Wycieczka do Londynu z noclegami w Hotelu Ibis BB

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie

od 1599 zł /os. za 5 dni

symbol oferty: WYC-LON-IBI-BB

14.08 - 18.08.2024
5 dni
LAST MINUTE IMPREZA POTWIERDZONA
1899 od 1599 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1899 zł
04.09 - 08.09.2024
5 dni
PROMOCJA
1899 od 1599 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1899 zł
02.10 - 06.10.2024
5 dni
PROMOCJA
1899 od 1599 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1899 zł
07.11 - 11.11.2024
5 dni
PROMOCJA
1899 od 1599 zł/os.
Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1899 zł

WYCIECZKA DO LONDYNU:


Londyn - dawna stolica imperium, to miasto, w którym jest wszystko, co życie ma najlepszego, jak mawiał Samuel Johnson. To miejsce, które od czasów rzymskiego Londinium po dzisiejsze the City niezmiennie przyciąga i fascynuje, a nowoczesność i wielowiekowe tradycje wzajemnie się przenikają. Dlatego to jedyna okazja, by odbyć podróż dookoła świata (niekoniecznie w 80 dni), nie wyjeżdżając z Londynu. Trzeba tu przyjechać choć raz i odkryć dla siebie to królewskie miasto, bo, jak przekonywał pewien brytyjski kompozytor - „każdy powinien raz w życiu spróbować wszystkiego, oprócz dwóch rzeczy.” Tak twierdził Arnold Bax, kompozytor i poeta. Jakich – tego dowiecie się już na miejscu. Zapraszamy do Londynu!

Dlaczego warto wybrać się z INDEX'em do Londynu?
- Londyn to miasto mówiące 500 językami! Trudno znaleźć nację, której przedstawiciele by tu nie mieszkali
- Będąc w Londynie koniecznie zajrzyj do pubów! Te miejsca są mocno zakorzenione w ich kulturze
- Chociażby po to, żeby zobaczyć słynny Big Ben
- Aby zobaczyć jak mieszka najsłynniejszy Król w Pałacu Buckingham

Dlaczego warto wybrać się z INDEX'em na tę wycieczkę?
- Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 30 lat!
- Szybki i wygodny przejazd
- Zwiedzisz Londyn - stolicę a zarazem największe miasto Wielkiej Brytanii
- Najciekawsze atrakcje miasta m. in. Westminster, Big Ben, Tower Bridge
- Najsłynniejsze Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's
- Noclegi ze śniadaniem w wygodnym hotelu na przedmieściach Londynu
- Zwiedzanie z systemem Audio Guide

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję.

2 dzień
Przyjazd do Calais, przeprawa promem lub Eurotunelem do Folkestone. Przyjazd do Londynu. Zwiedzanie zaczniemy od „serca” Wielkiej Brytanii – dzielnicy Westminster, gdzie stoi Parlament ze słynnym Big Benem – dowiecie się jak podczas głosowań czas cofa się o kilka wieków, dlaczego Ryszard ma lwie serce i czy królowa ma wstęp do budynku. Tuż obok Westminster Abbey - miejsce koronacji, ślubów oraz pochówków królów Anglii. Dalej ulica Whitehall i Downing Street - siedziba premierów, Admiralicja i wreszcie Trafalgar Square, gdzie z góry patrzy Admirał Nelson (przypomnimy jego podboje - te duże i te małe, nie mniej gorące). Czas na wizytę w National Gallery z imponującą kolekcją malarstwa europejskiego, a następnie spacer przez Covent Garden (puby, teatry i słynna Royal Opera) oraz Chinatown i Soho, tworzące razem centrum rozrywek dzisiejszego Londynu. Czas wolny. Na koniec dnia Londyn zupełnie zakręci Wam w głowach – a dokładnie London Eye, na którym przejażdżka zawsze zapewnia niezapomniane widoki. Przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd metrem na zwiedzanie. Kolejny dzień zaczniemy w iście królewskim stylu – od wizyty przed Pałacem Buckingham, by usłyszeć jak mieszka i pracuje Król i kto za to wszystko płaci. Tuż obok Clarence House – jedna z oficjalnych rezydencji Króla Karola III i jego żony Królowej Kamili, a potem spacer przez St.James's - miejsca gdzie arystokracja robi swoje zakupy. Dalej Piccadilly Circus, a potem Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, gdzie można przytulić swojego ulubieńca. Na koniec Oxford Street – handlowe centrum Londynu. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd metrem na zwiedzanie. Przejdziemy spacerem przez the City – dawne Londinium, obecnie świat nowoczesnych biurowców i dzielnica londyńskiej finansjery. Od St. Paul's Cathedral przez Bank of England, Royal Exchange i Lord Mayor House dojdziemy do the Monument, gdzie zaczął się tzw. Wielki Pożar, który strawił niemal całe miasto. Następnie przejdziemy wzdłuż Tamizy do Tower Bridge. Na koniec zwiedzimy twierdzę Tower, gdzie zobaczymy klejnoty koronne monarchii i poznamy sposoby na żonę według Henryka VIII. Czas wolny. Przejazd autokarem w kierunku Dover/Folkestone, przeprawa promem lub Eurotunelem, wyjazd do Polski.

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel Ibis Budget - nowoczesny hotel na przedmieściach Londynu, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami, wyposażone w TV, łóżka, stolik
(w pokojach 3 os. możliwa dostawka lub łóżko piętrowe)

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju
- z możliwością dokwaterowania (pokój 2 lub 3 os., zakwaterowanie z osobą/osobami tej samej płci) (DOK) - dopłata +50 zł
lub
- na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL) - dopłata +300 zł