WYCIECZKA SZKOLNA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 2 DNI:


Góry Świętokrzyskie to nie tylko Łysica i Święty Krzyż. Warto zajrzeć do wielu miejscowości w okolicach tych przepięknych gór. Z naszej strony proponujemy Muzeum Zegarów, gdzie paradoksalnie czas stanął w miejscu. Miejsce, w którym uczestnicy poznają sposoby mierzenia czasu oraz zobaczą jak wyglądały niegdysiejsze hronometry. Kolejnym przystankiem będzie Park Etnograficzny w Tokarni, gdzie zostały zachowane artefakty historyczne w postaci chałup chłopskich, młynów oraz innych tego typu skarbów minonych wieków. Zobaczymy jak wyglądało życie na ziemi kieleckiej na przestrzeni ostatnich dwóch stuleci. Program zwieńczy wizyta w Chęcinach, a dokładniej w znajdującym się tam zamku.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Jędrzejowa
- Muzeum Zegarów.
Przejazd do Tokarni
- skansen.
Przejazd do Chęcin
- zamek.
- zwiedzanie Jaskini Raj.
Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Kielc
- starówka,
- Muzeum Zabawek,
- Muzeum Lat Szkolnych Żeromskiego,
- Energetyczne Centrum Nauki,
- Kadzielnia - rezerwat przyrody nieożywionej
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZWIEDZIĆ (DO WYBORU):


Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne.
Oblęgorek - Muzeum Sienkiewicza, dąb Bartek.
Święty Krzyż - gołoborza Łysej Góry, Łysicę, klasztor pobenedyktyński z relikwiami.
Muzeum Zegarów w Jędrzejowie.
Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach.
Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej - warsztaty interaktywne.
Centrum Neandertalczyka.
Rezerwat Krzemionki k. Ostrowca Świętokrzyskiego.

CENA:


od 209 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 218 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 270 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
1 nocleg
1 śniadanie, 1 obiadokolację
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu,
ubezpieczenia NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze
prowiantu na drogę powrotną
zestawów słuchawkowych
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE:


prowiant na drogę powrotną (bułka, owoc, woda, batonik) - 20 zł./os.
zestawy słuchawkowe - 12 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPÓW (stan na marzec 2020):


Jaskinia Raj - 22 zł./os.
Skansen w Tokarni - 8 zł.os.
Zamek w Chęcinach - 9 zł./os.
Gołoborze - 4 zł./os.
Świętokrzyski Park Narodowy (wstęp) - U: 4 zł./os., N [opieka}: 8 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol