WYCIECZKA DLA GRUP DO ŁODZI 1 DZIEŃ:


Łódź to miasto przemysłowe w środkowej Polsce, od wieków związane z włókiennictwem, po którego latach świetności zostały zabytkowe budynki ciekawie komponujące się z nowoczesną architekturą miasta. Łódź nazywana jest również stolicą polskiej kinematografii to właśnie z tutejszej Wyższej Szkoły Filmowej wywodzą się takie sławy jak Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski, czy Krzysztof Kieślowski. Wreszcie to w łódzkim Studiu Filmów Rysunkowych SE-MA-FOR zrodził się Miś Uszatek, Kot Filemon czy Zaczarowany Ołówek.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Łodzi
- cmentarz żydowski,
- ulica Piotrkowska - Aleja Gwiazd, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Fotel Jaracza, Pomnik Lampiarza,
- Centrum Nauki EC1,
- Planetarium EC1 – najnowocześniejsze planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZWIEDZIĆ (DO WYBORU):


1. Muzeum Kinematografii,
2. Pałac Poznańskiego - galeria,
3. Manufaktura,
4. Muzeum Fabryki,
5. Eksperymentarium,
6. Planetarium na terenie elektrowni EC1,
7. Lipce Reymontowskie - Muzeum Regionalne, zagroda ludowa

CENA:


od 69 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 76 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 108 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota/przewodnika
rezerwacja wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT
ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępów
zestawów słuchawkowych

OPŁATY FAKULTATYWNE:


zestawy słuchawkowe - 8 zł./os./dzień

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPÓW (stan na marzec 2020 r.):


Centrum Nauki EC1 - U: 22 zł./os., N: 29 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic. Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wycieczek krajowych uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamożci oraz dokumentu uprawniającego do ewentualnych zniżek. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.