WYCIECZKA SZKOLNA DO BERLINA I POCZDAMU 2 DNI:


Stolica Niemiec jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem o każdej porze roku. Niepowtarzalną, fascynującą atmosferę tego miasta tworzą renomowane muzea, galerie sztuki, teatry, imprezy kulturalne zasługujące na miano wydarzeń o randze światowej. Atmosferę Poczdamu, leżącego vis-a-vis Berlina, najlepiej poznać podczas zwiedzania zaliczanych do UNESCO, przepięknych pałaców rezydencji Sanssouci.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd spod szkoły we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Niemiec. Przyjazd do Berlina. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Alexanderplatz z zegarem Weltzeituhr podającym aktualny czas w wielu miejscach na świecie. W czasie spaceru zobaczymy najciekawsze miejsca stolicy: Wieżę Telewizyjną z tarasem widokowym, Berlinerdom, Czerwony Ratusz oraz Wyspę Muzeów. Dla zainteresowanych proponujemy zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego z bogatą kolekcją sztuki starożytnej z bramą Isztar na czele. Na koniec dnia przejdziemy aleją Unter den Linden przez bramę Brandenburską do siedziby niemieckiego rządu w Reichstag. Zobaczymy także tzw. kolumnę zwycięstwa. Warto odwiedzić jedno z niesamowicie bogatych w eksponaty muzeów - np Muzeum Historii Naturalnej z największym na świecie wystawionym szkieletem dinozaura.
Wyjazd do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie rozpoczniemy się od pałacu Cecylienhof, gdzie podpisano Układ Poczdamski. Następnie udamy się na zwiedzanie ogrodów i wnętrz pałacu Sanssouci. Dzień zakończymy spacerem malowniczymi uliczkami zabytkowego centrum – Alter Markt. Wyjazd do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

CENA:


Noclegi w Berlinie
od 399 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 429 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 559 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

Noclegi w Polsce
od 319 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 359 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 469 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
1 nocleg w Berlinie lub w Polsce
1 śniadanie, 1 obiadokolacja
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:

Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW WSTĘPU ( stan na styczeń 2022 ) :


normalny ulgowy atrakcja uwagi
€12.00 €0.00 Berlin - Muzeum Pergamon (częściowo w remoncie do 2022, grupy szkolne gratis, wymagana rezerwacja )
€14.00 €10.00 Poczdam - Sanssouci
DODATKOWO PROPONUJEMY
€8.00 €4.00 Berlin -Muzeum Techniki zniżka dla młodzieży do 18 lat
€8.00 €5.00 Berlin - Muzeum Historii Naturalnej zniżka dla młodzieży do 18 lat
€9.50 €7.50 Berlin - Muzeum Muru Berlińskiego bilety grupowe, zniżka do 18 lat audio guide j. polski + 5 €
€6.50 €4.50 Berlin - Muzeum DDR bilet grupowy , zniżka dla grup szkolnych
€7.50 €6.00 Berlin - Panoramapunkt zniżka dla dzieci i studentów
€24.50 €14.50 Berlin - wieża TV zniżka dla grup minimum 20 osób, dzieci do 16 lat 8 €
€0.00 €0.00 Berlin - Reichstag -kopuła i taras widokowy dostęp do budynku jest ograniczony i wymaga wcześniejszego zgłoszenia listy imiennej grupy
€22.00 €11.00 Berlin - ZOO i Aquarium bilety grupowe, zniżka dla grup szkolnych
€18.00 €13.00 Poczdam - Babelsberg bilety grupowe, audio guide j. polski + 5 €
€18.00 €8.50 Berlin - rejs po Szprewie ulgowy dla dzieci do 14 roku życia , 15 % zniżka dla seniorów pow 65 lat
€9.00 €6.00 Berlin - Muzeum Gier Komputerowych ulgowy dla dzieci do 17 roku życia i studentówPROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol