WYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA 1 DZIEŃ:


Kraków jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza swojemu niepowtarzalnemu klimatowi oraz doskonale zachowanym zabytkom. Oprócz najważniejszych historycznych miejsc takich jak Zamek Królewski na Wawel w dawnej stolicy Polski można odnaleźć wiele urokliwych zakątków. Wszystko to sprawia że do Krakowa chce się wracać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać go na nowo.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Krakowa
- Wzgórze Wawelskie - zamek, katedra z dzwonem Zygmunta, smocza jama,
- rynek z ratuszem i kościołem Mariackim,
- Muzeum w Podziemiach rynku głównego,
- ulica Floriańska,
- barbakan.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnopopołudniowych.


TRASY W KRAKOWIE (DO WYBORU):


1. Imax - kino Trójwymiarowe
2. Park Wodny
3. Rejs statkiem po Wiśle
4. Szlak architektury
5. „Ogród Doświadczeń” - park edukacyjny z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki
6. Szlak fortyfikacji
7. Wioski Świata - Nowość
8. Szlak PRL-u - Nowa Huta
9. Lotnisko Balice
10. Muzeum Lotnictwa
11. Muzeum Przyrodnicze w instytucie zwierząt
12. Gra miejska
13. Muzeum Etnograficzne
14. Muzeum Figur Woskowych
15. HistoryLand - Interaktywne Centrum Odkrywania Historii

CENA:


od 52 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 58 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 82 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1 opiekun na 15 uczniów)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu
ubezpieczenie NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPÓW (stan na marzec 2020 r.):


Katedra królewska na Wawelu - bilet ulgowy grupowy 7 PLN/os., przewodnik 100 PLN/grupę maks. 30. os.
Smocza Jama - bilet 7 PLN/os.
Reprezentacyjne komnaty królewskie - bilet ulgowy grupowy 15 PLN/os., opłata rezerwacyjna 38 PLN/grupę maks 30. os., przewodnik 90 PLN/grupę maks. 30. os.
Kościół Mariacki - bilet ulgowy 5 PLN/os.
Rejs statkiem po Wiśle od 25 PLN/os.
Ogród doświadczeń - bilet ulgowy 17 PLN/os. (z wliczonym przewodnikiem).
Fabryka Emalia Oskara Schindlera - Muzeum Krakowa - bilet ulgowy grupowy 22 PLN/os., przewodnik 140 PLN/grupę maks. 25. os.
Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego - bilet grupowy szkolny 18 PLN/os., przewodnik 110 PLN/grupę maks. 30. os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki.

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol