WYCIECZKA DLA GRUP DO KRAKOWA 1 DZIEŃ:


Kraków to jedno z największych i najliczniejszych miast Polski. Siedziba województwa małopolskiego. Kraków jest położony nad Wisłą w miejscu styku Wyżyny Mazowieckiej i Karpat w tzw. Bramie Krakowskiej. Pełni ważną funkcję administracyjną, kulturalną, edukacyjną, gospodarczą, usługową i turystyczną. Kraków jest bez wątpienia kulturalną stolicą Polski - to miasto słynie z artystycznej atmosfery, wspaniałych teatrów, galerii, muzeów. Ludzie są tutaj serdeczni i ciepli, a klimat przepięknego Starego Miasta szybko udziela się zwiedzającym.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Krakowa
- Wzgórze Wawelskie - zamek, katedra z dzwonem Zygmunta,
- rynek z ratuszem, kościołem Mariackim,
- Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego,
- ulica Floriańska,
- Barbakan.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnopopołudniowych.

TRASY W KRAKOWIE(DO WYBORU):


1. Szlak Wzgórzem Wawelskim- zamek królewski, Katedra, Smocza Jama, Trakt Królewski, rynek, Kościół Mariacki
2. Szlak Młodej Polski- Rydlówka, muzeum Wyspiańskiego, muzeum Mehoffera, Kościół Franciszkanów, Jama Michalika
3. Wierzenia i obyczaje żydowskie, czyli „Z wizytą na krakowskim Kazimierzu” - Synagoga Stara, Synagoga Remuh, kirkut, ulica Szeroka, Plac Nowy, Synagoga Wysoka
4. Muzeum - Fabryka Schindlera
5. Podziemia Rynku Głównego
6. Rejs statkiem po Wiśle
7. Muzeum Inżynierii
8. Szlak architektury
9. Szlak fortyfikacji
10. Gra miejska
11. Spektakl teatralny
12. Muzeum Farmacji
13. Szlak PRL-u - Nowa Huta
14. Muzeum Etnograficzne
15. Lotnisko Balice
16. Muzeum Lotnictwa
17. Muzeum Przyrodnicze w instytucie zwierząt
18. Muzeum Figur Woskowych

CENA:


od 51 zł/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 56 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 78 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota/przewodnika
rezerwacja wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT
ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępów
zestawów słuchawkowych

OPŁATY FAKULTATYWNE:


zestawy słuchawkowe - 8 zł./os./dzień

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPÓW (stan na marzec 2020 r.):


Rejs statkiem po Wiśle - ok. 30 zł./os.
Katedra Królewska na Wawelu - U: 7 zł./os., N: 12 zł./os. + przewodnik 100 zł./30 os.
Muzeum w Podziemiach Rynku - U: 20 zł./os., N: 24 zł./os. + przewodnik 130 zł./30 os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic. Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wycieczek krajowych uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamożci oraz dokumentu uprawniającego do ewentualnych zniżek. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.