WYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA I ENERGYLANDII - 2 DNI:


Kraków to jedno z największych i najliczniejszych miast Polski. Siedziba województwa małopolskiego. Kraków jest położony nad Wisłą w miejscu styku Wyżyny Mazowieckiej i Karpat w tzw. Bramie Krakowskiej. Pełni ważną funkcję administracyjną, kulturalną, edukacyjną, gospodarczą, usługową i turystyczną. Kraków jest bez wątpienia kulturalną stolicą Polski - to miasto słynie z artystycznej atmosfery, wspaniałych teatrów, galerii, muzeów. Ludzie są tutaj serdeczni i ciepli, a klimat przepięknego Starego Miasta szybko udziela się zwiedzającym. Zobacz z nami to co znane, by odkryć to, co jeszcze nie jest Ci znane!

Po krótkiej lekcji kultury w Krakowie warto odpocząć w największym parku rozrywki w Polsce!

Energylandia oferuje kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Krakowa
- plac Jana Matejki z kościołem pod wezwaniem świętego Floriana oraz pomnikiem grunwaldzkim oraz Grobem Nieznanego Żołnierza,
- Barbakan z Bramą Floriańską,
- ul. Floriańska,
- Rynek z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, wieżą ratuszową
- ul. Grodzka z Arsenałem Królewskim,
- Wzgórze Wawelskie z zamkiem królewskim, katedrą królewską oraz Smoczą Jamą
- obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Energylandii w Zatorze
- całodzienna zabawa w Parku Rozrywki.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA:


od 190 PLN/os. przy grupie powyżej 55. uczestników
od 200 PLN/os. przy grupie powyżej 45. uczestników
od 246 PLN/os. przy grupie powyżej 30. uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
1. nocleg
1. śniadanie, 1. obiadokolację
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1. opiekun na 15. uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu
ubezpieczenie NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze
prowiantu na drogę powrotną
zestawów słuchawkowych
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE:


prowiant na drogę powrotną (bułka, owoc, woda, batonik) - 20 zł./os.
zestawy słuchawkowe - 12 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020):


Katedra królewska na Wawelu - bilet ulgowy grupowy 7 zł./os., przewodnik 100 zł./grupę do 30. os.
Smocza Jama - bilet 7 zł./os.
Reprezentacyjne komnaty królewskie - bilet ulgowy grupowy 15 zł./os., opłata rezerwacyjna 38 zł./grupę do 30. os., przewodnik 90 zł./grupę do 30. os.
Kościół Mariacki - bilet ulgowy 5 zł./os.
Rejs statkiem po Wiśle od 25 zł./os.
Ogród doświadczeń - bilet ulgowy 17 zł./os.
Fabryka Emalia Oskara Schindlera - Muzeum Krakowa - bilet ulgowy grupowy 22 zł./os., przewodnik 140 zł./grupę do 25. os.
Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego - bilet grupowy szkolny 18 zł./os., przewodnik 110 zł./grupę do 30. os.
Energylandia - bilet ulgowy: do 140 cm wzrostu 74 PLN/os., powyżej 140 cm wzrostu 119 PLN/os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol