WYCIECZKA SZKOLNA DO KOTLINY KŁODZKIEJ 2 DNI:


Kotlina Kłodzka – kraina geograficzna w Sudetach Środkowych otoczona przez Góry Bardzkie, Wzgórza Włodzickie, Wzgórza Ścinawskie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika i wraz z nimi tworzy krainę historyczną zwaną ziemią kłodzką. Głównym miastem jest Kłodzko.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Kłodzka:

- ratusz,
- kościół parafialny,
- kościół franciszkanów,
- „mały Most Karola”,
- Twierdza Kłodzka,
- korytarze minerskie,
- obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Kudowy Zdroju
- zwiedzanie uzdrowiska.
- kaplica Czaszek w Czermnej.
Przejazd przejazd w Góry Stołowe
- Szczeliniec Wielki lub Błędne Skały.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZOBACZYĆ (DO WYBORU):


Nysa.
Otmuchów.
Paczków - stare miasto, Muzeum Gazownictwa.
Wambierzyce.
Góry Stołowe - Błędne Skały.
Karłów - Szczeliniec Wielki.
Kudowa - Kaplica Czaszek.
Duszniki - Muzeum Papiernictwa, Dworek Chopina.
Polanica Zdrój.
Lądek Zdrój.
Międzygórze - Wodospad Wilczki, Ogród Bajek.
Kletno - Jaskinia Niedźwiedzia.
Złoty Stok - Średniowieczny Park Techniki.
Twierdza w Srebrnej Górze, sztolnia rud uranu.
Kopalnia w Nowej Rudzie (warsztaty i programy).

CENA:


od 208 PLN/os. przy grupie powyżej 55. uczestników
od 217 PLN/os. przy grupie powyżej 45. uczestników
od 274 PLN/os. przy grupie powyżej 30. uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
opieka pilota/przewodnika
miejsca gratis dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu.
ubezpieczenie NNW - istnieje możliwość wykupienia.
prowiantu na drogę powrotną
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE:


prowiant na drogę powrotną (bułka, owoc, woda, batonik) - 20 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020):


Twierdza Kłodzka - bilet ulgowy szkolny 30 zł./os.
Park Narodowy Gór Stołowych - bilet ulgowy 4 zł./os.
Kaplica Czaszek - bilet ulgowy 3 zł./os.
Złoty Stok kopalnia - bilet ulgowy 24 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol