WYCIECZKA DLA GRUP DO MEDIOLANU - SAMOLOT - 4 DNI:


MEDIOLAN jest światową stolicą mody oraz najważniejszym centrum gospodarczo - finansowym we Włoszech. Oprócz ciekawych sklepów z modą, zjawiskowych pokazów mody, Mediolan przepełniony jest także ciekawą architekturą i zabytkami.

PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Zbiórka uczestników na lotnisku, odprawa, przelot do Mediolanu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg

2 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Mediolanu - centrum finansów i światowej stolicy mody. Przejazd na Piazza del Duomo z imponującą mediolańską katedrą - Duomo di Milano. Dla chętnych proponujemy zwiedzanie wnętrz katedry oraz wjazd lub wejście na taras widokowy na dachu katedry, skąd rozpościera się widok na miasto i Alpy. Spacer przez reprezentacyjny pasaż handlowy Wiktora Emanuela II z ekskluzywnymi butikami i restauracjami. To jeden z najokazalszych budynków w mieście z przeszkloną kopułą, licznymi malowidłami i mozaiką posadzkową. Następnie udamy się na Piazza Della Scala pod gmach światowej sławy sceny operowej la Scala. Czas wolny lub zwiedzanie Muzeum operowego. Spacer po Via Monte Napoleone, jednej z najbardziej wytwornych ulic Mediolanu, z butikami słynnych projektantów mody . Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Mediolanu. Wizyta w ufortyfikowanym pałacu Sforców ( Castello) obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej min. ostatnie dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Spacer do dzielnicy Brera - centrum sztuki i designu , pełnej wąskich uliczek charakterystycznych dla Włoch z niewielkimi sklepikami, galeriami oryginalnego włoskiego rzemiosła i przytulnymi kafejkami. Czas wolny na indywidualny spacer po uliczkach i zaułkach pełnych straganów oferujących przeróżne dzieła i starocie, relaks w ogrodzie botanicznym . Dla chętnych zwiedzanie jednego z muzeów - Pinakoteki Brera, w której wystawione są dzieła największych mistrzów włoskiego malarstwa m.in. Montegni, Caravaggia i Rafaela. Następnie Kościół św. Ambrożego – dawny kościół koronacyjny, w którym w Złotym Ołtarzu znajdują się relikwie patrona miasta. Na zakończenie dawna portowa dzielnica Navigli klimatem przypominająca Wenecję. Nabrzeża kanałów połączone licznymi mostkami pełne są kafejek i restauracji. Dla chętnych proponujemy rejs po kanale Navigli Grande .
Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bergamo. Krótki czas wolny w Bergamo Alta – przepięknym starym mieście. Przejazd na lotnisko, odprawa przelot do Polski.


CENA od 1559 PLN/os

CENA ZAWIERA:


Przelot tanimi liniami lotniczymi do Mediolanu-Bergamo
opłaty lotniskowe,
opłata za 1 mały bagaż podręczny
opieka pilota
3 noclegi w hotelu **/***
3 śniadania
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
transfery na lotnisko

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
60 € opłaty programowej(opłata za metro, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata miejska, przewodnik lokalny )
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Dopłat do obiadokolacji
Dopłat za bagaż - cena uzależniona od linii lotniczych i terminu wyjazdu
Kosztu biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€5.00 €2.00 Mediolan- katedra zniżka dla grup szkolnych
€20.00 €9.00 Mediolan- katedra - wjazd na dach zniżka dla grup szkolnych
€9.00 €6.00 Mediolan- La Scala zniżka dla grup szkolnych
€5.00 €0.00 Mediolan- zamek Sforzów wstęp bezpłatny dla młodzieży do 18 lat, uczniów i studentów
€17.00 €4.00 Mediolan - Kościół Santa Maria delle Grazie ( Ostatnia Wieczerza- Leonardo Da Vinci ) z opłatą rezerwacyjną ( wymagana rezerwacja z 3 miesięcznym wyprzedzeniem!)
€10.00 €7.50 Mediolan - Muzeum Nauki i Technologii Leonarda da Vinci zniżka dla grup szkolnych
€19.00 €10.00 Mediolan- rejs po Kanale Naviglio Grande zniżka dla dzieci do 15 lat
€30.00 €23.00 Mediolan- stadion San Siro

od 12 € obiadokolacja ( możliwość spróbowania regionalnych specjałów kulinarnych, np. złocistego risotto a la milanese z szafranem (ok. 12 €), giczy cielęcej w sosie warzywnym, czyli osso bucco (ok. 15 €) czy słynnych włoskich lodów (ok. 2 €/kulka).

UWAGI:

Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską. Pierwszy i ostatni dzień w zależności od godzin przelotu może być dniem zwiedzania. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

BAGAŻ – Istnieje możliwość dokupienia większego bagażu podręcznego lub bagażu rejestrowanego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 14 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
WIZZAIR – bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm
RYANAIR - bagaż podręczny o wymiarach 40x25x20 cm

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dyspozycyjność hoteli i cena przelotu może ulec zmianie oraz wymaga potwierdzenia w momencie rezerwacji.