ewentualnych zniżek. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.