WYCIECZKA SZKOLNA DO GRECJI 9 DNI:


„Rumelia lśni w rubinów szkarłatnej koronie
Morea szmaragdowym blaskiem odpowiada
siedem kwiatów zdobi jońskie tonie,
nereidą z pian poczęta jest każda Cyklada..

Epir -on wciąż rozdarty - wzniósł radosne dłonie
Tesalia jasnowłosym pięknem do nóg spada
W sytej cierpień greckości zachowana łonie,
jakby mi się królewska jawiła Hellada....”

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię oraz Macedonię

2 dzień
Przyjazd do Grecji w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, spacer po okolicy. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wycieczka na stoki Olimpu, podczas której widać będzie najbardziej niesamowitą, urzekającą i majestatyczną górę w Grecji. Przejazd autokarem na wysokość 944 m n.p.m pod schronisko Stavros, skąd widać Tron Zeusa - Mitikas(2914 m. n.p.m). Stamtąd przejazd do miasteczka Litochoro położonego u stóp Olimpu, skąd zaczyna się malownicza trasa widokowa wąwozem Mavrolongos do źródeł rzeki Enipeas. Następnie przejazd do wioski Paleos Pantelejomonas – prawdziwy skansen życia greckiego sprzed panowania tureckiego. Malutkie kamienno-drewniane domki, brukowane uliczki, zioła rosnące tuż pod nogami i niesamowita atmosfera głównego placu, przy którym znajduje się dwuwiekowy Platan. Powrót w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja, nocleg

4 dzień
Wycieczka na Meteory. Ósmy cud świata. Klasztory zawieszone na niedostępnych piaskowych skałach wybudowane przez mnichów w XI wieku, przeniosą nas w świat religii prawosławnych greków. W programie zwiedzania znajdują się dwa klasztory. Następnie przejazd do największej w Grecji pracowni ikon bizantyjskich. W drodze powrotnej przejazd Doliną Tembi, oddzielającej od siebie 2 pasma górskie gdzie znajduje się źródełko Afrodyty – bogini piękności i źródło św. Paraskewy - patronki dobrego wzroku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wycieczka do Aten. W programie zwiedzania - Pireus, skąd odpływają statki na wszystkie wyspy greckie. Z portu widać Salaminę – wyspę przy której grecy rozgromili wojska perskie. Następnie przejazd do centrum Aten. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Akropolu czyli najbardziej znanego wzgórza w stolicy. Następnie dalsze zwiedzanie stolicy: Areopag – wzgórze na którym św. Paweł głosił kazanie „O Bogu którego nie znacie”. Agora Grecka z Hefajstonem – budowla konkurującą z Akropolem. Czas na zakup pamiątek na Place – najstarszej dzielnicy Aten pełnej sklepów z pamiątkami, bazarów i tawern. Dalsze zwiedzanie Aten – katedra Mitropoli będąca najważniejszym kościołem nie tylko w stolicy, ale i w całej Grecji. Metro ateńskie, w którym znajduje się wystawa archeologiczna. Parlament, gdzie odbywa się uroczysta zmiana warty przed grobem nieznanego żołnierza. Charakterystyczni żołnierze Evzones, w długich białych koszulach i butach z pomponami to pocztówkowy symbol Grecji. Następnie spacer przez ogrody królewskie pod starożytny stadion Kalimarmaro, na którym miało miejsce otwarcie Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej i zamknięcie igrzysk w 2004 roku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

6 dzień
Śniadanie, Przejazd na Peloponez widokową trasą wzdłuż górzystego wybrzeża Morza Egejskiego. Postój nad Kanałem Korynckim, który tworzy malowniczy kanion o wysokości ponad 80m. Teatr antyczny w Epidavros, doskonale zachowany i znany z fenomenalnej akustyki oraz Sanktuarium Asklepiosa. Zwiedzanie ruin starożytnych w Mykenach - mury cyklopowe brama, Kamienny Krąg, Grób Agamemnona. Po południu zwiedzanie urokliwego Nafplio - brukowane uliczki, aleja palmowa, port z widokiem na twierdzę Bourtzi i Palamidi, fortyfikacje weneckie Akronafplio. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Delf serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne. Delfy położone są w pobliżu głębokiego wąwozu, na jednym z wysokich stoków gór Parnasu. Swą sławę zawdzięczają słynnej wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki starożytnych Greków, szukających boskich porad w sprawach polityki, wojny i miłości. W programie zwiedzania - Święty Okrąg (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion) oraz muzeum, w którym znajdują się wspaniałe eksponaty - m. in. Woźnica z Delf. Marmaria - sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf, źródło Kastalskie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie zwiedzanie Salonik, m.in. Odos Egnatia - główna ulica miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, kościół Panagia Chalkeon, ruiny rzymskiej agory, Łuk Galeriusza, Rzymska Rotunda, Hagia Sophia - wzorowana na słynnej bazylice z Konstantynopola oraz Biała Wieża. Wyjazd w drogę powrotną.

9 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

CENA:


od 1289 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1369 PLN/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1619 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
opieka pilota
6 noclegów w hotelu** (pokoje 3,4-osobowe z łazienkami)
6 śniadania, 6 obiadokolacje
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwację wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.


ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):


normalny ulgowy atrakcja uwagi
€3.00 €3.00 Meteory- wstęp do klasztoru
€3.00 €3.00 Meteory - przewodnik opłata obligatoryjna
€20.00 €0.00 Ateny- Akropol młodzież do 18 lat bezpłatnie
€5.00 €5.00 Ateny - przewodnik opłata obligatoryjna
€3.00 €3.00 Saloniki- Bazylika św. Demetriusza
€12.00 €6.00 Epidauros - teatr i Sanktuarium Asklepiosa
€12.00 €6.00 Mykeny
€12.00 €6.00 Delfy - stanowisko archeologiczne i muzeum
€14.00 €14.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazdPROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol