WYCIECZKA DLA GRUP DO KRAJÓW NADBAŁTYCKICH - LITWA, ŁOTWA, ESTONIA - 6 DNI

Wilno to dziś prawdziwa metropolia ze wspaniałymi zabytkami, sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, imponującym zabytkowym kompleksem uniwersytetu, uroczymi zaułkami, malowniczą Wilią - należące bez wątpienia do najpiękniejszych miast świata.
Ryga jest jednym z najzieleńszych miast w Europie, a architekci Ryskich ogrodów Georgs Kufalts i Andrejs Zeidaks założyli podstawy kultury parków kontynentalnej Europy. W1857 roku zrujnowano wały twierdzy Ryskiej, z nich wykonano obecnie położony nad brzegiem kanału Bastejkalns (Basztowa góra lub góra Muszli). Parki nad brzegiem kanału otaczającego Vecriga (Stara Ryga, czyli stare miasto) stały się zielonym symbolem Rygi. Wszystkie parki Rygi są postrzegane jako samodzielne dzieła sztuki, swoimi uprzątniętymi trawnikami, odpornymi na mróz, masywnymi klombami oraz wyszukanymi gatunkami drzew i krzewów.
Tallin to brama do Estonii. To tutaj większość turystów rozpoczyna swoją podróż po Estonii. Średniowieczne Stare Miasto znane jest na całym świecie ze świetnie zachowanej średniowiecznej architektury. Szeregi pastelowych kamienic stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich. Historię miasta przybliżą muzea i galerie, a także liczne wydarzenia kulturalne.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Nocny przejazd w kierunku granicy z Litwą. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
W godzinach rannych przyjazd do Wilna słynącego z pięknych świątyń i pałaców znanych rodów polskich. Zwiedzanie rozpoczynamy od placu Katedralnego i katedrą wileńskiej z Kaplicą Królewską, która jest miejscem pochówku wielkich książąt litewskich i królów oraz królowych polskich. Na Placu Katedralnym, zobaczymy pomnik księcia Gedymina - założyciela Wilna. Następnie przejdziemy spacerem po klimatycznych ulicach Starówki z pałacami Zawadzkich, Paców, Ogińskich, Chodkiewiczów. Zobaczymy również miejsca, w których mieszkali i tworzyli A. Mickiewicz, J.Słowacki, J.I Kraszewski, Cz.Miłosz i S.Moniuszko, Uniwersytet założony przez Stefana Batorego, ratusz, Celę Konrada, Ostrą Bramę, cmentarz na Rossie z grobami wybitnych Polaków oraz kościół św. Piotra i Pawła najpiękniejszą świątynię Wilna i Europy.
Przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Kowna, malowniczo położonego nad Niemnem, drugiego co do wielkości miasta na Litwie. Spacer po dobrze zachowanym starym mieście z wieloma cennymi zabytkami kultury i architektury. Zobaczymy między innymi Zamek Kowieński, Katedrę zwiastowania NMP, pałac prezydencki, plac ratuszowy, dom, gdzie mieszkał Adam Mickiewicz, dom Perkuna, kościół Witolda Wielkiego - najstarszy i najcenniejszy kościół Kowna.
Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Rygi na nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie spaceru zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych - najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Zamek Ryski, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową.
Przejazd na nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Tallina. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök. Spacerem docieramy do Dolnego miasta, w zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru. Po zwiedzaniu czas na posiłek i pamiątkowe zakupy.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

6 dzień
Powrót w godzinach popołudniowych.

CENA:


od 789 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 849 PLN/os. przy grupie powyżej 40 uczestników
od 999 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
3 noclegi w hotelach ***( pokoje 2,3-osobowe)
3 śniadania,
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
30.00 € opłaty programowej(przewodnicy lokalni, zestaw słuchawkowy, opłaty klimatyczne i administracyjne )
10.00 PLN opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Dopłaty do pakietu 3 obiadokolacji 160,00 PLN/os.
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy
€2.00 €1.00 Wilno Muzeum Adama Mickiewicza
€1.50 €0.50 Wilno Uniwersytet im. Stefana Batorego - dziedzińce
€3.00 €1.50 Wilno Uniwersytet im. Stefana Batorego - dzwonnica
€6.00 €4.00 Wilno Archikatedra Wileńska Podziemia katedry
€8.00 €5.00 Wilno - Wieża TV
€5.00 €2.00 Wilno- zamek Giedymina
€3.00 €3.00 Ryga Katedra
€1.50 €1.00 Tallin Kościół św. Ducha