WYCIECZKA SZKOLNA DO GRECJI:


GRECJA - zapraszamy do Grecji, kraju surowego piękna, zadziwiających kontrastów, tajemniczych pustkowi, krystalicznego powietrza przepojonego historią i poezją, zamieszkiwanego przez ludzi, których przodkowie budzą podziw po dziś dzień. Magia tego kraju zaczyna działać, kiedy tylko postawisz w nim swoją stopę.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień
Wyjazd z kraju w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Słowację (postój w zajeździe na ciepły posiłek – we własnym zakresie), Węgry, Serbię, Macedonię.

2 dzień
Przyjazd do Grecji w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, spacer po okolicy i odpoczynek nad morzem.
Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
śniadanie, wyjazd na Meteory ze zwiedzaniem przepięknych klasztorów oraz wizyta w wytwórni i sklepie ikon. Cudowne formy skalne o wysokości 600 n.p.m. W drodze powrotnej przejazd Doliną Tembi - zwiedzanie kościółka Agia Paraskievi wykutego w skale, Źródełko Pięknej Afrodyty.
Obiadokolacja, nocleg

4 dzień
śniadanie, plażowanie
lub
fakultatywna wycieczka do Aten
prowiant na drogę, wyjazd we wczesnych godzinach rannych Przejazd do Aten zwiedzanie: Akropolu z przewodnikiem miejscowym w j. polskim (Partenon, Erechtejon, Propyleje), Plaka, dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, wielka i mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana warty, Stadion Olimpijski.
W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
śniadanie, wycieczka na Olimp podczas której zobaczymy najbardziej niesamowitą, urzekającą i majestatyczną górę w Grecji. Pojedziemy na autokarem na wysokość 944 m.n.p.m pod schronisko Stavros skąd widać Tron Zeusa - Mitikas (2914 m). Przejazd do miasteczka Litochoro położonego u stóp Olimpu by wyruszyć malowniczą trasą widokową wąwozu Mavrolongos do źródeł rzeki Enipeas;
lub
całodniowa wycieczka statkiem na wyspę Skiathos, z grecką muzyką i nauką tradycyjnych tańców greckich. Plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż, zwiedzanie miasta portowego Skiathos.
Obiadokolacja, nocleg

6 dzień
śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie zwiedzanie Salonik, między innymi Odos Egnatia, główna ulica miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, Bazylika św. Demetriusza, ruiny rzymskiej agory, Rzymska Rotunda, Pałac i Łuk Galeriusza, Biała Wieża. Wyjazd w drogę powrotną., nocny wyjazd do Polski

7 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

CENA:

od 859 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 919 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1099 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem LUX
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW7000 PLN , BP 800 PLN)
4 noclegi w hotelu** (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami)
4 śniadania, 4 obiadokolacje
opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:

Opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) w wysokości 10 zł/os
biletów wstępu
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych, kosztu wycieczki fakultatywnej do Aten + 80 zł przy 45 osobach
kosztu wycieczki fakultatywnej na Skiathos + 120 zł/os przy 45 osobach

WSTĘPY:

METEORY - 6 euro
ATENY BILET ZBIORCZY - młodzież do 18lat bezpłatne, dorośli 20 euro
ATENY PRZEWODNIK - 5 euro
SALONIKI BAZYLIKA - 3 euro- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol